Skocz do zawartości
IGNORED

Pomocy AVR-X500 i JBL ES80


Mansky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem z moim sprzętem grającym w domu. Jest to Denon AVR-X500 razem z 2 kolumnami JBL ES80. Wiem że to beznadziejne połączenie i dało się to lepiej zrobić natomiast nie bijcie mnie za to :( Mój problem wygląda tak że przychodzę sobie do domu, włączam sprzęt, podłączam swoją ulubioną muzykę "umpa-umpa" i oczekuję mocnych bassów których najzwyczajniej... brak. Tak więc wchodzę w ustawienia i patrzę że nic nie jest pozmieniane, wszystko jest tak jak wcześniej. Więc jeszcze raz włączam muzykę i przy zdjętych osłonkach kolumn obserwuje membrany. Niefachowym okiem stwierdzam że 2 membrany niskotonowe najzwyczajniej się nie ruszają bądź ruszają minimalnie co jest odczuwalne tylko na opuszkach palców. Próbowałem zmienić też źródło dźwięku, leczy czy to jest światłowód czy to jest zwykłe 3,5mm czy HDMI z Blu-Ray sytuacja nie ulega poprawie. Ostatnią rzeczą którą robię w oczekiwaniu na usłyszenie basu to podłączenie słuchawek do mojego amplitunera. Okazało się że tam też słychać tylko wysokie tony.

Mam pytanie do was drodzy audiofile, czy mam pakować wzmaka do pudekła i nieść na reklamacje czy może jest to jakaś softwarowa wina i można go jakoś "zresetować (chociaż to się wydaje śmieszne) . Co do pytania które może się pojawić czy amplituner był katowany odpowiem nie, natomiast nie stał i się nie kurzył, czasem przyszło mu zagrać na 70-80 mocy gdzie można było poczuć z jego wnętrza zapach rozgrzanego kurzu. (nie bijcie mnie za to)

 

Proszę o pomoc

 

Maniek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sprawdzić dla spokoju sumienia połączenia przewodów w amp i kolumnach.

Jednak tym słabiutkim i mało wydajnym ampli kinowym nie ruszysz dobrze kolumn, mało basu i dynamiki.

Co do mocnej pracy membran to różnie z tym bywa, zależy od marki, bo nie wszytkie muszą mocno latać by było dobrze. Jednak faktycznie Jble powinny mocno pracować przy umpumpa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można powiedzieć że jak podłączyłem mój zestaw za pierwszym razem to bas może nie był jakiś najmocniejszy ale było go czuć.Natomiast dziś odniosę go do serwisu, bo jest jeszcze na gwarancji.. zobaczymy co powiedzą. A mam pytanie co do samych głośników. Jaki mocniejszy amplituner powinienem zakupić do tych kolumn żebym miał fajny bass i żeby współpracował z Blu-Rayem z Denona.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.