Skocz do zawartości
IGNORED

Klub tych co mieli do czynienia z wiedzą i umiejętnościami Audiosynergii vel Father_PiO


Gość Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Adam za ciekawy wpis. No jednak różnica w sprawności głośników ogromna, super że jesteś zadowolony no i możesz z córką cieszyć się nowym nabytkiem 🙂

w moich subach nie ma dsp, zwrotnica jest anologowa i mam tylko korekcję fazy, głośności oraz odcięcia

 

ten Twój zestaw bardzo mi się podoba, tzn jego idea, 3 drożny monitor + osobno sub x dwie sztuki

 

Pisałeś gdzieś że szykujesz juz nowy projekt, to do innego pokoju? Czy już masz pomysł jak to ulepszyć?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S0nic

Dziękuję, że czasem rozmawiamy. Kiedyś pytałem się o kolumny od pana Arka.

Suba mam jednego.

Chciałbym, by na początku 2023r  Piotr wykonał dla mnie przetwornik. Już coś tam wiem, ale nie chcę poknocić i przeinaczyć, bo nie mam wiedzy.

Mam poddasze. Malutkie, około 10 mtr kw. Przesiadujemy tam z córką, ona ma swoje hobby, ja oglądam przeźrocza i sortuję klisze i chciałbym, by tam także Davis, Coltrane czy Podsiadło nam grali. I może dałoby radę coś takiego w pełni aktywnego wymyśleć. W najprostszej skrzynce, bez forniru, po najmniejszych kosztach. No i wtedy już będzie game over😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, TubeAudioMusic napisał:

@S0nic

 

Mam poddasze. Malutkie, około 10 mtr kw. Przesiadujemy tam z córką, ona ma swoje hobby, ja oglądam przeźrocza i sortuję klisze i chciałbym, by tam także Davis, Coltrane czy Podsiadło nam grali. I może dałoby radę coś takiego w pełni aktywnego wymyśleć. W najprostszej skrzynce, bez forniru, po najmniejszych kosztach. No i wtedy już będzie game over😉

Rozumiem 🙂

 

2 godziny temu, TubeAudioMusic napisał:

@S0nic

suba mam jednego.

😉

 

Zrób tak, żebyś kiedyś miał 2, spora różnica. Separacja, dokładność na innym poziomie.

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Cześć , gdybym powiedział że z Piotrem mamy już wszystko ogarnięte to hm byłoby to kłamstwo oczywiste ;) bo owszem na tę chwilę zrealizowany mamy plan który kilka miesięcy temu rozpoczęliśmy ale ktoś kto coś z Piotrem działa wie że to trwa a osoby które planują z nim pracować niech wezmą to pod uwagę że to wymaga czasu. W moim przypadku bazą były bardzo dobre polskie konstrukcje SunDial z głośnikami Eton Hexacone + Vifa z autorskimi bardzo udanymi zwrotnicami producenta, ale mnie w tym wszystkim brakowało jednak więcej detalu na górze oraz głębszego zejścia basu. Kolumny zostały wybebeszone i rozpoczęły się kilkumiesięczne poszukiwania barwy która będzie mi odpowidać ;) przygotowaliśmy zewnętrzną "zwrotnicę" by można było na bieżąco podpinać kolejne zestawy kondensatorów różnej pojemności oraz producentów i ich wszelkie kombinacje czyli razem i osobno etc... godziny mozolnych testów pomiarów etc. Międzyczasie w kwestii basu rozwiązanie było tylko jedno i o ile na początku nie za bardzo chciałem iść w woofer, to po odsłuchach u Piotra i zaufaniu że co nie potrzebne odetniemy na zwrotnicy i na Dsp.  poszliśmy w zbudowanie budy i zamówienie głośnika z półki Focala ( na marginesie to jest głośnik do car-audio .... ceny zupełnie inne niż te hm .. niby do zastosowań "domowych" ) oraz mocny wzmacniacz Hypex 500W ( pomieszczenie ok 20m) . Finalnie w kolumnach została zbudowana zwrotnica na podzespołach Jantzena głownie z serii Z-cup, która na dziś brzmi dla mnie ok, ale ;) zostawiliśmy sobie już przełącznik i układ na szybkie dołożenie/podpięcie ew.nowych inyych kombinacji kiedy przyjdzie taki czas.

Z pracy z Piotrem jestem zadowolony, efekt mega mnie satysfakcjonuje na tą chwilę , wykonanie etc. tylne ścianki których nie udało się niestety uratować zostały oklejone "karbonem" , otwory bassreflex są osadzone w "wtyczce" którą można sobie w każdej sytuacji wyjąć. 

 

W tym momencie tor audio to jak możecie zobaczyć  : serce to polska produkcja Circle Audio A-100 na tę chwile z lampami Siemens E88CC , CD-TEAC 1000, DAC/strumieniówka Arcam ST60 ( bardzo pasuje mi sabre 9038 ), Gramofon ProJect X1 + preamp ProJect Phono Box DS2, standy to czeskie produkty ale przerobione i pomalowane osobiście,   okablowanie to od D&M Art Sound, Black Rhodium, Neotech po polską Melodikę ale po testach Van den hula będą zmiany właśnie sygnałowych na nie ...( może ktoś coś ma na sell ?)...

 

Kilka fotek jak to wyszło a jeżeli ktoś jest z okolic BB to zapraszam można samemu wyrobić sobie zdanie jak to gra.

IMG_20221008_122136881_MP_Easy-Resize.com.jpg

IMG_20221008_122247469_MP_Easy-Resize.com.jpg

IMG_20221008_122406197_MP_Easy-Resize.com.jpg

IMG_20221008_122514864_MP_Easy-Resize.com (1).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...
W dniu 20.02.2022 o 13:52, TubeAudioMusic napisał:

Jestem zainteresowany przetwornikiem z pod ręki Piotra. Jeśli ktoś z kolegów rozważa upgrade, proszę na PW.

Cześć.

Żaden z kolegów nie był zainteresowany moją potrzebą😃

Spełniłem ją w inny sposób.

 
Mam zatem i ja swoje źródło od Piotra. Regulacja głośności. Sygnał idzie na końcówki SET na 211.

Wyjście lampowe.

Używam transporty strumieniowe, także CD. Ale myślę, że już czas, by przejść na PC/laptop/smartphone sterowanie. Lubię prostotę. 
Brzmienie jest kryształowo czyste. Duże zmiany w kilku obszarach. Za miesiąc naskrobię więcej. Chciałbym się rozsmakować.
Jestem bardzo zadowolony. Najpierw kolumny i sub. Teraz źródło. 
Na poddaszu mam swoje slajdy, książki i jestem bliżej Stwórcy, więc i tam za pewien czas będę mógł posłuchać muzyki. Wzmocnienie i kolumny, także u Piotra.

pozdrawiam

 

 

 


 

BB6F0A2D-2AAD-43FA-9604-0A180FC3BBD7.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, TubeAudioMusic napisał:

Cześć.

Żaden z kolegów nie był zainteresowany moją potrzebą😃

Spełniłem ją w inny sposób.

 
Mam zatem i ja swoje źródło od Piotra. Regulacja głośności. Sygnał idzie na końcówki SET na 211.

Wyjście lampowe.

Używam transporty strumieniowe, także CD. Ale myślę, że już czas, by przejść na PC/laptop/smartphone sterowanie. Lubię prostotę. 
Brzmienie jest kryształowo czyste. Duże zmiany w kilku obszarach. Za miesiąc naskrobię więcej. Chciałbym się rozsmakować.
Jestem bardzo zadowolony. Najpierw kolumny i sub. Teraz źródło. 
Na poddaszu mam swoje slajdy, książki i jestem bliżej Stwórcy, więc i tam za pewien czas będę mógł posłuchać muzyki. Wzmocnienie i kolumny, także u Piotra.

pozdrawiam

 

 

 


 

BB6F0A2D-2AAD-43FA-9604-0A180FC3BBD7.jpeg

Nawet nie wiesz jak bardzo wiem o czym mówisz pisząc o tym Dac-u ...znam jego brzmienie 😉 ale jestem na etapie budowy i na tę chwilę najpierw musi być pomieszczenie a później ... wiadomo . Wielu fajnych chwil z Dac-iem i nie tylko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja naiwny myślałem, że moje źródło to najnowszy wypust😊od Piotra. Jeśli ktoś ma potrzebę na odsłuch, to u niego stoi drugi egzemplarz. Z pewnymi różnicami technicznymi, ale sonicznie 1:1



Jestem podjarany, wstrzymam się od bajkopisarstwa audiofilskiego. Ochłonę, ostudzę. 
Mam 3 komplety lampek. 
Ale i dwa tygodnie urlopu. 
Prawie cały rok czekałem na spełnienie mojej potrzeby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, TubeAudioMusic napisał:

A ja naiwny myślałem, że moje źródło to najnowszy wypust😊od Piotra. Jeśli ktoś ma potrzebę na odsłuch, to u niego stoi drugi egzemplarz. Z pewnymi różnicami technicznymi, ale sonicznie 1:1



Jestem podjarany, wstrzymam się od bajkopisarstwa audiofilskiego. Ochłonę, ostudzę. 
Mam 3 komplety lampek. 
Ale i dwa tygodnie urlopu. 
Prawie cały rok czekałem na spełnienie mojej potrzeby. 

To jest najnowszy wypust... po prostu mieszkam nie daleko i mając tę możliwość czasem chętnie " odsłuchuje" to co wyprodukuje .. ciesz się wolnym czasem ... tylko nie zwariuj z nadmiaru opcji z lampami 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 8 miesięcy temu...

Dzień dobry ekipo, święta święta ale nie samymi świętami człowiek żyje 😉 Pamiętacie moje monitory z Sundiala ? produkt bardzo udany co by nie mówić...i "poprawiony" u Piotra, ale czas biegnie, wymagania rosną wraz z pomieszczeniami i z tego powodu po wizycie na tegorocznym Audio Show wpadł mi pewien pomysł do głowy. Z racji że niebawem sprzęt przeniesie się z niedużego pokoju w bloku do znacznie większego w domu miałem pomysł żeby nie sprzedawać moich monitorów a wykorzystać je w nowym projekcie i tu wiadomo konsultacja z Piotrkiem i zaczeło się.... poszukiwanie głośników pod nowy projekt przebudowy monitorów w "podłogówki" spełniające moje wymagania dźwiękowe.... szukaliśmy na "górę" BlieSmy T34B berylowego ale ceny poszybowały a dostępnośc praktycznie na tamten moment kiepska .... i tu pojawiło się ogłoszenie szukanych również Mundorfów AMT 19CM1.1-C 😉 ku mojemu szczęściu kupione od człowieka który zakupił je 2-3 lata wstecz i tak przeleżakowały nie używane 😉 nowe i kupione w bardzo dobrych pieniądzach.... od tego momentu ruszył projekt, wizualizacja obudów etc... wybór elektroniki pod zwrotnice ( głownie Jantzen i Mundorf + kable Neotecha).... na tę chwilę jesteśmy po bardzo "obiecujących" pomiarach i czekamy na dostawę gratów do złożenia zwrotnic.... Wrzucam parę fotek z tego co już można pokazać ... 

Trzymajcie się ciepło. Ja nie mogę się doczekać wygrzewania i odsłuchu już u siebie 😉

signal-2023-08-31-21-56-36-212.jpg

signal-2023-11-07-12-09-25-733.png

signal-2023-11-07-12-10-27-597.png

signal-2023-12-16-16-00-02-951.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ERNI-Adrian napisał:

Ja nie mogę się doczekać wygrzewania i odsłuchu już u siebie

A ja zazdroszczę, że tak blisko/nie daleko Piotra mieszkasz. 
 

Telefony, czy whatsaap to …ehhh. Mieszkam w Niderlandy.

W dniu 21.04.2023 o 07:45, TubeAudioMusic napisał:

Jestem podjarany, wstrzymam się od bajkopisarstwa audiofilskiego. Ochłonę, ostudzę. 

Na chłodno już, bez bajkopisarstwa. A sami sobie piszcie😉😊I …zachęcam do przyłożenia ucha do źrodła u/od Piotra. Ja nikomu nie pożyczę😃, ponieważ nic mi takiego brzmienia nie zastąpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 10.02.2024 o 10:53, kaliman2 napisał:

Nie wybiera się ktoś z kolegów do Piotra z centralnej albo północnej Polski do Piotra? 

Pewnie w niczym Ci to nie pomoże ale mieszkam nie daleko i w sumie za pare dni się widzimy , więc jak coś na miejscu do ogarnięcia to daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt praktycznie na finiszu... docelowo będzie grać w dużo większym pomieszczeniu pod które wiadomo zrobimy nowe pomiary i dostosujemy zwrotnice, która na tą chwilę ma bardzo dużo możliwości "personalizacji" podziałów 😉

Czas udać się na chwilę przyjemności , potem uprzątnie się widoczne kable 😉

 

Trzymajcie się .

IMG_20240127_171524880_Easy-Resize.com.jpg

IMG_20240127_171546442_Easy-Resize.com.jpg

signal-2024-01-23-20-15-41-299_Easy-Resize.com.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.02.2024 o 12:45, TubeAudioMusic napisał:

@ERNI-Adrian
Gdzieś mam zdjęcie Twojego i mojego suba obok siebie. Bliźniaki chyba.

Jak u Ciebie z T60?/czasem pogłosu?

Jak różnica w brzmieniu z poprzednimi kolumnami?

Tak owszem to bliźniaki 😉 Chodzi Ci o ST60 ?

Wiesz w stosunku to poprzedników to przepaść na korzyść nowego projektu, który jak wcześniej pisałem jest zbudowany na moich poprzednich monitorach SUNDiala ze zmianami, jeszcze pracujemy nad zwrotnicami bo w tym pomieszczeniu niestety sa kiepskie warunki dla tak dużych kolumn ale na dniach to ogarniemy..Na pewno góra jest teraz genialna zmiana Vify na Mundofra AMT oj i dołu też nie brakuje 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Coś tu widzę jakby wakacyjna "cisza" ? a do mnie dołączył kolejny "produkt" z ręki Piotrka... DAC na bardzo lubianych przeze mnie kościach Sabre 9038PRO, temat planowany na kiedyś tam wpadł szybciej niż planowałem, ale jak to bywa ... od słowa do słowa no i padła oferta na tę odsłonę przetwornika ... nie jest to dobry czas dla mnie na "zakupy" bo budowa zjada wszystkie pieniądze świata ale oferta była mega kusząca więc hm..... wpadł i umila mi czas między miedzy mieszkaniem a budową 🙂 

rsz_img_20240410_182735161~2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.04.2024 o 19:41, TubeAudioMusic napisał:

Na której to lampce najnajbardziej się podoba😃?

Gdzie największe różnice w stosunku do „starego” daca?

W tym Dac-u w torze nie ma lampy 🙂 ale mam 2 komplety opampów gdy najdzie mnie ochota na zmnianę brzmienia ..

Największe różnice to scena wg.mnie lekko głębiej i na szerokość róznież no i lepszy detal i góra pasma .

Edytowane przez ERNI-Adrian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, ERNI-Adrian napisał:

W tym Dac-u w torze nie ma lampy

Rozumiem. Zatem Custom pełną gębą. Dla każdego coś innego/potrzebnego.

Dostałem i ja kilka kompletów lampek. Ktoś chętny do pogadania o ich wpływie na brzmienie? Mam daca już rok. Regularnie zamieniam lampki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.