Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny JBL LX300 - wymiana głośników


dede606

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Dostałem takie oto kolumienki w prezencie. W stanie całkiem dobrym, niestety jeden z głośników niskotonowych ma poprzerywaną piankę i czasem potrafi "harczeć".

 

Głośnik ma oznaczenie A606.

Wymiary:

- średnica 14,5cm

- średnica z całym koszem 18,5cm

- rozstaw śrub po kwadracie 12cm

Chyba 4ohm?

 

Oryginałów raczej już nie znajdę, przynajmniej nigdzie nie widziałem do kupienia.

Może ktoś będzie miał pomysł, co by można było z tym zrobić? Może jakieś zamienniki? Jakie polecacie? A może regeneracja?

Zdaję sobie sprawę, że nie jest to jakiejś wysokiej klasy sprzęt, ale przecież ich nie wyrzucę :) Szczególnie, że pudła nieporysowane i wizualnie prezentują się całkiem przyjemnie.

 

Dzięki za wszystkie podpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej trzeba zmienić dwa - czyli w każdej kolumnie, żeby obie tak samo grały.

Z dostępnych za rozsądne pieniądze coś takiego:

http://allegro.pl/gdn-17-140-8scx-glosnik-wm-stx-6-5-1-5-200-8-fsmc-i4914963442.html

do basrefleksu na małej kolumnie a średnica pasuje.

Jak za słabe, to szukaj też u stx'a; firmowe będą jednak sporo droższe..

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginałów raczej już nie znajdę, przynajmniej nigdzie nie widziałem do kupienia.

Może ktoś będzie miał pomysł, co by można było z tym zrobić? Może jakieś zamienniki? Jakie polecacie? A może regeneracja?

Zdaję sobie sprawę, że nie jest to jakiejś wysokiej klasy sprzęt, ale przecież ich nie wyrzucę :) Szczególnie, że pudła nieporysowane i wizualnie prezentują się całkiem przyjemnie

 

Jak regeneracja to poszukaj w necie namiar na Janusza Głowackiego, naprawdę niezły fachura. Mieszka gdzieś pod Warszawą koło Nadarzyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta poprzerywana pianka to górne zawieszenie głośnika,łączące membranę z koszem,sztuka kosztuje jakieś ,hmm,15 -20 złotych;można to wymienić samemu,klej typu butapren i wszystko gra-trochę zdolności manualnych i chęci wystarczy.Gdzie kupić? wujek google powie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki za odzew. Poczytałem trochę o Januszu Głowackim, obejrzałem nawet film na youtubie. Faktycznie widać, że zna się na rzeczy. Tylko boję się, że te JBL nie są warte czasu takiego fachowca:) Szczególnie, że jestem z Bydgoszczy. Nie znacie może kogoś godnego polecenia w tych okolicach? Znalazłem firmę Emifon w Więcborku, kogoś w Bydgoszczy reklamującego się na OLXie, Toruniu, Grudziądzu. Samemu za regenerację wolałbym się zabrać w ostateczności - chciałbym żeby to było w miarę porządnie zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.