Skocz do zawartości
IGNORED

Stroboskop w TT dla DJ'ów


Gość G.Mark

Rekomendowane odpowiedzi

Gość G.Mark

(Konto usunięte)

Witam,

 

Czy ktoś z forumowiczów, może mi powiedzieć w jaki sposób jest zbudowany oświetlacz pasków stroboskopowych, w gramofonach dla DJ'ów? Podejrzewam, że istotą sprawy jest LED zasilany napięciem 50Hz, ale chodzi mi bardziej o to, co jest oprócz niego we wnętrzu "kominka" w takim gramofonie.

 

Pozdrawiam,

GM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego co podejrzalem u młodszego w domu w jego Omnitronicu 3250 jest kominek z wlącznikiem i (jednak ) neonówką . Światlo tej "Bzdziuchy" wzmacniane jest czerwonawym filtrem wykonanym z tandetnej folii. Przyciskając paluchem ugina sie do środka.Jak uda mi się rozkręcić dekiel od dolu przesle dodatkowe info.

[obrazekLUKASZ-181621_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość G.Mark

(Konto usunięte)

Pięknie dziękuję za info. Ostatnio widziałem w komisie z winylami, TT który miał bardzo podobny kominek z tym, że światło jakie dawał było jadowicie czerwone i było emitowane z całej powierzchni maskownicy kominka. Dzisiaj poeksperymentuję z kwadratowymi LED'ami 10x10mm.

 

GM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampa błyskowa przyćmiła blask lampy. Faktycznie jest za....ćie (zaiście) czerwony. Podejrzałem jast tam mini lampka tląca,a blask daje czrwona folia.

[obrazekLUKASZ-181765_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość G.Mark

(Konto usunięte)

Udało mi się podrobić drania :-)

Uciąłem kawałek rurki namiotowej o długości 23mm - średnica wewnętrzna idealnie pasuje na oryginalny "kominek" stroboskopu w "Adamie" - i wyciąłem w nim kwadratowe okienko 18x18mm. Rurka od góry jest zaślepiona krążkiem aluminiowym. W wycięte okienko, wstawiłem mlecznobiały kawałek opakowania od kliczy do aparatu.

Całość można dość ciasno założyć na plastikowy "kominek" i wkręcić w oprawkę lampy neonowej. Najwięcej czasu poświęciłem na wypolerowanie na błysk nowej obudowy, ale dzięki temu świeci się ona jakby była zrobiona ze stali. Sprawdzałem działanie z dwoma diodami LED - obydwie czerwone - i efekt jest identyczny jak w TT do scratchu.

Jutro tylko dorobię jakieś sprytne mocowanie dla diody i zamontuję całość w TT. Tym samym "wiejski tuning" mojego "Adasia" zostanie zakończony :-)

 

Pozdrawiam,

GM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-->

Czy robisz club-imprezkę w Manieczkach . Obowiazkowo do tego niebieski LED na headshellu.Nie zapomnij o drugiej baterii !!!!! Impreza moze się przeciagnąć..;-)))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G. Mark - jak mogłeś??????

morderca!

 

taki piękny Adam - nie brzydszy niz wiele nowych i starszych wynalazków, przepiękny drewniany, mało jest tak ładnych gramofonów (w rozsądnej cenie) a tu diodki.........

 

chlip chlip....:((((((((((((((

 

 

;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość G.Mark

(Konto usunięte)

To jest wstrętna insynuacja! Na dźwięk słowa "Manieczki" dostaję wysypki w miejscu, gdzie plecy tracą swą szlachetną nazwę. Chociaż muszę przyznać, że pomysł z pomysł z niebieską diodą na "koszyku" jest... dość interesujący. Jakby ją sprytnie zamontować, efekt byłby ciekawy :-) Może kiedyś...

 

Pozdrawiam,

GM

 

P.S. Nabyłem ostatnio dwupłytowy album Eltona w idealnym stanie. AT3600L w połączeniu z resztą "gratów" generuje bardzo przyjemne wrażenia akustyczne. Ta wkładka z pre-ampem lampowym idealnie nadaje się do tego typu muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość G.Mark

(Konto usunięte)

Mordercą?! Ten TT jest moją ulubioną pozycją całego zestawu audio. Dbam o niego jak "... ojciec najlepszy" :-) Zafundowałem mu nową pokrywę i dwie nowe wkładki z "koszykami". Założyłem gniazda RCA i zacisk uziemienia, wypolerowałem obrzeże talerza. Więcej, czekam właśnie na dostawę fabrycznie nowego talerza. Z wielką czułością wyregulowałem wkładkę. Co tydzień czyszczony jest najlepszymi preparatami do pielęgnacji powierzchni płaskich. Czym jest więc mała modyfikacja oświetlenia pasków na talerzu, wobec ogromu pracy jaki do tej pory wykonałem?

Z resztą Twojej wypowiedzi zgadzam się w 100%.

 

GM

 

P.S. A poza tym, to LED'ów oświetlających wcale nie będzie widać, bo będą zamaskowane matową szybką :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.