Skocz do zawartości
IGNORED

Witam forumowiczów! Prośba o pomoc w wyborze zestawu


Marcin_67175

Rekomendowane odpowiedzi

Najpierw chciałbym się przywitać z forumowiczami jako nowy użytkownik.

 

Niebawem będziemy urządzać salon i chciałbym wreszcie nabyć jakiś zestaw kina domowego. Po pierwsze zastanawiam się nad tym czy powinien to być amplituner + dwie kolumny, czy 2 kolumny + woofer, czy może zestaw 5.0. Salon ma jakieś 30m kwad. i jest typowym prostokątem. Sprzęt miałby stać na krótkiej ścianie.

Mój budżet jest niewielki bo oscyluje w okolicah 2500 pln (+- 200 pln). Wstępnie wybrałem dwa zestawy ale może da się złożyć coś lepszego w tych pieniądzach. Zależałoby mi żeby głośniki miały dobry dzwięk w niskich tonach bo nie będę słuchał na tym muzyki poważnej czy klasycznej. Ma to służyć głownie do oglądania filmów i słuchania muzyki (POP, DANCE, i wszystko co ma mocny bass).

Dajcie znać który z tych moich typów wydaje się lepszy i ewentualnie zaproponujcie coś lepszego w tym budżecie.

 

Yamaha MusicCast RX-V481 + YAMAHA NS-50F NS-P60

Pioneer VSX-831-B + Pioneer S-ES21TB

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tematy wałkowane do bólu, pełno ich na forum :)

30m2 to spory pokój, pytanie na czym bardziej Tobie zależy czy na KD czy stereo, za 2500zł to cudów nie oczekuj i może pójdź w stereo niż 5.0 czy 5.1, też pytanie czy to ma być nowe czy używki???

Zobacz set 5.0 koszt około 4tyś są do tego sub za około 1500zł-2000zł no i jeszcze zostaje amp av też koszt około 3tyś i 30m2 spokojnie wystarczy.

Ty piszesz 2500zł i w tym ma być i amp av plus kolumny plus ewentualnie sub.

No nie wiem, moim zdanie lepiej wzmacniacz kupić plus dwie kolumny podłogowe.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tematy wałkowane do bólu, pełno ich na forum :)

30m2 to spory pokój, pytanie na czym bardziej Tobie zależy czy na KD czy stereo, za 2500zł to cudów nie oczekuj i może pójdź w stereo niż 5.0 czy 5.1, też pytanie czy to ma być nowe czy używki???

Zobacz set 5.0 koszt około 4tyś są do tego sub za około 1500zł-2000zł no i jeszcze zostaje amp av też koszt około 3tyś i 30m2 spokojnie wystarczy.

Ty piszesz 2500zł i w tym ma być i amp av plus kolumny plus ewentualnie sub.

No nie wiem, moim zdanie lepiej wzmacniacz kupić plus dwie kolumny podłogowe.

Tak jak napisałem cudów nie wymagam a budżet mam jaki mam. Chodzi bardziej o to co będzie najbardziej dopasowane do moich potrzeb ( o których napisałem) oraz dobre jakościowe, tzn. trwałe. Może złożyć coś z Denonem albo Harmanem i głośnikami JBL, Magnat)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówię, zamiast kiepskiej jakości KD to lepiej iść w stereo. Wystarczy popatrzeć na ceny.

Możesz też ewentualnie inaczej, kupić jakiś 5letni amp av i tylko fronty a z czasem rozbudowa pod kd 5.1.

Poszukaj "branży" tu na forum, ja polecam sklep @S4Home może oni Tobie pomogą :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli ma ci coś tylko "plumkać w domu z basem" - to faktycznie trudno nie będzie

natomiast jeśli zależy ci już na nieco lepszym graniu- to kupuj etapami

najpierw 2 podłogówki, potem reszte - w zależności od napływu gotówki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

To czy chcesz kino czy stereo to twoja i tylko twoja sprawa. Tak jak kupno auta czy motocyklu. Służą do czegoś innego inaczej grają i wogole.

Jeśli kino to Yamaha 481 ale z quadral quintas 6500

Jeśli stereo to Pioneer a30 z magnat quantum 675

Oba zestawy to swoich przewidzianych użytkowania są dobre. Ale są między nimi znaczne różnice jeśli chcesz je użytkować na odwrót.

Kino do stereo, stereo do kina.

 

Pozostaje do dyspozycji w przypadku pytań lub wycen.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Budżet jest niestety nieduży, jeśli zdecydujesz się na kino domowe, to niestety będzie się to wiązało z ogromnymi kompromisami w kwestii odsłuchu muzyki. Musisz podjąć dezycję - albo budujesz system typowo 2-kanałowy albo na początek kupujesz amplituner wielokanałowy i dwie kolumny, w przyszłości ewentualnie rozbudujesz sobie system o kolejne głośniki.

Jeśli system 2-kanałowy, zdecydowanie polecam wzmacniacz Onkyo A-9010 (https://www.q21.pl/onkyo-a-9010.html), Pioneer A-30 (https://www.q21.pl/pioneer-a-30.html) lub Cambridge Audio Topaz AM10 (https://www.q21.pl/cambridge-audio-topaz-am10.html) oraz zestaw kolumn STX Electrino 150 (https://www.q21.pl/stx-electrino-150.html) lub Pylon Audio Pearl 25 (https://www.q21.pl/pylon-audio-pearl-25.html). Każdy z wymienionych rozwiązań zapewni Ci dobrej klasy, dynamiczny dźwięk.

Jeśli natomiast chcesz w przyszłości zbudować system wielokanałowy, spójrz na amplituner kina domowego Denon AVR-X520BT (https://www.q21.pl/denon-avr-x520bt.html) lub Harman Kardon AVR151S (https://www.q21.pl/harman-kardon-avr-151s.html).

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Moje oczekiwania nieco ewoluowały i jednak mocniej zależy mi na dobrym brzmieniu niz tym żeby podłączyć dekoder do amplitunera bo z obrazu 4k nie skorzystam i filmów na blueray też ogladał nie będę.

Zależy mi natomiast na tym aby amplituner stereo miał bluetooth i WiFi oraz wejście USB żeby móc odtwarzać muzyke z pendrive. Wytypowałem 3 modele w podobnym zakresie cen i prosiłbym po pierwsze o wskazanie najlepszego pod kątem parametrów i dobranie do tego najlepszych kolumn w budżecie do 3000 łącznie za zestaw.

Yamaha R-N402 (przy tym niestety nie ma możliwości podpięcia subwoofera a szkoda)

Yamaha R-N602 ale tutaj budżet pęka w szwach

Pioneer SX-N30

Chyba że są w podobnych cenach inne modele mające WiFi i bluetooth oraz slot USB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

402 nie bierz bo i tak lepiej grać nie będzie. Sxn30 tak lub rn602 trochę droższy. Jeśli chcesz być zadowolony to są to modele najniższe. Które prezentują poziom.

Zapraszamy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli temat aktualny to jeszcze kilka słów ode mnie.

 

Zastanów się również nad takimi dwoma zestawami:

 

1)

http://www.salonydenon.pl/pl/MM/Produkty/KINO_DOMOWE/ZESTAWY_KINA_DOMOWEGO/AVR-X540BT___CINEMATIC

 

W cenie masz ciekawy zestaw kolumn do kina domowego nowej marki Wilson, która zbiera coraz lepsze opinie (www.wilson-audio.eu - warto zapoznać się z informacjami zawartymi na stronie) oraz amplituner z najnowszej serii Denon - model 2017. Posiada zarówno port USB jak i moduł Bluetooth. Masz również możliwość rozbudowy o dwa subwoofery.

 

2)

http://www.salonydenon.pl/pl/MM/Produkty/KINO_DOMOWE/ZESTAWY_KINA_DOMOWEGO/AVR-X1300W___CINEMATIC

 

Tutaj za niewielką dopłatą otrzymuje znacznie lepszy amplituner, który posiada dodatkowo WiFi, funkcje streamingowe i dużo wydajniejszą końcówkę mocy.

 

W razie dodatkowych pytań możesz skorzystać z funkcji chatu na stronie www.salonydenon.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak 540 bo jeszcze nie sprawdzalem ale wiele osób przy 520 skarżylo się nawet na tak podstawą kwestie jak pogorszenie obrazu przez przepuszczanie po HDMI. Yamaha 381 była modelem znacznie lepszym

 

Co do wilsona to jest to zastępstwo kolumn eltax tak widzę. Nie wiem czy wychodzą z produkcji czy nie ma tych tańszych modeli juz. W tej cenie ok. Ale z Yamaha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

W tej chwili wybór padł wyłacznie na sieciowy amplituner stereo. Rozważam trzy modele:

Pioneer SX-N30

Yamaha R-N602

ONKYO TX 8150

Na temat dwóch pierwszych wiem już sporo natomiast gdybyście ieli porównać do nich ten ONKYO to jak wypada?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Jaki sens kupować stereo skoro w amplitunerach np Yamaha RX-V481 lub w Pioneer VSX520 też jest wybór stereo lub 5.1 a cena jest bardzo konkurencyjna. Kolumny 5.1 też nie kosztują majątek. Ciekaw jestem co wybrałeś ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.