Skocz do zawartości
IGNORED

''świerszczenie'' gramofonu


art145

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy normalnym jest ''świerszczenie'' gramofonu przy zwiększonej głośności?

Mam gramofon sherwood pm 9805 podpięty do amplitunera sony str db2000, który posiada wejście phono, jednak słuchać trzeba na dużo większym podgłośnieniu niż w przypadku źródła z cd i wtedy ''świerszczy'', nawet jak gramofon nie jest włączony. Gramofon jest uziemiony z amplitunerem.

Czy podłączenie gramofonu do amplitunera przez inne wejście przy zastosowaniu przedwzmacniacza wyeliminuje problem?

 

P.S. czy na forum jest jakiś użytkownik z okolic Świdnicy (dolnośląskie) posiadający wagę do ustawienia nacisku igły?

Zmieniłem wkładkę z AT MG-2831 będącą w zestawie z gramofonem o nacisku 2g, na AT 95E której też dałem nacisk 2g i nowa wkładka przeskakuje mi na niektórych płytach, nawet po zwiększeniu nacisku do 2,5g ,a stara wkładka gra bez problemu. Ustawiane wg skali przeciwwagi, która pewnie nie jest super dokładna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sony str db2000, który posiada wejście phono, jednak słuchać trzeba na dużo większym podgłośnieniu niż w przypadku źródła z cd i wtedy ''świerszczy'', nawet jak gramofon nie jest włączony.

Proponuję abyś wypiął kable sygnałowe z amplitunera i posłuchał, czy "świerszczy". Jeśli tak to winny jest ampli, jeśli nie to jedź dalej. Podłącz kable bez gramofonu itd. W ten sposó może znajdziesz winnego.

Czy AT MG-2831 też była cicha i świerszczała?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz taką wkładkę? Chuo Denshi MG-2831? Bo Audio Technica takiej nie produkuje.

 

Kolejna sprawa, znalazłem taki dokument odnośnie wkładki Chuo Denshi MG-2831, jest to wkładka MM (chyba, bo nie do końca jest to sprecyzowane). Tuaj można poczytać:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

I kolejna, Sony STR-DB2000QS, czy STR-DB2000ES? W dokumentacji aplitunera STR-DB2000ES czytamy:

Phono, Sensitivity: 2.5 mV, Impedance: 50 kilohms - preamp gramofonowy akceptuje tylko wkładki MM, więc może źle podłączyłeś kable pod wkładkę przy wymianie? No chyba, że raptem Sony daje preampa do wkałdek MC - to by się wtedy objawy zgadzały.

 

Igła czysta? Jak z kalibracją?

 

Tutaj gość ma chyba podobny problem:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pozdrawiam

Marcin

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

art145, jeśli masz podłączony router lub modem sieciowy w tym samym pokoju to go odłącz i sprawdź czy nadal są słyszalne zakłócenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Dzięki za wszystkie opinie i rady. Pokombinowałem trochę i .... 'świerszczyć' zaczyna w momencie podłączenia przewodu/przewodów do wejścia phono. Sam amplituner włączony na phono bez podpiętych kabli szumi. Po wpięciu kabli zaczyna buczeć i świerszczyć, ale po podłączeniu do gramofonu buczenie znika, a świerszczenie zostaje. Zrobiłem trochę porządek z kablami za sprzętem (a jest tego masa - oprócz amplitunera i gramofonu jeszcze tv, magnetofon, cd/sacd, dekoder tv/sat, kable antenowe i do głośników 5.1) i trochę zredukowałem świerszczenie... ale nie do końca i świerszczenie trochę się zwiększa jak dotknę ręką przewodu. Chyba problem jest z kablem - za słabe ekranowanie?

ad. rydz - dzięki za link - wszystkie możliwe ustawienia porobiłem wymieniając wkładkę... oprócz ustawienia kąta prowadzenie igły - ale instrukcja gramofonu nic nie mówi o takim ustawieniu, a headshell był w zestawie z zamontowaną wkładką przez producenta i jak sprawdziłem na szablonie to czoło wkładki nie jest równoległe do promienia - czyżby producent źle zamontował ???!!!

czy faktycznie warto/trzeba to ustawienie robić???

ad. rudy102 - no właśnie, chyba winne kable, a wkładki obie grają z taką samą głośnością

mój amplituner ma skalę głośności od -93 dB do +15 dB i normalnie słucham płyt cd teraz wydawanych na -30 dB -25 dB, starsze cd na -20 dB, ale magnetofon i gramofon wymagają podkręcenia do -15 dB -10dB, żeby była jakaś satysfakcja ze słuchania :) i przy -15 dB świerszczenie zaczyna być irytujące przy cichych fragmentach muzyki

ad. neomammut - może i masz rację, ale w instrukcji do gramofonu jest wkładka opisana jako MG-2831... a na wkładce jest logo AudioTechnica. Mam instrukcję do mojego amplitunera w j.polskim i nie ma tam za wiele informacji co do phono ani o rodzajach wkładek.

A gość ma faktycznie podobny problem :)

ad. ahaja - chyba w 95% masz rację :) (a może w 100% ?) - będę musiał kupić jakiś wypaśny kabel z super ekranowaniem i sprawdzić

ad. paul_67 - czyli bałagan z kablami? ale powyłączałem z sieci wszystkie graty oprócz amplitunera i gramofonu... i też świerszczyło

ad. waluch - router mam - wyłączenie nic nie zmienia :(

 

Polecicie jakiś super kabel za rozsądną cenę???

 

dzięki i pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.