Jump to content
IGNORED

Tani zestaw= wzmacniacz+ kolumny podstawkowe czy głośniki aktywne?


Przemo323

Recommended Posts

Witajcie!

Obecnie posiadam bardzo tanie kolumny aktywne Genius SP-HF500A podłączone do Audiotraka Prodigy Cube na standardowym OPAMPie i chciałbym je wymienić na coś lepszego, jednak jeszcze do końca nie wiem czy pójdę w stronę używanego zestawu kolumny pasywne+ wzmacniacz czy zostanę przy głośnikach aktywnych.

Budżet jakim będę dysponował to 700-1000zł max, lecz celowałbym bardziej w dolną granicę, bo może się okazać, że nie uzbieram całego 1k z pracy. Głośniki będą stały w niewielkim pokoju (12-15m2) na biurku, obok laptopa (w linkach zdj biurka i całego pokoju, z tym, że może czekać mnie przemeblowanie, bo dorzucę jeszcze jedno biurko do nauki):

Hidden Content

  Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

  Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak widać wszędzie ciasno i niestety kolumny będą w bardzo małej odległości od ściany, więc w grę wchodzi tylko konstrukcja z tunelem bass-reflex z przodu. Co do brzmienia oczekuję przede wszystkim dobrej dynamiki, neutralnej średnicy (tzn. chodzi mi o to, aby nie była cofnięta) i dobrze schodzącego, nieplastikowego basu (wiem, że przy kolumnach podstawkowych nie ma co liczyć na 30Hz, ale zależy mi na tym, aby bas schodził relatywnie nisko). Jeśli chodzi o kolumny pasywne, to niestety na necie udało mi się znaleźć tylko polecane modele kolumn podstawkowych z tunelem bass reflex z tyłu, a to rozwiązanie u mnie odpada, także szukając "na czuja" znalazłem na olx ofertę z Heco Cantaro 80W z bass relefx na froncie za ok. 300zł. Co do wzmacniacza to rozglądałem się za Yamahą AX-500 bo można go dostać już za 300zł. Oczywiście są to propozycje czysto teoretyczne, gdyż jestem raczej laikiem jeśli chodzi o rzeczywistą wiedzę na temat HiFi, także prosiłbym Was o ocenę takiego zestawu i/lub podanie jakiegoś lepszego połączenia wzmacniacza z kolumnami podstawkowymi.

 

Jeśli chodzi o kolumny aktywne to rozglądałem się za takim modelem od Modecoma

Hidden Content

  Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) lub zestawem 2.1

Hidden Content

  Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dlaczego w ogóle podaję zarówno aktywny jak i zestaw z wzmacniaczem i kolumnami pasywnymi? Otóż m.in. obawiam się, czy uda mi się znaleźć tanie i dobre głośniki z BR na froncie, dlatego też prosiłbym Was o pomoc i opinię, czy w tej cenie znajdę rzeczywiście dużo lepiej brzmiące głośniki pasywne ze wzmacniaczem od podanych przeze mnie zestawów aktywnych?

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Tylko tutaj właśnie pojawia się problem, który wyżej opisałem- głośniki, które mi podałeś mają tunel BR z tyłu, a w moim pokoju praktycznie nie mam możliwości, żeby ustawić je w odległości większej niż 30cm od ściany i obawiam się, że mogą mieć przez to zniekształcone niskie tony na których mi bardzo zależy, gdyż w większości słucham muzyki elektronicznej.

Link to comment
Share on other sites

Rozglądałem się za Edifierami, ale Studio 6 chyba ma trochę za dużo mocy na taki mały pokój, a niższy model Edifier R1600TIII ma znowu pochyłą bryłę, a ja raczej gustuję w tradycyjnym kształcie kolumn. No i dochodzi jeszcze kwestia tego, że pewnie i tak Eidifery to niższa klasa dźwiękowa od chociażby podanych przez Was Taga Harmony.

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.