Skocz do zawartości
IGNORED

Słaby sygnał, podgłaśnianie wzmacniacza a uszkodzenie sprzętu


yooro

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mój zestaw jest podpięty do tv (kablem optycznym - reguluję głośność wzmacniaczem bo reszta jest na maxa) i czasami jest tak, że materiał który oglądam, ma niską głośność. Logicznym ruchem jest podbicie głośności na wzmacniaczu do godziny 9 lub 10 (wtedy jest ok). Zastanawia mnie ryzyko uszkodzenia wzmacniacza / kolumn przy takim słabym sygnale.

Dla porównania puszczając materiał normalnie nagrany wzmacniacz maxymalnie kręcony jest na godz. 8 (jest wtedy bardzo głośno).

Sprzęt:

Vincent 236mk

Focal aria 926

Cambridge audio CXN (sygnał wchodzi i wychodzi z CXN, pełni funkcję DAC, volume na maxa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej to jest tak że ogladam filmiki z www i tam już na maxa jest. Jak zmieniam żeby dźwięk leciał z głośników tv to też muszę mocno kręcić volume (ale mniejsza z tym - chodziło mi właśnie o ten bezpieczny próg na wzmaku. Godz 10 to jest max co potrzebuję).

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.