Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny do dużego pokoju - help me:-)


KoRnik

Rekomendowane odpowiedzi

Mam okazję wciągnąć kolejnego już kolegę w naszą zabawę. Właściwie facet przypadkiem dowiedział się o moim świrze, ale bardzo go to zainteresowało. Chyba sam jest chory na brak hobby, a jak wiadomo każdy facet musi się w coś bawić.

Sprawa jest dość ciekawa, bo typ słucha bardzo audiofilskiej muzyki i na pewno ma ponadprzeciętny słuch, ale jeszcze sam o tym nie wie. Ostatnio już go szrpnęło, bokupił sobie oryginalną płytę i od razu wrzucił do samochodu. Przesłuchał sobie i po powrocie do domu oniemiał. Po prostu w domu grało o wiele gorzej, niż w samochodzie, co jest tym dziwniejsze, że jego car hi-fi to najtańsze badziewie. Fakt, w domu ma stare Altusy, wzmacniacz foniki i CD technicsa. Pogadał ze mną trochę i dostał typowego kopa pt. "Jadę jutro do sklepu i muszę coś kupić". Namówiłem go, żeby sobie najpierw czegoś posłuchał, a najważniejsze, żeby broń boże nie kupił wszystkiego naraz. Jeszcze nie wiem co zrobił, ale muszę się Was poradzić, bo jak go wciągnę, to będę się miał z kim bawić. Otóż jego salon jest dosyć duży - prawie 40m2. Na pewno kolumny będą podlogowe. Pytanie tylko jakie? Przemogę się i powiem, żeby pożyczył Omegi 509, ale mam pytanie, co poza nimi wchodzi w rachubę. Cena - taka, żebym go z nóg nie zwalił. Powiedziałem, że do taakiego pokoju nie będzie tanio, ale boję się, że jak mu krzyknę 4000, to w ogóle oleje temat. Kombinacje monitory+soobwoofer odpadają, bo niczym rasowy audiofil nie lubi kina domowego, a subwooferów szczegołnie. Powiedział, że jego zdaniem, to taki szpan dla tych, co chcą sąsiadom "udowadniać kto tu rządzi" i cieszyć się że coś z tyłu głowy jazgocze.

Proszę o jakieś propozycje, bo sam nawet nie mam pojęcia, jak może grać sprzęt w takim pomieszczeniu. Aha, jeszcze jedna uwaga - proszę pakować w miare ładne, bo facet ma nie lada zonę:-) Będę wdzięczny za wszystko. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olbrzymi pokój, śmiem powiedzieć że Avance Omega 509 mogą mieć problem z tak dużym pomieszczeniem, tymbardziej że basu w 509'tkach nie ma zbyt dużo. Myślę że pasowały by Dali 6006 lub JBL LX2005, ze wskazaniem na te drugie, te kolumny nie powinny mieć problemu w pomieszczeniu 40m. Są ciut droższe od 509, ale można kupić taniej niekoniecznie u dystrybutora. Idealne były by także Paradigmy Monitor 9 w najnowszek wersji, ale te już znacznie przekraczają cenę 2.000 zł. Wzmacniacz powinien być także mocny i wydajny prądowo, proponuję NAD C350 lub jak wydoła C370, Yamaha AX-596 też się sprawdzi. Nie polecam creeka lub CA, mogą nie poradzić sobie w takim pomieszczeniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem mimo jego dobrego słuchu,że chce głośno. Proszę bardzo Visaton 251 ,ale z drugiej ręki.Bez problemu nagłośni 40 m2, kolumny ładne jak żona mniemam , a bas zabije wraz z dynamiką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Dali rzeczywiście mogą się okazać super. JBL-e nie, bo to trumny, a na to się współlokatorzy nie zgodzą, bo z Adamsami nie mają nic wspólnego. Visatony chyba też nie. Facet preferuje relaks przy muzyce, a visatony rzeczywiście zabijają, ale są chłodne, jak to alumy. Ja się jeszcze zastanawiałem nad KEFami takimi z jednym głośnikiem Uni-Q i jednym okrągłym basowym, ale recenzenci narzekają w Uni-Q na słabą dynamikę. Może jeszcze ktoś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak obstawiał za Dali 6006, napewno niczego im nie brakuje, dynamika jest, potężne brzmienie, przy tym nie są wyostrzone i natarczywe, myślę że to kolumny w sam raz na te sytuacje, ale nie podejmujcie decyzji za szybko żeby potem nie żałować, taką sprawe trzeba poważnie i głęboko przemyśleć i co najważniejsze odsłuchać, akurat w tym przypadku darujcie sobie także kolumny o jasnym i lekkim brzmieniu typu Avance i Esa, ja kefów nie słyszałem ale z recenzji faktycznie wypadają bladziutko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie ciekawe zagadnienie :) kolumny do tak dużego pomieszczenia w cenie 2-2.5 tys., ciekaw jestem co polecą inni ? Może całkowicie też nie powinieneś dyskwalifikować Avance 509 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej muzyki to faktrycznie może Dali 6006 + NAD C350 lub 370. Mój NAD 370 kupowałem u gościa odsłuchiwany w gołym pokoju okolo 25 m2. Kolumny DANA 670 XT. Bylo OK ale bas to się mocno roznosił po pokoju. Może Rotel 1060, ale najpierw sprawdź ile ma kasy i co nato najgorszy element w torze audio - jego żona?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w zestawie Dali 6006 + Nad lub Yamaha okaże się że brzmienie jest zbyt masywne lub za ciężkie, zawsze możesz je skorygować, w tym przypadku rozjaśnić i nadać im trochę lekkości odpowiednimi kabelkami głośnikowymi jak i także interkonektem. Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Widze ze wszyscy dotychczasowi dyskutanci nabrali tzw. wody, a tutaj przeciez mozna zaproponowac Hyperiony albo ESA Vivace. Jak tam wlasciciele uwazacie, czy wszym zdaniem w 40 metrach poradza? Bo jesli tak, to czemu nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 33 lat później...

-za takie pieniadze polecam shan aztec 250-z drugiej reki ok 1,6 tys-wolnostojace 2,5 drozne swietny bas ,muzykalnosc srednicy i wysokich godna drozszych konstrukcji -nie prowokuja do szukania " dziury w calym", lecz przyjemnosc obcowania z muzyka jest spora jak za taki kesz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak sie skonczy aukcja, ale te moga byc nawet za duze:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

albo (ponoc udane, nie slyszalem):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ostatecznie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

na

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ktos sprzedaje Radmory LS-40 i Phonary Ethosy 150.

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups, taki ten wątek stary, że na śmierć o nim zapomniałem. Dziękuję wszystkim za pomoc i pragnę ogłosić, że problem rozwiązany - B&W 603 S3. Narazie tylko kolumny, ale jestem pewien, że facet wymieni niedługo całą resztę. Ponoć przez cały boży tydzień siedział, słuchał i przekładał wszystkie spotkania:-) Teraz z elektroniką już sam powinien sobie poradzić, bo oczytał się sporo gazetek dla audiofilów. Czuję w kościach że kupi Rotela 02 - spodobał mu się:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.