Skocz do zawartości
IGNORED

Wyciszenie pomieszczenia przed sąsiadem z dołu (bas z TV)


RAINBOWBRIDGE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. Zwracam się z prośba o pomoc w rozwiązaniu mojego dużego problemu. Mianowicie w moim salonie z aneksem, położyłem budżetowe panele a pod to zwykła pianka 5mm, w aneksie jest

czarny polerowany gres. Moi sąsiedzi z dołu od dłuższego czasu katują mnie rozkręconym na full telewizorem, podejżewam że to jakieś kino domowe. Słysze tylko taki bełkoczący bass który doprowadza mnie do szału.

Jak jest bardzo głośno to dosłownie dudni mi w pomieszczeniu.Telewizor chodzi cały dzien przez cały czas. Zastanawiam się poważnie nad wyprowadzką ale stwierdziłem że jeszcze spróbuje coś pod te panele podłożyć. I w związku z tym prosze o pomoc. Wrzucam zdjęcie jak to teraz wygląda. Przykładałem szklankę do paneli to przez nie wszystko się niesie, przez płytki które są po prawej stronie też trochę ale dużo mniej i bass jest słumiony.

 

Rozważam następujące warianty:

 

Rozłożenie paneli i wstawienie pod nie:

 

1) 1 warstwa 3mm gumy pod aktualne panele + ewentualnie jakaś pianka

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

2) 1 warstwa gumy 3mm + pianka + nowe grubsze panele

 

3) 2 warstwy gumy tej samej co wyżej 3mm, bez pianki, i stare panele

 

4) 1 warstwa folii semag FD-1, 3mm, pod stare panele ewentualnie zakup nowych grubszych

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Chciałem zapytać która opcja da najlepszy efekt w postaci pochłonięcia tych niskich tonów z telewizora

lub najlepiej wszystkich. Ewentualnie coś jeszcze innego.

 

Powierzchnia płytek ma 13m2, płytki może 6m2

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa łatwa nie jest bo panele są podłogą 'ruchomą' więc dobra izolacja pod nimi lepiej wytłumi..

..materiał do tłumienia guma wydaje się lepsza od pianki.. ale ciężko określić efekty bo.. niestety trzeba sprawdzać w praktyce..

Tu podobny temat był..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ewentualnie kupić mocny subwoofer z głośnikiem do dołu i poczęstować sąsiadów niskimi tonami..;)

..powodzenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię słuchać.. oglądać.. czytać.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy tutaj im grubsza guma tym lepiej czy np 3mm wystarczy, mam do wyboru 3mm, 6mm, 10mm w rolce, ewentualnie ta folia FD-1 z semagu.

Niestety nie dość że chamy to jeszcze uparci, i myśle że sub by chyba musiał chodzić w nocy żeby coś poczuli. Rozważam jeszcze wstawienie

drzwi i odizolowanie pomieszczenia od reszty mieszkania ale też nie wiem czy to coś da.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalecałbym zadać pytanie do sprzedawcy tej gumy o współczynnik tłumienia 6mm lub 10

można w tedy porównać z innym materiałem (droższym) jak jest..

.. może ktoś jeszcze się wypowie.. jakiś biegły w takich sprawach..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię słuchać.. oglądać.. czytać.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej gdyby był ktoś kto włożył takie gumy pod panele i opisał co osiągnął. Jeszcze rozważam korek bo ponoć basów nie przenosi a guma tak, z drugiej jednak strony czytam że tylko ciężka guma może dać jakikolwiek efekt, więc jak to w końcu jest, to przecież 2 różne materiały? pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja ci powiem, że wg mnie nic ci to nie da. Raz że niskie tony ciężko wytłumić, właściwie w przypadku przegród to tylko masą. Dwa, że jakbyś chciał dołożyć coś tłumiącego, to raczej od strony źródła, a nie od twojej.

 

Najlepiej na start zacznij od szukania otworów od sąsiada do ciebie. Piony CO, kanalizacyjne, wentylacja itp. Jak to pozatykasz (jeśli jakieś znajdziesz) to właściwie tyle.

Takie częstotliwości przenoszą sie przez drgania całych ścian/stropów i wytłumienie tego jest właściwie niemożliwe. Płyta stropowa waży jakieś np. 250kg/m2 dla terivy. Jak masz monolit, to zależy od tego jak oszczędnościowo masz blok postawiony. Jak dołożysz gumę, piankę itp to dorzucisz do biznesu jakieś 0,5kg/m2...

Sąsiadowi zrobisz dobrze, bo stłumisz trochę twoje kroki, ale suba sąsiada już nie.

Co może realnie pomóc, to zdjęcie warstw izolacyjnych (wylewka i styropian) ze stropu i wykonanie nowych, grubszych z wełny, z naciskiem na grubszą a więc cięższą wylewkę. Ale to dużo roboty, pomieszczenie obniżysz a efekt też trudny do przewidzenia, bo może się niesie głównie przez ścianę?

Może jednak sam kupisz suba?

Ja miałem metodę, jak sąsiedzi robili po nocy imprezę, a ja rano wstawałem do pracy, to puszczałem im muzykę od 6 rano :) i łaziłem po domu w butach.

Ale to w innym mieszkaniu z innymi sąsiadami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś się po prostu dogadać z sąsiadem z dołu ???

Może po prostu nie wie jakie kuku Ci robi ?

 

A jak wredny to też można wrednie zagrać, acz z sąsiadami wbrew temu co mówi nasz rząd lepiej dobrze żyć.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może niektórzy nie wiedzą ale prawo do ciszy i spokoju dotyczy całej doby a nie tylko po godz. 22,

jeśli delikatna prośba i rozmowa nie przynosi rezultatu pozostaje Policja,dobrze jak byś popytał innych może im też to przeszkadza.

W każdym bądź razie u mnie w Pruszkowie o 18 w ciągu tygodnia Policja bez problemu przyjechała na interwencje (SKUTECZNĄ) jak piętro niżej w sąsiedniej klatce była rozkręcona muzyka.Mieszkanie jest wynajmowane lokatorzy często hałasują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko takimi grubszymi panelami, czy izolacją pod parkietem z gumy, korka nic nie poprawisz, sobie . Przecież długość fali dla niskich częstotliwości jest długa. Nawet jak sąsiad dwa, piętra niżej by puścił to też byś słyszał, a jeszcze gorzej jak na górze by grał - a może się zrewanżuj ? Tak samo jak jedzie auto z subem przez osiedle to słychać w każdym mieszkaniu nawet sporo oddalonym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.