Skocz do zawartości
IGNORED

ONKYO A-7090 szukam pokrętła do tego staruszka


Zawada

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem posiadaczem ONKYO A-7090 chyba z roku ok. 80-81 ubiegłego stulecia. Sprzęt zabrałem za darmo przy opróżnieniu mieszkania za pozwoleniem właściciela. Niestety widać było że gość totalnie o niego nie dbał. centymetrowa warstwa kurzu i brudu na wszystkim. Do tego brak pokrętła od głośności i balansu. Wzmacniacz porządnie odkurzyłem i oddałem do elektronika co by wybadał czy wszystko w min gra. Serwis nie był najwyższej jakości. Serwisant coś tam wymienił i stwierdził, że sprzęt gra i jest ok. Grać gra ale z potencjometrem nie do końca jest ok bo od czasu do czasu zatrzeszczy gdy ustawiam poziom głośności. Jednak pokręteł nie udało mi się zorganizować. Nie wiecie może kochani gdzie mogę zdobyć te części zamienne. Chciałby temu staruszkowi przywrócić dawną świetność i oddać go w dobre ręce za uczciwą cenę.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) post-63402-0-87819900-1489869024_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest potrzebny pierścień od balansu i gałka. Podejrzewam, ze nigdzie nie dostaniesz bo tego wzmaka wyszło jakieś 5000 sztuk z tego co pamiętam, sugeruję dorobić. Polecam także wymianę wszystkich kondensatorów w sekcji przedwzmacniacza i przewodów sygnałowych, ewentualnie gniazd głośnikowych i RCA. Następnie podłączyć, posłuchać i gwarantuję, że zastanowisz się nad sprzedażą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.