Skocz do zawartości
odyniec444

Pierwszy zestaw stereo do 1200-1300 zł- używany

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

Poszukuję jakiegoś fajnego zestawu stereo na początek. Do wydania 1200-1300 zł. Z tej racji sprzęt tylko używany. Miejscowość: Opoczno, woj. łódzkie. W załączniku zamieszczam plan pokoju z ważnymi informacjami, a także zaznaczonymi miejscami odsłuchu.

Przy mojej konfiguracji pokoju najlepiej chyba sprawdzą się kolumny podłogowe? Myślałem wydać około 500-600 zł na wzmacniacz i 600-700 zł na kolumny. Czy to dobre proporcje?

Fajnie byłoby, gdyby wzmacniacz/amplituner posiadał pilot. W tym budżecie da się znaleźć sensowny amplituner, czy w grę wchodzą raczej tylko wzmacniacze?

Mogę się określić trochę jako taki All-rounder, słucham wszystkiego po trochu (poza klasyką ;) ). Chciałbym czegoś w miarę neutralnego, może lekko basowego z dużą sceną.

Zestaw będzie używany w około 60% do odsłuchów muzycznych, a w pozostałych 40% do filmów, TV i jako głośniki do PC. Będzie podpięty do FX-Audio DAC-X3 www.audiofanatyk.pl/recenzja-daca-fx-audio-dac-x3/ wraz ze słuchawkami Somic v2.

Proszę doświadczonych użytkowników na odpowiednie ukierunkowanie poszukiwań, a po cichu liczę na konkretne propozycje z portalów typu olx, allegro. Stawiam wirtualne piwo :)

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam

post-70198-0-10182900-1518464540_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć wszystkim.

Poszukuję jakiegoś fajnego zestawu stereo na początek. Do wydania 1200-1300 zł. Z tej racji sprzęt tylko używany. Miejscowość: Opoczno, woj. łódzkie. W załączniku zamieszczam plan pokoju z ważnymi informacjami, a także zaznaczonymi miejscami odsłuchu.

Przy mojej konfiguracji pokoju najlepiej chyba sprawdzą się kolumny podłogowe? Myślałem wydać około 500-600 zł na wzmacniacz i 600-700 zł na kolumny. Czy to dobre proporcje?

Fajnie byłoby, gdyby wzmacniacz/amplituner posiadał pilot. W tym budżecie da się znaleźć sensowny amplituner, czy w grę wchodzą raczej tylko wzmacniacze?

Mogę się określić trochę jako taki All-rounder, słucham wszystkiego po trochu (poza klasyką ;) ). Chciałbym czegoś w miarę neutralnego, może lekko basowego z dużą sceną.

Zestaw będzie używany w około 60% do odsłuchów muzycznych, a w pozostałych 40% do filmów, TV i jako głośniki do PC. Będzie podpięty do FX-Audio DAC-X3 www.audiofanatyk.pl/recenzja-daca-fx-audio-dac-x3/ wraz ze słuchawkami Somic v2.

Proszę doświadczonych użytkowników na odpowiednie ukierunkowanie poszukiwań, a po cichu liczę na konkretne propozycje z portalów typu olx, allegro. Stawiam wirtualne piwo :)

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam

Co do amplitunera - polecam to co zalinkowałem poniżej. Warunek? Musi być sprawny, miały niektóre egzemplarze problemy z końcówką.

Miałem te amplitunery z serii SR (trochę solidniejsze) i miałem TA-3E. Seria TA świetnie brzmi, to taki wzmacniacz z radiem bardziej. Budowane na licencji Threshold (układ STASIS).

To tak gdyby miał być amplituner i to lepszy niż niejeden wzmacniacz. Radyjko również brzmi super. Wada? Regulowany loudness, ja go nie lubię. W serii SR jest na przycisk. Jeśli nie używasz to po problemie. Sam Nakamichi bas ma mocny moim zdaniem, głęboki, lekko rozmiękczony, porównując do wzmacniacza Yamahy, który mam.

Z drugiej strony za tą kwotę idzie też przyzwoity wzmacniacz znaleźć.

Amplituner:

https://www.olx.pl/oferta/nakamichi-ta-2e-gwarancja-3-miesiace-CID751-IDrVqpr.html#f2d102fcbf

Denona z linku wyżej nie polecam, jest szczuplutki na basie, przynajmniej mój był.

Edytowane przez maniek21

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi