Skocz do zawartości
IGNORED

Podłączanie masy zasilacza wzmacniaczy - Różne sposoby


lukcuk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Nie czytałem całego wątku,dlatego mam pytanie.Czy kolega ma 'sfazowane' transformatry?Tzn początek danego uzwojenia transformatora jest tak samo podłączony jak w drugim kanale.Dotyczy to zarówno uzwojenia pierwotnego jak i uzwojeń wtórnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Nie czytałem całego wątku,dlatego mam pytanie.Czy kolega ma 'sfazowane' transformatry?Tzn początek danego uzwojenia transformatora jest tak samo podłączony jak w drugim kanale.Dotyczy to zarówno uzwojenia pierwotnego jak i uzwojeń wtórnych.

 

To był też mój kolejny krok do sprawdzenia. Dlatego pytałem o to napięcie na rezystorze. Wyprzedziłeś mnie :-)

 

A ponieważ kolega ma dwa transformatory na kanał należało by też sprawdzić czy “sfazowane” sa oba wzgledem siebie w każdej końcówce. A na końcu jeszcze zobaczyć czy zamiana przewodów fazowego i neutral miejscami nie poprawi sytuacji. I to by były chyba dwa ostatnie kroki do sprawdzenia i zrobienia. Dalej to już ew. walka z w. cz. Poprzez odpowiednie ułożenie kabli, ale to już tylko na miejscu u słuchacza.

 

Co do tych transformatorów to @lukcuk: powinieneś mieć schemat podłaczenia od producenta. Tam masz kropkami oznaczone poczatki uzwojeń, te kropki będa zaraz przy danym kolorze przewodu. Trzeba sprawdzić czy przewody uzwojenia pierwotnego obu transformatorow z kropka sa podłaczone razem i czy tak samo masz w drugiej końcówce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam zrobic dokladnie ten pomiar ? Miedzy czym a czym ?

 

Multimetr przełaczony na pomiar napiecia (najpierw AC, później DC). Mierzysz spadek napiecia na rezystorze wiec sondy pomiarowe przykladasz po prostu do obydwu wyprowadzeń rezystora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.