Skocz do zawartości
IGNORED

Edifier R2600 - wibracje obudowy


Mikołaj_62143

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

mam problem z moimi edifierami. Na niskich częstotliwościach tj. około 130 Hz i trochę przy 80 Hz występuje nieprzyjemne buczenie obudowa wchodzi w wibracje i te drgania są dalej przekazywane na biurko i wszystko buczy (sprawdzone mało profesjonalnie, bo poprzez odpalenie filmiku na youtubie i odsłuchiwanie, a także na telefonie aplikacją z decybelomierzem). Normalnie przy słuchaniu muzyki przeszkadza, bo brzmi to dość nienaturalnie. Kiedy były postawione na takich sosnowych półeczkach to było znośnie, ale kiedy teraz stoją na biurku z płyt MDF to jest tragedia. Program pokazuje wzrost, dosłownie kilka decybeli, ale słychać i czuć wibracje tej obudowy

Wiem, że wytłumienie wibracji przechodzących na biurko jest najważniejsze, ale chciałbym wyeliminować problem u źródła. Z ciekawości położyłem głośniki na miękkiej kanapie i różnica w głośności basu na tych częstotliwościach wciąż była znaczna, a ulubiona kawałki zniekształcone.

Co mogło by pomóc wzmocnienie skrzynek, wytłumienie, a może zmiana podkładek przy śrubach mocujących głośnik do przedniej kolumny? Kolumny kupione rok temu, więc gwarancja niby jeszcze jest, ale boję się, że nic nie zrobią i stwierdzą, że ten model tak ma.

Pozdrawiam i czekam na sugestie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo pewnie ten model tak ma. Za cienka obudowa po prostu. Spróbuj pomacać w których miejscach na obudowie masz największe drgania i do środka przykleić jakieś poprzeczki. Dodatkowo możesz całość wykleić matami do głuszenia samochodu. Albo zrobić nową sztywniejszą budkę i przełożyć całość :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej wikolem przykleić, ale pewnie masz ograniczoną możliwość ruchu przez otwór głośnika.

Możesz przykleić a wkrętami zastabilizować póki się nie przyklei. Ale poprzeczki najlepiej w poprzek, od jednej do drugiej ściany tak żeby je złapać razem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, rozkręciłem. Okazało się, że są już wytłumione, ale trochę nie udolnie, zasłonięty Bas reflex. Odetkałem i basik zyskał na głębi. Poprzeczką nie wzmacniałem, bo raz że za mało miejsca, a po drugie i tak krawędzie w newralgicznych miejscach były wzmacniane.

Co zmieniłem, to miejsce gdzie średnio-niskotonowiec jest mocowany wykleiłem pociętą w paski miękką scierką do kurzy (takie z Biedronki) żeby ograniczyć rezonans MDF i jest lepiej. Na miękkim podłożu (kanapa) nic się nie wybija, na biurku jest mniej, ale z podkładkami, jeszcze nie kombinowałem. Za dwa tygodnie wracam na stancję to już tam będę się martwił. Słyszałem, że korek jest niezły w tej materii.

Żeby nie zakładać nowego tematu jaką kartę dźwiękową polecacie do edków. Zastanawiam się nad xonarem d1/dx lub audiotrack hd2. Czytałem dużo o nich, lecz im dalej w las tym więcej drzew. Chcę kupić używaną do 200 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.