Skocz do zawartości
IGNORED

odtwarzacz 3d jaki?


anxion

Rekomendowane odpowiedzi

To wygląda na programik do konwersji tekstu na *.sup - nie wiem jedynie po co, skoro

Muxer akceptuje pliki tekstowe *.srt. No i efekt "napisów 3D" wydaje się wątpliwy ...

Wrzuć może gdzieś takie wymuxowane napisy - w wolnej chwili rzucę okiem.

 

zgadza sie, z tym ze roznica jest spora, gdyz SRT to mapisy tekstowe i wiele zalezy od ich kodowania i mozliwosci a takze czcionek odtwarzacza. SUP to napisy graficzne w formacie ktory obsluguje 100% odtwarzaczy bluray. Ja tu nie staram sie nikogo przekonywac, a tylko dac mozliwosc zribienia napisow samodzielnie. Przydaje sie to np podczas zakupow plyt na zagranicznych stronach. Zakupilem np wszystkie czesci Resident Evila na 8EUR. oczywiscie nie bylo tam poslkich napisow ktorych sam nie potrzebuje, ale moja dziewczny juz owszem. Pojawil sie problem, znalazlo sie i rozwiazanie. Mam kilkaset orygianlnych filmow BD. Wszystkie przerobione do iso (czasem dodane napisy a nawet inne sciezki audio w bajkach). Tak jest wygodniej.

Co do napisow w filach w 3D - nie zauwazylem roznicy miedzy oryginalnymi a "moimi"

Mi osobiscie podoba sie mozliwosc uzycia tej samej czcionki we wszystkich filmach. To dodaje im klasy. Widzalem juz rozne napisy i niektore wolaja o pomste do nieba (orygianlne) samo to ze czasem napisy pojawiaja sie u gory zeby nie zaslonic napisow tlumachonych z innego jezyka ale sorry to ja juz wole napisy na napisach (biorac pod uwage ze moje maja klasychny czyrny background i sa dobrze widoczne na kazdym podkladzie) niz wyswietlanie napisow na twarzach aktorow...

Postaram sie wam udostepnic kilka minut napisow zeby kazdy zainteresowany mogl sprawdzic ich dzialanie u siebie

 

Napisy to nie problem, jestem ciekaw czy jest patent na odpalenie filmu w 3D w inny sposób niż obraz iso lub BDMV (oczywiście też bez płyty).

 

powiem szczerze ze po poczytaniu troche tej stronki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

nie liczyl bym juz na inne mozliwosci :(

BD 3D chyba bedziesz musial palic na plyty jak bedziesz chcial odtworzyc film 3D na oppo :(

wiem ze to nie jest rozwiazanie, tylko obejscie problemu, ale niestety chyba innego nie bedzie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na palone 3D czeka w playerku coś co nazywa się CINAVIA. Pętla się zaciska ... :)

 

SHIT! TRUE STORY.

ale na kilkaset filmow jakie mam tylko jeden ma cinavie :) (Men In Black 3)

podobno, bo moj player jej nie uznaje :)

 

poczytalem i na podstawie tego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

tego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i tego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

uwazam ze jest swiatelko w tunelu dla dobrej jakosci 3D w kontenerze MKV... pytanie tylko czy jak juz sie to uzyska, to czy w oppo taki plik zatrybi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obiecany plik SUP i SRT dla porównania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

wystarczy wmuxować w kawałek (2minuty) filmu i przetestować na swoim sprzęcie.

 

Co do 3wymiarowości napisów w 3D to czytałem że to w dużej mierze odpowiedzialność odtwarzacza.

Niektóre (słabsze/nieprzemyślane) pokazują napisy na 2gim planie (a przecież one zasłaniają 2gi plan i powinny być na pierwszym - inaczej ból głowy murowany). Całe szczęście mój odtwarzacz pokazuje je odpowiednio (na pierwszym planie). Przetestujcie u siebie.

 

PS.

chciałem umieścić gotowe ISO, ale 2minuty 3D zajmuje 558MB a 2D 387MB więc sami rozumiecie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Zakupilem ten player med800x3d i nienjest to za dobry produkt. Pierwszy minus to ze za kazdym razem kiedy wlaczam lub wylaczam film to autmatycznie wylacza mi projektor l. Sadze ze nie jest to bezpieczne i zadne ustawienia nie pomagaja. Drugi minus to ze iso 3d tnie nie wazne czy po sieci czy jak wsadze dysk i tak tnie. Odradzam to dziadostwo. Dobrze ze zakupilem na amazon.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.