Jump to content
IGNORED

dual front

xatt

Recommended Posts

od dłuższego czasu rozważam różne możliwości połączenia 2 systemów w 1: kd i stereo. Doszedłem do wniosku, że najlepiej będzie amplituner podłączyć do jednej pary kolumn a wzmacniacz lampowy - do drugiej. I stąd rodzi się pytanie: Co sądzicie o podwójnych kolumnach frontowych - 2 pary podłogowe: Focal 816 i AP Yara2Superior. Czy ktoś z Was ma z przodu podwójne kolumny? Chodzi mi przede wszystkim o wrażenia natury akustyczno-estetycznej...

youtube.com/watch?v=azHdFUdMtqc

Cześć

Mam w pokoju dziennym dwie pary kolumn od lat,nawet żonka się już przyzwyczaiła,zaprotestowała przy próbie wstawienia trzecich(: więc co do wrażeń estetycznych ,to można się przyzwyczaić.Jedne kolumny mam dosyć wysokoskuteczne na nowoczesnych przetwornikach aluminiowych-bas i detaliczność,używam ich do słuchania symfoniki,muzyki filmowej ,epickiej ,tam gdzie potrzebny jest atak i dynamika ,napędza je wzm.lampowy.Drugie kolumny to szerokopasmowce z podwójnym basem w układzie ripol,tylko 76db na zabytkowych ''papierzakach" mają niesamowitą barwę,przestrzeń bardzo nisko schodzący bas,także przy cichym słuchaniu,na nich słucham starego rocka,metalu,akustyki,małych składów,jazzu-napędza je mocny tranzystor.Uważam ,że nie ma kolumn uniwersalnych,(a jeśli są to kosztują majątek)więc dwie pary kolumn to dla mnie absolutne minimum,zważywszy na moje zainteresowania muzyczne.

Najważniejsza rzecz:NIGDY nie słucham tych dwóch systemów naraz,to totalny bezsens,kiedyś na prośbę kolegi odpaliłem oba systemy z jednego żródła,wyrównałem poziomy głośności..i nie dało się tego słuchać,wyszedł ni to pies ni wydra,-stanowczo nie polecam.

Chcesz 2 par słuchać jednocześnie czy zamiennie ?

oczywiście, że zamiennie.

focale będą tylko jako fronty w kinie (też do koncertów), audiofizyki do muzyki :)

NIGDY nie słucham tych dwóch systemów naraz

myślałem o przełączniku beresford, ale jakoś nie dowierzam, żeby nie degradował sygnału...

tutaj chyba gość z deka przesadził :)

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

• 3 months later...

czy takie stojące obok siebie kolumny nie będą sobie przeszkadzać w sensie zaburzania sceny, stereofonii?? Poza tym audio fizyki mają głośniki basowe po bokach, czy taka bliskość sąsiedniej kolumny nie będzie zaburzać reprodukcji basu? Może lepiej jedne z podlogówek zastąpić monitorami? Wg mnie (podczas odsłuchów) wszystko jest w porządku ale chciałbym poznać Wasze zdanie...tyle się przecież mówi, żeby kolumny wokół siebie miały jak najwięcej wolnej przestrzeni...Zdjęcie poglądowe

Hidden Content

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.