Skocz do zawartości
IGNORED

Amplituner Luxman vs. Marantz do 700 zł


Donmatelio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jako nowicjusz na forum chciałem prosić o małą pomoc przy powyższym wyborze. Wstępną robotę jako tako wykonałem i posłuchałem grających: HK 430 Twin Powered, NAD 3045, Rotel ale nie pamiętam oznaczenia bo nie mój styl, Marantz 2220b i Luxman A-321 (tak wiem - WZM). Największe wrażenie (przy przeskoku po głośnikach z TV oczywiście) wywarły na mnie dwa ostatnie, a Marantz poza brzmieniem urzekł mnie dodatkowo stylistyką frontu. Żonę aluminiowymi pokrętłami które nie wycierają się jak w 'L'. I tu pojawia się ale... Otóż planowałem zakup do max 700 zł a ceny "M" z tym oznaczeniem na alle oscylują wokół 1000zł. Przy całym natłoku informacji zalegających na forach staram się zawęzić wybór do 2-3 zamienników ale nijak mi nie wychodzi bo nie mam dostępu do pozostałych by porównać. I tak oto zostałem z marantzami 2215, 2216, 2100 oraz Luxmanami R1030 R-1033, SR 810 - które będą grały porównywalnie do w/w A-321, 2220 b czy też L-230? Czy z obecnej oferty na alle można coś konkretnego wskazać? Oczywiście aspekt wizualny jest równie ważny. Bardzo proszę o konkretne propozycje i opinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra trochę mi się rozjaśniło i wybieram pomiędzy marantz 2220b i luxman 1050. Marantz droższy o 100 zł. A modelowo? Tego odelu luxmana nie znam może ktoś wiec pomoże?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Marantz to bardzo ciepłe, muzykalne granie, nie męczące i nie agresywne.Mam w sypialni 2226B z kolumnami ProAc Response One S ( ulubiony sprzęt żony :) ). Marantz o którym piszesz jest trochę słabszy ( 20W), ale nie ma to wielkiego znaczenia. Kiedyś podpiąłem Marantza do podłogówek Dynavoice df-8 (250W) i o dziwo dał radę. Radio gra na kawałku przewodu i łapię wszystkie stacje bez problemu , pamiętam , że gdy pierwszy raz włączyłem radio nie mogłem uwierzyć , że może być taki naturalny dźwięk. Ma wbudowane niezły w Pre gramofonowy. Nie piszesz z jakimi kolumnami ma zagrać i w jak dużym pomieszczeniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź, dodatkowa opinia zawsze pomocna. Potwierdzasz to co w sumie chciałem usłyszeć. Celowo nie pisałem o kolumnach bo takowych nie posiadam, a z tego co się orientuję lepiej w tę stronę niż odwrotnie. Chwilowo to nie problem bo możliwość sprawdzenia sprzętu mam, a kolumny dokupię na dniach jak ogarnę potrzebne informacje i będę miał sprzęt by móc z nim jeździć ja odsłuchy. Pomieszczenie tymczasowo 35m2 ale docelowo będzie grał na 20m2. W takim razie zabieram się za marantza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A orientuje się ktoś może dlaczego na tej aukcji tył urządzenia wygląda inaczej (zasilanie) niż na zdjęciach oryginałów?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

I czy obudowa powinna być czarna bo wszędzie widuję jakby drewnopodobną okleinę. Moim zdaniem chyba po przeróbkach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do obudowy to jest ok. Nie wszystkie modele były w drewnie , nie spotkałem się za to z takim gniazdem sieciowym w sprzęcie z 1974 r. Może być modyfikowany ale najprościej zapytać właściciela.

Jeżeli chcesz zasięgnąć fachowych informacji na temat tego czy innych Marantzów z tego okresu to polecam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sam wielokrotnie korzystałem z porad P.Rafała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, ze zawitałem na to forum bo może byłbym teraz 1000 w plecy. P. Rafał dobrze nakreślił mi temat odnośnie rzeczy wartych zwrócenia uwagi oraz podpowiedział o co dopytać sprzedającego. BTW dzięki temu skończyło się jedynie na wyzwiskach, a nie zwarciu na miejscu ze sprzedającym, który początkowo wciskał towar, a potem zaczął przejażdżkę słowna. Nic dziwnego ze na całe 3 komentarze miał 1 negatyw dotyczący zreszta niewłaściwego stanu przedmiotu. Szkoda, ze nie mogę dołożyć swojego. Przy okazji ostrzegam pozostałych 10 licytujących. Miejmy nadzieje ze trafia oni na te wypociny. Za pomoc wszystkim dziękuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę, się że mogłem pomóc. Jeżeli jesteś zainteresowany sprzętem z tego okresu mam obecnie ( nie jest nigdzie wystawiony) Technicsa Sa-5160L. Trzymam go ze względów sentymentalnych. Jest nieco mocniejszy od Marantza 2220B , ma też trochę inny charakter brzmienia, bardziej dynamiczny, dużo wyraźniejsza regulacja tonów. Jest po modyfikacji, ma wstawione ledowe podświetlenie skali.Jak będziesz miał możliwość to posłuchaj, może ten dźwięk będzie Ci odpowiadał a jak zostaniesz przy Marantzie przynajmniej już wiesz o co pytać :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niechciałbym wprowadzać zamętu,ale mam amplituner luxman r-1050,i jest to świetne granie.Nie używam go na codzień,ale wcale nie chce mi się go sprzedawać.Napewno warto posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.