Skocz do zawartości
IGNORED

PC audio ~1000zł


ferals

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W najbliższym czasie planuję zakup sprzętu audio, którego źródłem będzie PC, czasem laptop. Nie posiadam na tą chwilę wzmacniacza itd. Generalnie Interesuje mnie najlepsze rozwiązanie w okolicach 1000zł, może być nieco więcej, ale w granicach rozsądku (jeżeli będzie naprawdę warto dopłacić to jestem w stanie, jednak bez przesady, >1500 będzie raczej ciężko). Na tą chwilę po poszukiwaniach w internecie rozważałem kupno zestawu Genius SW-HF 5.1 6000, ew Microlab Solo 9C (tak, wiem że jedno to 5.1 drugie 2.0, ale rozważam naprawdę różne opcje bo zależy mi na czymś jak najlepszym w danym funduszu). Czego oczekuję od sprzętu - wiadomo, jak najlepszego dźwięku + bassu bo słucham naprawdę różnorodnej muzyki (tak, ma to być sprzęt głównie do muzyki, do gier mam słuchawki). Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genius do muzyki nie nadadzą się,wyłącznie 2.0

Ja w domu miałem i mam kilka zestawów Genius w tym dwa egzemplarze Genius SW-HF5.1 5050 V2 i wiem co pisze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genius do muzyki nie nadadzą się,wyłącznie 2.0

Ja w domu miałem i mam kilka zestawów Genius w tym dwa egzemplarze Genius SW-HF5.1 5050 V2 i wiem co pisze.

Rozumiem, w takim razie pytanie, czy Microlab solo 9c w tym przedziale cenowym to najlepszy sprzęt, jaki mogę dostać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, w takim razie pytanie, czy Microlab solo 9c w tym przedziale cenowym to najlepszy sprzęt, jaki mogę dostać?

Z pewnością nie. Czasy, gdy Microlaby były najlepszym zakupem minęły bezpowrotnie z szybującym kursem dolara.

 

Napisz coś więcej jak to ma wyglądać (wielkość pomieszczenia, gdzie będziesz siedział słuchając muzyki, na czym chcesz postawić sprzęt), bo Solo 9C to już spore kolumny i na biurko się nie nadają - podobnie zresztą jak mniejsze 6C. Jak chcesz słuchać muzyki siedząc przy biurku to nie tędy droga i trzeba się rozglądać za mniejszymi kolumnami lub monitorami (najczęściej aktywnymi) bliskiego pola. Z kolei przy odsłuchu z większej odległości i tak bym celował w kolumny pasywne + wzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością nie. Czasy, gdy Microlaby były najlepszym zakupem minęły bezpowrotnie z szybującym kursem dolara.

 

Napisz coś więcej jak to ma wyglądać (wielkość pomieszczenia, gdzie będziesz siedział słuchając muzyki, na czym chcesz postawić sprzęt), bo Solo 9C to już spore kolumny i na biurko się nie nadają - podobnie zresztą jak mniejsze 6C. Jak chcesz słuchać muzyki siedząc przy biurku to nie tędy droga i trzeba się rozglądać za mniejszymi kolumnami lub monitorami (najczęściej aktywnymi) bliskiego pola. Z kolei przy odsłuchu z większej odległości i tak bym celował w kolumny pasywne + wzmacniacz.

 

Pokój który aktualnie zajmuję ma 3.5m x 3m, glośniki stałyby albo na końcach biurka (w odległości od siebie ok 2m i wysokości ~80cm od podłogi) ew jeden na ziemi w rogu a drugi na blacie (wtedy nieco większy rozstaw. Generalnie jak patrzyłem po wymiarach te Microlaby bez problemu by się mieściły. Nie ukrywam, że grałyby też w pokoju nieco większym - 4.5m x 4.5m - na niskiej szafce, w rogach. W obu przypadkach słuchałbym muzyki siedząc na drugim końcu pokoju, w równej odległości od nich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcje ze stawianiem jednej kolumny na ziemi w rogu bym na wstępie odrzucił. Moim zdaniem Solo 9C będą za duże na pokój 10,5 m^2. Na dodatek drugie pomieszczenie to kwadrat, a pierwszemu dużo nie brakuje. Osobiście celowałbym w monitory i wzmacniacz. Średniej wielkości paczki z głośnikiem 6,5" większości wystarczają, choć skoro nastawiasz się na "bass" to możliwe, że słuchałeś do tej pory na jakimś zestawie 2.1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcje ze stawianiem jednej kolumny na ziemi w rogu bym na wstępie odrzucił. Moim zdaniem Solo 9C będą za duże na pokój 10,5 m^2. Na dodatek drugie pomieszczenie to kwadrat, a pierwszemu dużo nie brakuje. Osobiście celowałbym w monitory i wzmacniacz. Średniej wielkości paczki z głośnikiem 6,5" większości wystarczają, choć skoro nastawiasz się na "bass" to możliwe, że słuchałeś do tej pory na jakimś zestawie 2.1.

Do tej pory to ja słuchałem głównie na słuchawkach bo nie miałem funduszy na nic innego.

Ok, więc jeżeli miałbym wybrać zestaw monitory + wzmacniacz, w jakie modele celować w tej cenie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecałbym ze swojej strony używany wzmacniacz zintegrowany z wejściem USB, lub oddzielny DAC i do tego używane monitory. Miałem wątpliwą przyjemność odsłuchiwać jakiś czas temu produkt Microlab, który zapowiadał się ciekawie, miał rewelacyjne opinie, a okazało się to słabo grającą atrapą głośników.

Posłuchaj ich, pewnie oddasz do sklepu i ostatecznie kupisz tradycyjny zestaw audio. U mnie gra DAC i do niego podłączona stara wieża Philips z niezłymi kolumnami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już spore kolumny i na biurko się nie nadają - podobnie zresztą jak mniejsze 6C.

Mam Nubert NuPro A300, które mniejsze od Microlab Solo 6 raczej nie są i na biurko spokojnie się nadają (jest świetna przestrzeń/znikanie). Rozstawione są na 105 cm od siebie (odległość między gwizdkami). Odsłuch w trójkąt równoboczny. Wg. tabeli od Genelec, głośniki tych gabarytów (Genelec 8240, a nawet 8050) przy odsłuchu z dystansu ~1m się nadają. Oczywiście jak ktoś chce słuchać z mniejszego dystansu, to niech faktycznie celuje w coś z mniejszym rozstawem między basowcem a gwizdkiem, czyli w praktyce z mniejszym basowcem. Wyjątkiem są koncentryki, gdzie nawet ogromnych głośników można słuchać z 0,5m-0,75m i będą znikać (co dane od Genelec potwierdzają, więc to nie mój wymysł). Sprawa się komplikuje przy bliskim odsłuchu, w przypadku dużych trójdrożnych kolumn, gdzie gwizdek ze średniakiem nie są koncentryczne i basowiec jest daleko od gwizdka, czyli tak jak w Genelec 1237

 

ps. na minimalną odległość odsłuchu ma wpływ, poza dystansem między głośnikami kolumny, częstotliwość podziału pasma między tymi głośnikami (niższe częstotliwości są mniej kierunkowe)

 

ps2. podane przeze mnie głośniki Genelec, czy Nubert są oczywiście podane jako przykład, a nie są wiadomością dla kupującego, by przy budżecie 1000 PLN próbował je kupić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Nubert NuPro A300, które mniejsze od Microlab Solo 6 raczej nie są i na biurko spokojnie się nadają (jest świetna przestrzeń/znikanie).

Też zależy jakie biurko - akurat te, które tu mam ma naprawdę dużo niezagospodarowanego miejsca, ale takie typowe komputerowe raczej by takich nie pomieściło zakładając, że stałby na nich też monitor i ew. myszka.

Wracając do tematu, w takim razie bardziej rozsądnie byłoby rozejrzeć się za jakimiś monitorami + wzmacniaczem?

Jeżeli tak, to w jakie celować? W tej cenie widzę z nowych JBL LSR 305 (które mają już wzmacniacz wbudowany), lub KRK R6 (które już wbudowanego wzmacniacza nie mają). Używane ofc też wchodzą w grę, tylko no właśnie niezbyt wiem czym się kierować w poszukiwaniach bo jest to moje pierwsze podejście do kupienia nagłośnienia. Byłbym wdzięczny za jakieś wskazówki.

PS - te rozstawienie robi aż tak dużą różnicę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS - te rozstawienie robi aż tak dużą różnicę?

Tak, odległość ucho-kolumna ma znaczenie, a konkretnie jest wymagana minimalna odległość, poniżej której dźwięk z gwizdka i niskotonowca nie będzie odpowiednio "stopiony" (=gorsza stereofonia, gorsze znikanie, lub wręcz słyszenie że góra dociera z gwizdka a dół z woofera). Jak słuchasz z mniejszego dystansu, to celuj w mniejsze monitory. Co do KRK RP6 to odradzam - miałem co prawda 1 generację, ale grało to bardzo niefajnie (kiepska przestrzeń, kiepska namacalność dźwięku, której praktycznie nie było itd.). Lepiej kupić mniejszy model ale wyższej serii (basu będzie mniej, ale ogólna jakość dźwięku będzie lepsza). ... z tym, że ~1000zł to trochę za mało na zabawę nawet z KRK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory to ja słuchałem głównie na słuchawkach bo nie miałem funduszy na nic innego.

Ok, więc jeżeli miałbym wybrać zestaw monitory + wzmacniacz, w jakie modele celować w tej cenie?

Ciężko doradzić coś konkretnego skoro szukasz "najlepszego dźwięku i bassu". Popatrz najpierw na olx i poszukaj sprzętu w swojej okolicy. Mnie się udało za kaucją wziąć kolumny do siebie i je przetestować. Nawet odsłuch u kogoś pozwala na precyzyjniejsze określenie swoich wymagań. Jak kupowałem pierwszy normalny sprzęt grający to wybrałem Eltax Liberty 3+ i mam je do dzisiaj, bo szkoda mi je sprzedawać. Basu na pewno im nie brakuje, tak samo jak dynamiki i precyzyjnej góry. Jakość wykonania bardzo dobra i obudowy solidne. Tyle, że teraz ich nie widzę w normalnej cenie. No i do nich podstawki są wskazane. Pod uwagę brałem też Tannoy M2, Wharfedale 8.2/9.1/9.2, B&W DM302, jakiś tańszy model Klipsch...

 

Monitory aktywne, o których wspominał Kyle to też fajna opcja, ale rozsądniej się rozejrzeć za używkami. Z tańszych to Alesis, Behringer, Numark mają coś w ofercie, ale bez odsłuchu to bym tego nie wziął. Pamiętaj, że zawsze możesz zwrócić towar bez śladów używania w ciągu 14 dni.

 

Mam Nubert NuPro A300, które mniejsze od Microlab Solo 6 raczej nie są i na biurko spokojnie się nadają (jest świetna przestrzeń/znikanie). Rozstawione są na 105 cm od siebie (odległość między gwizdkami). Odsłuch w trójkąt równoboczny. Wg. tabeli od Genelec, głośniki tych gabarytów (Genelec 8240, a nawet 8050) przy odsłuchu z dystansu ~1m się nadają. Oczywiście jak ktoś chce słuchać z mniejszego dystansu, to niech faktycznie celuje w coś z mniejszym rozstawem między basowcem a gwizdkiem, czyli w praktyce z mniejszym basowcem. Wyjątkiem są koncentryki, gdzie nawet ogromnych głośników można słuchać z 0,5m-0,75m i będą znikać (co dane od Genelec potwierdzają, więc to nie mój wymysł). Sprawa się komplikuje przy bliskim odsłuchu, w przypadku dużych trójdrożnych kolumn, gdzie gwizdek ze średniakiem nie są koncentryczne i basowiec jest daleko od gwizdka, czyli tak jak w Genelec 1237

 

ps. na minimalną odległość odsłuchu ma wpływ, poza dystansem między głośnikami kolumny, częstotliwość podziału pasma między tymi głośnikami (niższe częstotliwości są mniej kierunkowe)

 

ps2. podane przeze mnie głośniki Genelec, czy Nubert są oczywiście podane jako przykład, a nie są wiadomością dla kupującego, by przy budżecie 1000 PLN próbował je kupić

Ja słuchałem Microlabów 6C i dla mnie one się nie nadają do takiego typu odsłuchu. Może jest tak jak napisałeś, że istotną rolę gra częstotliwość podziału.

 

Koncentryki to rzeczywiście super sprawa i gdybym tylko miał nieco inny układ mebli w pokoju z komputerem to zapewne kupiłbym jakieś KEF-y.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Podłączam się do tematu. Planuję zakupić głośniki Edifier R2600 2.0 + karta Audiotrak Prodigy HD2 Advance DE. Pokój 20m2.

Myślałem jeszcze o Microlabach 7c, ale głośniki będą stać na komodzie (niestety jedyne możliwe umiejscowienie), więc raczej micro trochę za duże. Jestem amatorem i każda różnica będzie dla mnie wspaniała ;) zważywszy, że poprzednie głośniki to Creative 5.1 + integra. Czy macie jakieś inne propozycje, sugestie co do mojego wyboru ? Będę wdzięczny. Budżet 1000zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.