Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie kable i wtyczki RCA do mojego kina domowego?


szfudala

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Posiadam zestaw kina domowego Teufal Concept E400 wraz z Decoder Station 5, który za pośrednictwem kabla optycznego mam zamiar podłączyć do swojego telewizora, za pośrednictwem którego cały sprzęt (dekoder satelitarny, xBox i PC) będzie używał tych głośników.

 

Żeby było łatwiej mój zestaw składa się z:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

co wziąłem z niemieckojęzycznej strony mieszczącej się pod adresem:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

oraz dedykowanym dla tego zestawu wzmacniacz(??) Decoder Station 5

 

Podejrzewam, że na podstawie dotychczasowego posta już większość z Was widzi z jakim audiofilem ma do czynienia. Ci, którzy jeszcze nie, to już tłumaczę. Aktualnie przez dobre kilka lat zestaw ten stał nieużywany, bo nie miałem czasu go podpiąć i nie przeszkadzało to ani mi, ani mojej żonie, że używamy wbudowanych głośników z TV. Ale jako, że dobre kilka lat temu kupiłem ten zestaw, to żeby nie zbierał tylko kurzu zdecydowałem się go podłączyć. Zestaw ten grał jakiś czas w naszym poprzednim domu, w którym kable, które najprawdopodobniej otrzymałem w zestawie wystarczały mi. W chwili obecnej po przeprowadzce jakieś 3 lata temu, jak już wcześniej wspomniałem nadszedł czas na podłączenie tego zestawu do mojego aktualnego centrum domowej rozrywki.

 

Wzmacniacz Decoder Station 5 jest podłączony bezpośrednia do TV za pośrednictwem kabla optycznego. Do Decoder Station 5 używając wtyczek RCA muszę podłączyć subwufer, do którego również podłącza się satelitki.

 

I tu pojawia się moje pierwsze pytanie: jakie wtyczki RCA kupić? Bo ich ceny zaczynają się od 1zł. Ja może i audiofilem nie jestem, ale zestaw ten kosztował mnie pewnie z 2000,00 zł i nie chciałbym, żeby przez głupie wtyczki nie grał tak jak może grać. Z drugiej zaś strony nie chciałbym przepłacać i kupować czegoś, czego mój sprzęt nie wykorzysta w całości. Muszę dodać, że długość kabli między Decoder Station 5 a subwuferem będzie miała jakieś 400 cm.

 

Z mojego pierwszego pytania natomiast wyłania się kolejne, a mianowicie jakie kable kupić?Jak już wcześniej wspomniałem między Decoder Station 5 a subwuferem kable będą mieć jakieś 400 cm, natomiast od subwufera do przednich satelitek maksymalna odległość to 460 cm. Co do tylnich głośników to odległość między subwuferem a nimi to jakieś 610 cm + już położony kabel w ścianie o długości ok 450 cm. Kabel ten to najprawdopodobniej jakiś kabel OFC, pewnie jakieś 2.5 mm (w załączniku dodaje zdjęcie tego przewodu).

 

Reasumując:

1. jakie wtyczki RCA?

2. jakie kable między Decoder Station 5 a subwuferem o długości 400 cm?

3. jakie kable między subwuferem a przednimi satelitkami o długości 460 cm?

4. jakie kable między subwuferem a tylnymi satelitkami o długości 200 cm + 410 cm, gdzie między tymi dwoma odległościami mam już kawałek kabla o długości max 450 cm.

5. podane długości to maksymalne długości wraz z buforem, jakbym miał gdzieś pomylić się w liczeniu, rozumiem, że każdy kabel do każdej satelitki mogę przyciąć na wymiar, ponieważ w wzmacniaczu mam możliwość ustawienia opóźnienia oraz ustawienia poziomu głośności każdej satelitki - co do opóźnienia podejrzewam, że przy takich odległościach go nie powinno być, czy tak?

 

Pozdrawiam,

Szymon.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo zagłębiłem się w sprzęt który masz. Przepraszam na telefonie to nie łatwe, więc odpowiem tylko na część.

Wtyki RCA nie specjalnie będziesz miał znaczenie. Jak nie chcesz gotowych kabli z tymi końcówkami to kup melodiki i już :)

A co do kabli głośnikowych to lepiej abyś ich nie łączył ze sobą z odcinków tylko zastosował jeden łączny.

Możesz.koec różnice na głośności kanałów w takim przypadku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.