Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz lampowy idealny


fadeover

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę że zaczynamy iść jednotorowo: Single Ended na 300B.

Tiaaa... to rzeczywiście jest bezkompromisowe rozwiązanie,

ale poszukajmy może czegoś tańszego jako alternatywę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może troszeczkę podejść do problemu inaczej.

Aktywna zwrotnica - oczywiście lampowa.

Do tego wzmacniacz lampowy niskotonowy pracujący w klasie AB z głębokim sprzężeniem zwrotnym.

Wzmacniacz do zasilania głośników średnio/wysokotonowych jako Single Ended.

Uważam, że pomimo bardziej rozbudowango układu, to rozwiązanie może być tańsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość fadeover>fabianek

(Konto usunięte)

Masz głowę chłopie. Przecież to jest rozwiązanie z topowych systemów z lat 60 -tych

które przeniosło się do współczesnego , również topowego CAR AUDIO naszej ery.

Tym malkontentom którzy zaczną dyskryminować brzmienie CA , śpieszę donieść

że słyszałem taki system na wystawie w Niemczech- cóż sama poezja.

A podział pasma ze względów ekonomicznych jest jak najbardziej na miejscu.

O ile (procentowo ) taki system mógłby być tańszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Kochani Grupowicze!!

Podejrzewam, że wśród Nas jest wielu elektroników.

Dlatego zwracam się przede wszystkim do Nich.

 

Opracujmy na grupie wzmacniacz lampowy idealny ( najpierw zdefiniujmy co to z grubsza znaczy ).

czyli:

1. opracowanie schematu. ( dobór , obliczenie lamp, transformatorów i komponentów.

2.opracowanie listy referencyjnej elementów.

3. zaprojektowanie i stylizacja obudowy.

4. Opracowanie procedury strojenia.

Taką robote można

a.rozprowadzać wśród grupowiczów w formie pdf-u

b.zamawiać komponenty hurtowo

c. zamawiać obudowy też hurtowo

d. słuchać i doskonalić projekt.

 

 

Do napisania tego nerwowego listu zmusił mnie brak na naszym rynku

wyżej wymienionego.

Ot i koniec.... pisania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to jest wzmak idealny?

Co zastosować SE, PP, triody, pentody, pentody w trybie triody, trafa toroidalne, trafa EI, sprzężenie głębokie, sprzężenie płytkie, brak sprzężenia, układ zbalansowany, układ niezbalansowany itd, itd, itd? Jakie więc wstępne założenia przyjąć?

Jak widać są dziesiątki dróg do dochodzenia do celu jakim jest słuchanie muzyki. I każda z tych dróg ma swoich zagorzałych zwolenników.

Dlatego nie ma konstrukcji idealnej, dla każdego.

Natomiast wzajemna wymiana informacji i pomysłów czemu nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy któryś z szanownych forumowiczów słuchał wzmacniacza microlamp . Cenowo bardzo przystępny a i wygląda niczego sobie . Ja niestety widziałem tylko w internecie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś znowu powie, że idealny lapowiec to SE na 300B i w czystej klasie A, bez sprzężeń zwrotnych, i co najwyżej 7 W na kanał, to obiecuję, że osobiście pojadę i nakopię do tyłka. A teraz poważnie. Aby wzmacniacz miał stosowny wykop (czytaj: przyzwoity bas), co jest niezbędnikiem, raczej sugerowałbym push-pull... Niekoniecznie na triodach - bardzo przyzwoite efekty dają lampy EL-34 i EL-84, znakomite push-pull'e są budowane na tetrodach (KT 88). 300B jest bardzo droga i mało komu udaje się zbudować na nich coś sensownego. A w ogóle jak chcecie mieć naprawdę dobry i zarazem tani wzmacniacz, to lampowce omijajcie z daleka. Koszt zrobienia dobrej lampy (na częściach od dystrybutorów, a nie ze śmietnika, co się powszechnie praktykuje) to co najmniej tysiąc dolców. Niech ktoś zaprzeczy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjedz i nakop. Ale myślałem raczej o 845 i 20W.

A wykop to nie wszystko. Czyżbyś słuchał tylko "umc" "umc":?

Ale wśmy te wspomniane 300B. Koszt JJ to 0,8kzł/2szt. Trafa wyjściowe "boskiego" Lundahla 1.5kzł/parę 2 interstage tyż lundahla - 600zł. Jako driver 6S45P-E 100zł/10szt z tego wybrac 2 najlepsze. Jak bardzo nie lubisz NOS "ze śmietnika" do u dystrybutora w Holandji kupisz parę tej samej triody za 40euro. Dławiki i trafa sieciowe to mozna zamówić za 200zł w Polsce. Jeszcze prostowniki prózniowe 50zł/parę. Rezystory millsa do katody 60zł. Jak doloczyc obdowę ala "milion dolarów Amplifona" i kondzie to w 4 kzł można się zmieścić."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjedz i nakop. Ale myślałem raczej o 845 i 20W.

A wykop to nie wszystko. Czyżbyś słuchał tylko "umc" "umc":?

Ale wśmy te wspomniane 300B. Koszt JJ to 0,8kzł/2szt. Trafa wyjściowe "boskiego" Lundahla 1.5kzł/parę 2 interstage tyż lundahla - 600zł. Jako driver 6S45P-E 100zł/10szt z tego wybrac 2 najlepsze. Jak bardzo nie lubisz NOS "ze śmietnika" do u dystrybutora w Holandji kupisz parę tej samej triody za 40euro. Dławiki i trafa sieciowe to mozna zamówić za 200zł w Polsce. Jeszcze prostowniki prózniowe 50zł/parę. Rezystory millsa do katody 60zł. Jak doloczyc obdowę ala "milion dolarów Amplifona" i kondzie to w 4 kzł można się zmieścić."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to życzę powodzenia! Niech Pan tylko weźmie poprawkę, że lampa 845 jest "najtrudniejszą" lampą ze wszystkich stosowanych w audio - proszę tylko sprawdzić, ile wykonano na niej udanych konstrukcji... Ankoru? Nagra? Faktycznie. Tylko ta cena...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Tuba -> adam

(Konto usunięte)

A co do basu - źle Pan pojmuje moje intencje. Chciałem tylko zaznaczyć, że sprzęt, który ma doskonałą górę, doskonały środek, fenomenalne w ogóle wszystko, prócz basu, to zły sprzęt. Bo idealny wzmacniacz powinien idealnie zagrać wszystko, tak Eminema, jak i Anielskie Chóry.

Bas to nie tylko najniższe częstotliwości, trzęsące napakowanego sprzętem Opla Omegę. To wyraźnie słyszalne (czasem odczuwalne), przyjemnie zamykające od dołu dźwięki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Microlamp - kolejny radioamator zajmujący się recyklingiem części elektronicznych. Tyle wynika z analizy zdjęć ze strony www tej... firmy, czy co to jest. Jeśli dodać do tego koszmarne błędy ortograficzne, strat w wizerunku już raczej nie odrobi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet nie pierdziel, nic nie piszesz, że słuchałeś tego wzmaka, więc skąd ta nieprzychylność?

Przyznaję,że ja też nie i dlatego się nie wypowiadam ile jest wart. A może by tak najpierw posłuchać a później mędrkować?

Wspomniane błędy ortograficzne, rzeczywiście można tam dostrzec, ale nie są aż takie koszmarne i nie jest ich dużo, no ale masz rację, chwały autorowi to one nie przynoszą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka znowu nieprzychylność? A nawet jeżeli to co z tego? Jest to moja własna opinia, słuszna w dodatku, niestety. Panie, jak Panu tam, Glisto, nic nie napisałem na temat żadnego z urządzeń microlampa. Skomentowałem jedynie zdjęcia, które widziałem na stronie tej firmy - a które przedstawiają niechlujną i byle jak wykonaną elektronikę. Stuprocentowe radioamatorstwo, nic dodać, nic ująć. Nie słuchałem, słuchać raczej nie będę miał okazji, chyba, że produkt się przyjmie. Życzę powodzenia! No i oczywiście niecierpliwie oczekuję recenzji w prasie branżowej. Albo chociaż wzmianki na początek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.