Skocz do zawartości
IGNORED

Budżetowy wzmacniacz zamiast amplitunera KD


Thrudpl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Ponieważ mam naturę eksperymentatora a na większości forum pada stwierdzenie że nawet słabszy wzmacniacz stereo zagra lepiej od średniej klasy amplitunera do kina domowego, postanowiłem sprawdzić to doświadczalnie.

 

Co u mnie gra: Amplituner Onkyo 604e, kolumny Tannoy M1 (planuje nowe w przyszłym roku) , gramofon Pioneer Pl115 + badziewny przedwzmacniacz, z komputera karta Xonar U7

 

Budżet: niewielki max 400zł i mniej tym lepiej. Budżet niewielki bo mam jednak obawy czy zagra to lepiej a w przypadku niepowodzenia eksperymentu przy sprzedaży strata będzie niewielka.

 

Czego oczekuję: dobrego wejścia Phono (zastapi kiepski przedwzmacniacz, Muzykalności (najlepiej gdyby był detaliczny), Podział na przedwzmacniacz i końcówke mocy (mam lampowy wzmacniacz słuchawkowy Feliks Audio, który może służyć za przedwzmacniacz), wygląd ( ważne dla Małżonki) najlepiej niski.

 

Moje propozycje:

 

1. Luxman 190 lub 210: Plusy:, tani, podobno dobry przedwzmacniacz Phono, wygląd (super); Minusy: brak podziału na przedwzmaniacz i końcówkę mocy, wiekowy

2. Luxman A 331: Plusy: podział na przedwzmacniacz i końcówke mocy, Minusy: brzydki

3. Pioneer A-337 lub 550r Plusy: Podział na przedwzmacniacz i końcówke mocy, w miarę ładny wygląd, Minusy: duży klocek

4. Yamaha AX-400: Plusy: podobno ładnie gra, Minusy: bardzo brzydka

5: Marantz PM66 SE: Plusy: W miarę ładny, Podobno bardzo dobre Phono; Minusy: brak regulacji tonów, brak podziału na końcówkę i przedwzmacniacz

 

Niestety mój lider NAD 304 został już kupiony i na razie nie widać go na żadnym portalu

 

 

Z góry dziękuję za wszelkie uwagi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz najtańsze budżetowe kolumny. Oczekiwanie od nich audiofilskiego dźwięku jest naiwnością. Żaden wzmacniacz nic ci tu nie pomoże !!!

Jeżeli już się uparłeś kupować - to tylko wzmacniacz JASNO grający. Np. Arcam Alpha 7.

A Ty szukasz samych ciepło grających - które tylko zmulą Ci dźwięk w tych kolumienkach ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Yamahy A-500 , A-520, AX-500 to podobno jasno grające wzmacniacze?

 

Co do TANNOYÓW to pisałem w innym poście że w przyszłym roku planuje zakup nowych kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotel

 

tu dobra cena, jeśli egzemplarz w porządku:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy ten Rotel, juz odezwałem się do właściciela. Nie ma co prawda podziału na pre i końcówkę mocy, ale czy właściwie opłaca się bawić w dodawanie lampowego przedwzmaniacza do takich wzmacniaczy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ta chwilę rozpatruję dwie opcje:

 

1.Yamaha A-520 na plus - tańsza, podział na pre i końcówkę mocy

2. Rotel RA840bx3 na plus - z tego co czytałem to lepsze phono, niestety właściciel nie chce go wystawić przez Allegro

 

Ktoś coś może się wypowiedzieć na temat poszczególnych modeli?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.