Skocz do zawartości
IGNORED

Słuchawki do metalu. Proszę o pomoc!


fortis_interfector

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jest to mój pierwszy post na tym forum, więc pragnę się przywitać.

Co do tematu, poszukuje słuchawek nausznych zamkniętych do słuchania najcięższych odmian metalu, takich jak technical/brutal/melodic death metal poza domem. Chciałbym aby te słuchawki miały dobrą separację i klarowność gitar, a jednocześnie miały lekko podbity ale szybki i nie zalewający innych pasm bas.

Aktualnie do dyspozycji mam ok 550 zł, ale po świętach ta ilość wzrośnie.

Myślałem nad cal! + recabling

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Aktualny odtwarzacz muzyki to HTC sensation, ale w planach zakup fiio e07k.

Proszę o wasze propozycje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jest to mój pierwszy post na tym forum, więc pragnę się przywitać.

Co do tematu, poszukuje słuchawek nausznych zamkniętych do słuchania najcięższych odmian metalu, takich jak technical/brutal/melodic death metal poza domem. Chciałbym aby te słuchawki miały dobrą separację i klarowność gitar, a jednocześnie miały lekko podbity ale szybki i nie zalewający innych pasm bas.

Aktualnie do dyspozycji mam ok 550 zł, ale po świętach ta ilość wzrośnie.

Myślałem nad cal! + recabling

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Aktualny odtwarzacz muzyki to HTC sensation, ale w planach zakup fiio e07k.

Proszę o wasze propozycje.

Spróbuj Denon D600 , teraz można je kupić używane w zakładanej cenie. Jakoś nie wierzę w recabling. Niby co? Producent dał najgorszy przewód i nie przewidział "zamienników" za większe pieniądze?. Oczywiście,że z innym przewodem zagra inaczej. Czy lepiej? Śmiem wątpić. Czasem odnoszę wrażenie, że lud idzie za jakąkolwiek zmianą. Aha... Denony nie są idealne. Zwłaszcza średnica u nich jest wycofana. Jednak do tej muzyki możesz spróbować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj Denon D600 , teraz można je kupić używane w zakładanej cenie. Jakoś nie wierzę w recabling. Niby co? Producent dał najgorszy przewód i nie przewidział "zamienników" za większe pieniądze?. Oczywiście,że z innym przewodem zagra inaczej. Czy lepiej? Śmiem wątpić. Czasem odnoszę wrażenie, że lud idzie za jakąkolwiek zmianą. Aha... Denony nie są idealne. Zwłaszcza średnica u nich jest wycofana. Jednak do tej muzyki możesz spróbować.

Byłbyś w stanie określić, jak grają gitary na tych słuchawkach? Najbardziej na nich mi zależy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D600 nie widzę do metalu , zbyt wycofane gitary , może Marshall Monitor lub Focal Spirit Professional ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

http://zakupek.pl/test/sluchawki/recenzja-focal-spirit-professional/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę się jeszcze zapytać, czy te demony będą lepsze od cal!, sennheiser momentu i PSB m4u2.

Jeszcze dodał, że na chwilę obecną powiadam słuchawki technics rp-f500, ale niestety są otwarte i jak słuchał, to inni mogą to usłyszeć ze sporej odległości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D600 nie widzę do metalu , zbyt wycofane gitary , może Marshall Monitor lub Focal Spirit Professional ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

http://zakupek.pl/test/sluchawki/recenzja-focal-spirit-professional/

Po przeczytaniu tej recenzji bardzo mi się spodobała wersja professional, a jak one się mają do tych podanych przeze mnie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłbyś w stanie określić, jak grają gitary na tych słuchawkach? Najbardziej na nich mi zależy.

Denony miałem dość krótko. W rocku były dla mnie ok. Nie słuchałem metalu na nich, ale Robert może mieć rację, zwłaszcza jeśli Ci zależy na gitarach. Jak wspomniałem w rocku byłydla mnie bardzo funowe. Ponieważ bardziej mi zależało na wokalach więc sam szukam teraz innych.

Aktualnie słucham Nad Viso HP50 i jak na razie są to najrówniejsze słuchawki jakich słuchałem. Gitary moim zdaniem brzmią bardzo dobrze. Mam tylko z nimi jeden problem. Mimo, że niskoomowe i teoretycznie przystosowane do iphone, to z mojego Note 3, i tabletu...brakuje im trochę dynamiki. Z dziurki od wzmacniacza nie odczuwam tego, mimo, że to wzmacniacz stereo i wyjście słuchawkowe pewnie jest takie sobie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Momentum On Ear mam je na testach w domu teraz , mają około 70 godzin , do metalu sa dobre średnica nie wycofana tylko ja obniżam lekko pasmo 55-125 hz bo midbas lekko dominuje po zdjęciu ok.3db dostają kopa i głowa sama się macha , bas jest raczej twardy niż misiowaty ale na pewno nie jest punktowy cos pośredniego raczej , są dość wrażliwe na barwę źródła na suchych playerach jest nieco jazgotliwie .

Mam jeszcze dwie propozycję KEFM500 i Phiaton MS500 , ale to już wyższa kwota , ponoć oba modele są świetne jako portable to wysoka półka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm..

Z tego co podaliście najbardziej mi się podobają kef m500, focal spirit professional i sennheiser momentum, ale najtańsze chyba są kef m500?

Panie Robercie, o ile miał PAN styczność z wyżej wymienionymi słuchawkami, czy m9głby Pan je porównać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję po dokładniejsze info iść forum mp3store , ja ich nie słuchałem, ale autor recenzji na Zakupku to osłuchany gość i wie co piszę , co do metalu brzmi on też świetnie na Shure840 tylko to duże słuchawki i z telefonu nie grają dobrze .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodał, że na chwilę obecną powiadam słuchawki technics rp-f500, ale niestety są otwarte i jak słuchał, to inni mogą to usłyszeć ze sporej odległości.

 

W sumie to nie ten temat, ale słuchając na tym poziomie możesz sobie trwale uszkadzać słuch na następne lata — to nie żadna abstrakcja, to już prawie plaga, że sporo dwudziestokilkulatków ma słuch gorszy, niż 50-latkowie…

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i panie,

Wybaczcie, że odświeżam temat, ale co muślicie o

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I na co zwrócić uwagę w sklepie delta-audio.home.pl ?

Moje preferencje podane w pierwszym poście.

Aha... Byłem w sklepie Sony (tylko tam można było ograć parę słuchawek) i przyznam, że podpasowało mi brzmienie Sony mdr-1r choć trochę mało mid-bassu miały w/g mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO posłuchaj gdzieś Bayerdynamiców DT990Pro. Powinny się spodobać. Musiałbyś tylko cenę wytargować no i za jakiś czas zainwestować we wzmacniacz, żeby poznać ich pełne możliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybki bas w HD380 pro niemożliwe ,te Senki stawiają na subbas i mają dziurę w wyższym basie która w niektórych kawałkach może byc bardzo słyszalna , stopa w nich kopię naprawdę silnie i rozumiem że może się to podobać , góra w nich jest gładka i gra z tyłu , podbicie ja lekko wysuwa ale nie ma ona tej czystości jak np w Shure 840 jest lekko matowa aby nie męczyć słuchacza mi nie podeszła a nie lubię siejącej góry , ogólnie do nich źródło musi byc jasne i bez podbicia na subasie i midbasie . Są dobre do Prodigy i rapu , Tool gra na nich dobrze, ale nie jest to jakaś rewelacja tylko perka gra fajnie oprócz blach . Co do tych Panasów to chyba jakaś nowość trzeba abyś je posłuchał bo oni ostatnio jakiś rewelacyjnych nauszników to nie mieli , niskie modele są słabe .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Są właśnie bardzo neutralne...niczego nie narzucają...grają tak jak jest zrealizowane...muszą trochę pograć...na początku są ciemne...po kilkudziesięciu godzinach grania otwierają się i blasty są na nich piękne, naturalne...słucham na nich od trzech lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro po szkole tj. po 14 będę w delta-audio w częstochowie , mam nadzieje na odsłuch paru słuchawek w tym beyerdynamics dt660, 880, 990, custom one pro, sennheiser hd280 pro i hd518. Na co szczególnie zwrócić uwagę i jak mają się te modele do sennheiserów HD 380 pro i PSB m4u?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybki bas w HD380 pro niemożliwe ,te Senki stawiają na subbas i mają dziurę w wyższym basie która w niektórych kawałkach może byc bardzo słyszalna , stopa w nich kopię naprawdę silnie i rozumiem że może się to podobać , góra w nich jest gładka i gra z tyłu , podbicie ja lekko wysuwa ale nie ma ona tej czystości jak np w Shure 840 jest lekko matowa aby nie męczyć słuchacza mi nie podeszła a nie lubię siejącej góry , ogólnie do nich źródło musi byc jasne i bez podbicia na subasie i midbasie .

 

Hd 380 są dobre do muzyki filmowej, popu, a reszta to już zależy...jak w chcemy głównie bas i resztę, żeby basowi się nie nudziło to ok, albo jak mamy muzykę lub sprzęt wyostrzający górę, to też OK. Niewątpliwie Hd380 mają jakieś zalety, np maskowanie wad sprzętu i nagrań z przeznaczeniem do samochodu, czy TV...jak czasem posłucham tylko ich parę dni jestem skłonny uwierzyć, że tak to właśnie trzeba odtwarzać ten kawałek, jednak w starciu z lepszymi słuchawkami niewiele zostaje złudzeń. One są jak małe autko na miasto. Porównywałem je kiedyś do Aurvan i były znacznie lepsze, więc relatywnie są to dobre słuchawki, ale w bezwzględnej ocenie to zupełnie nie ten kierunek...może dla DJa są super. W sumie to się zgadzam z tym opisem łagodnych i wybaczających Senków...ponadto mam wrażenie, że Senki tak mają, ale też jak na Senki są przynajmniej charakterne...ten bas ratuje sytuacje. Dobrze je podłączyć pod wzmacniacz z niską impedancją i system grający jasno, a nawet chropowato na górze pasma, albo neutralny system i pełen relaks.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie ziko369,

Czy może PAN powiedzieć jak się sprawują sennheiery hd380 pro w:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zależy mi na separacji instrumentów i w szczególności na gitarach, z góry dziękuję.

 

Lub na innych poleconych i/lub posiadanych przez Panów słuchawkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno, ktoś coś wie jak mogą się sprawować słuchawki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ?

Opłaca się do nich dozbierać czy nie (ew. polować na używane)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie sobie charakterystykę impedancji w funkcji częstotliwości, ta w miarę płasko się układa, więc nie podbija basu. Ten subbas to o wszem w stosunku do HD280 które też testowałem vs. 380 jest jakby słyszalny, ale znowu HD280 mają podbity bas na wyższym paśmie. Wg. mojej oceny H380 oddają w miarę to co nagranie niesie, bez podkolorowania jakiegokolwiek pasma. I nie zgodzę się że nie są one do cięższych gatunków stworzone, one najbardziej się do rocka, metalu nadają, muzyki kinowej, ale już mniej do symfonicznej czy klasycznej, są trochę stonowane, mroczne na wyższym paśmie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ultrasone Pro900 to słuchawki grające "V" czyli do basowych łupanek są idealne do rocka metalu to tak średnio .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ciekawe, do rockowych i metalowych numerów są polecane .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem kiedyś tych Pro900 i szczególnie przy muzyce rock zagrały ciekawie...mam na myśli brzmienie jak na koncercie na żywo, energia basów przygniata tak samo jakby nieopodal stała bateria kolumn wielkiej mocy...w uszach niestety to czuć po odsłuchu. No i wysokie są mocne i czyste na szczęście.

 

Wg. mojej oceny H380 oddają w miarę to co nagranie niesie, bez podkolorowania jakiegokolwiek pasma. I nie zgodzę się że nie są one do cięższych gatunków stworzone, one najbardziej się do rocka, metalu nadają, muzyki kinowej, ale już mniej do symfonicznej czy klasycznej, są trochę stonowane, mroczne na wyższym paśmie.

 

 

Jak dla mnie one mają przede wszystkim bas, który uzupełnia średnica, a średnicę uzupełniają wysokie. Jest to jakiś pomysł...dobrze zrealizowane płyty często są tak nagrane i zwykle wtedy dobrze brzmią na równych słuchawkach, czy bardzie całym systemie. HD380 na pewno nadadzą się do systemów w których muzyka gra zbyt jasno, nerwowo, natarczywie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie one mają przede wszystkim bas, który uzupełnia średnica, a średnicę uzupełniają wysokie. Jest to jakiś pomysł...dobrze zrealizowane płyty często są tak nagrane i zwykle wtedy dobrze brzmią na równych słuchawkach, czy bardzie całym systemie. HD380 na pewno nadadzą się do systemów w których muzyka gra zbyt jasno, nerwowo, natarczywie.

 

Też tak uważam, tam gdzie potrzebna subtelna brzmieniowa granica to są lepsze propozycje, ale jeśli autor poszukuje do tego gatunku muzyki, to nie mam innej propozycji. Zauważcie że mają one również dużą moc wejściową, ja na swoim wzmaku słuchawkowym mocno im daję popalić i one to wytrzymują, to raczej moje uszy mają dość ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sklepie i po ogrzaniu najbardziej mi pasowały sennheisery 598 (niewygrzane). Troszke lepiej grały koss titanium (coś takiego) ale były strasznie niewygodne. Beyerdynamic series one pro odpadają.

Prosiłbym o porównanie (o ile to możliwe) sennheiserów z ultrasone pro2900 (tą tańszą wersją "unbalanced")

Ps mam jednak zamiar zakupić otwarte słuchawki do domu i coś tańszego, zamkniętego poza dom. (Beyerdynamics dtx501p o ile się nie mylę)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat porównywałem HD380 z Pro900, więc inne modele. Moje porównanie nie będzie, zbyt precyzyjne, bo HD598 słuchałem w innym czasie w markecie. Wydaję mi się, że Hd598 mają z nich najlżejsze brzmienie, takie mało wyraziste jakby potrzebowały jakiegoś specjalnego sprzętu, który da im całą energię, a HD380 już to mają, ale nie mają tej lekkości, zwiewności jak ktoś lubi. Ultrasone odebrałem z kolei jako bardzo energiczne, wręcz brutalnie podające dźwięki słuchawki, co wg. mnie jest ważne w ciężkich brzmieniach. Słuchałem też innych Ultrasone, więc raczej nie zaryzykuje twierdzenia, że pro2900 zagrają podobnie. Zresztą, co bym nie napisał to i tak zakup w ciemno nie ma najmniejszego sensu.

 

I jeszcze ważne jak sobie wyobrażasz idealne brzmienie metalu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.