Jump to content
janunio

Antysemityzm - mit czy polska przypadłość ?

Recommended Posts

Twoja wypowiedź jest obraźliwa dla katolików. Antykatolicka. Napisałeś ja w stylu wszyscy katolicy są odrażający, głupi i źli.

Są obłudni. Tak, jesteście obludni w narzucaniu swojej ideologi, w narzucaniu światopoglądu własnego na innych.

Religia do szkół co jest obłudne i perfidne. Telewizja obsadzona klechami.

Nie ma uroczystości świeckiej gdzie czarni nie pchaliby się pierwsi.

Mamy państwo wyznaniowe czy świeckie do cholery?!

Nawet czarni biorą w łapę i świecą autobusy komunikacji miejskiej o jest jakimś kuriozum i odlotem w stronę średniowiecza!

Nawet pociągi są okrapiane woda (czyli święcone) przed swoim pierwszym kursem!

Toz to idiotyzm i katolickie narzucanie światopoglądu na innych.

Tak jesteście zakłamani do cna, tak jak Wasza wiara oparta jest na fałszu i kłamstwie.

Tak jak twierdzicie, ze kościół nie jest antysemicki, a w rzeczywistości jest do bólu.

• Like 6

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Zyzol nie widzisz że on to zrobił z premedytacją?

Uważaj zyzol na zad:) Miłośnik kieckowych pedofilów szuka wsparcia:)

• Like 1

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

fox = żenada

arkadowski masz ścągi.....skad można wiedzieć?

Za telefony głupich ludzi RM odpowiada wtedy gdy na nie odpowiednio nie zareaguje.

Edited by Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

xavian

"Radio Maryja zaprosilo do studia Dariusza Ratajczaka, autora glosnej ksiazki kwestionujacej zaglade Zydow w Oswiecimiu i dwoch jego ideowych przyjaciol: Ryszarda Bendera i Petera Raine.

Sam Ratajczak stwierdzil wprawdzie, ze "chodzi bosy, ale w ostrogach i z podniesiona glowa" oraz zapowiedzial nastepna ksiazke, w ktorej "jeszcze bardziej szczegolowo poinformuje opinie publiczna".

O wiele bardziej bojowi byli pozostali, czyli Peter Raina ("Hindus mieszkajacy w Niemczech" - jak przedstawilo go radio) oswiadczyl, ze w Polsce nie ma niepodleglej prasy, jest tylko prasa zydowska; Polska powinna byc dumna z takich historykow jak Ratajczak; oraz ze pozdrawia Kazimierza Switonia: "Jestesmy z Toba".

Ryszard Bender powiedzial: Oswiecim nie byl obozem zaglady, lecz obozem pracy, Zydzi, Cyganie i inni byli tam niszczeni ciezka praca; zreszta nie zawsze ciezka i nie zawsze byli niszczeni, bo sa relacje, iz w obozie posilki bywaly trzy razy dziennie, a chorzy dostawali delikatna zupe, mleko i bialy chleb,

Faktycznie...Radio Maryja nie odpowiada za nic

Audycja miala miejsce w Radiu Maryja w nocy 13/14.01.2000 roku.

Co za katolicka, perfidna obłuda!

• Like 7

Są obłudni. Tak, jesteście obludni w narzucaniu swojej ideologi, w narzucaniu światopoglądu własnego na innych.

Religia do szkół co jest obłudne i perfidne. Telewizja obsadzona klechami.

Nie ma uroczystości świeckiej gdzie czarni nie pchaliby się pierwsi.

Mamy państwo wyznaniowe czy świeckie do cholery?!

Nawet czarni biorą w łapę i świecą autobusy komunikacji miejskiej o jest jakimś kuriozum i odlotem w stronę średniowiecza!

Nawet pociągi są okrapiane woda (czyli święcone) przed swoim pierwszym kursem!

Toz to idiotyzm i katolickie narzucanie światopoglądu na innych.

Tak jesteście zakłamani do cna, tak jak Wasza wiara oparta jest na fałszu i kłamstwie.

Tak jak twierdzicie, ze kościół nie jest antysemicki, a w rzeczywistości jest do bólu.

Wrzuć na luz, a jak nie potrafisz łyknij jakiś lek. Tacy ludzie zdarzają się we wszystkich wiarach i nacjach. Ludzie są po prostu porządni albo nie. Nie ma co generalizować.

Uważaj zyzol na zad:) Miłośnik kieckowych pedofilów szuka wsparcia:)

Pijacki bełkot, jak nic.

Edited by Zyzol
  • Like 2

Wrzuć na luz, a jak nie potrafisz łyknij jakiś lek. Tacy ludzie zdarzają się we wszystkich wiarach i nacjach. Ludzie są po prostu porządni albo nie. Nie ma co generalizować

Skoro nie ma co generalizować to tak dla uczciwości wycofać katolickie brednie ze szkół i życia publicznego.

Wtedy nikt nie będzie generalizować.

Bo na dziś to generalnie rzecz z biorąc i generalnie widząc co się dzieje w PL to katolicy w sposób perfidny i obłudny zawłaszczają sobie prawo do ustanawiania swojego światopoglądu jako jedynego właściwego w 38 mln. państwie.

Co jest obłudą bez dyskusyjną.

Tak, są porządni ludzie, którzy maja poglądy katolickie. Ale skoro tak, to hitlerowcy tez nie byli źli, w końcu wszędzie trafiają się „ci dobrzy”.

A jednak... negatywnie oceniamy cały system i nikt tego nie neguje.

Negatywnie wiec oceniamy katolicyzm jako perfidny i podły oraz zakłamany.

• Like 4

Prawda jest taka, ze w każdym narodzie występuje w mniejszym lub większym stopniu brak tolerancji.

W PL jest to jednak ogromny problem, katolicy modlący się do żydowskich bożków, w swoich mediach pozwalają sobie na perfidną nagonkę na Żydów.

I zakłamywanie o tym, ze kościół katolicki za to nieodpowiada to fikcja. W mediach katolickich, w katolickich domach, w głowach katolików Żyd zawsze był i jest tym złem niszczącym Polskę.

Mnie jedno tylko zaskakuje...skoro tak nienawidzicie Żydów to skąd ta miłość do żydowskich bożków?

• Like 4

Lekcja religii przed pierwszą komunią. Poznań. Ksiądz mówi "A teraz powiam wam, drogie dzieci, dowcip. Mosze pyta rabina, jaki błąd zrobili Żydzi sprzedając Chrystusa. Rabin odpowiada - Żydzi popełnili dwa błędy. Sprzedali za tanio i bez opakowania". Tak rodzi się nasz swojski, przaśny, tradycyjny antysemityzm.

• Like 7

To po co pytasz?

Cały Twój wywód jest antysemicki i rasistowski, poza tym głupi. Chcesz, żeby Ci to wyjasnić?

Nie ma takiej potrzeby.

Przeczytaj proszę ze zrozumieniem to, co napisałem Gdzie widzisz rasizm czy antysemityzm ?

"My wogole jako Polacy cierpimy nedze, glod wlasnie przez tych Zydow, ktorzy nami teraz rzadza i przez ta cala masonerie. Tyle. Dziekuje bardzo."

Obecni w studiu księża Radia Maryja "Dziekujemu pani, dziekujemy.

Ksiądz w Radiu Maryja:

"Chcialabym bardzo serdecznie podziekowac panu Ratajczakowi za jego ksiazke i powiedziec, ze dla mnie osobiscie "Niebezpieczne tematy" jest bardzo wazna pozycja w moich poszukiwaniach prawdy i juz z duza niecierpliwoscia czekam na druga czesc.„

Pamietajmy, ze książka ta jest w całości antysemicka.

• Like 9

poza Twój ciasny beret katolicki twierdzisz, ze to bełkot.

Nie będę z Tobą polemizował z uwagi na to, że zawsze możesz poprzebierać się w ciuch "moda"

i dyskusja z Tobą byłaby o tyle mocno "z tyła".

Dlatego też daruj sobie własny bełkot w moją stronę.

Ja Tobie nie wytykam "lewackiego ciasnego beretu"

Jeszcze jedno, skąd mniemanie żem katolik?

Może ja koszerny.

Może jestem tylko Mischlingiem II kategorii.

Czyżbyś mógł być antysemitą?

Nie wstyd Ci?

• Like 1

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Nie będę z Tobą polemizował z uwagi na to, że zawsze możesz poprzebierać się w ciuch "moda"

i dyskusja z Tobą byłaby o tyle mocno "z tyła".

Dlatego też daruj sobie własny bełkot w moją stronę.

Ja Tobie nie wytykam "lewackiego ciasnego beretu"

Jeszcze jedno, skąd mniemanie żem katolik?

Może ja koszerny.

Może jestem tylko Mischlingiem II kategorii.

Czyżbyś mógł być antysemitą?

Nie wstyd Ci?

Nie pisze jako moderator, to po 1.

Po 2 bardziej lewackiego od samego PiSu poglądu chyba nikt nie ma. Są tak lewaccy, ze aż stali się bolszewikami. Z dodatkiem katolicko-narodowym. Daleki jestem od popierania oszustów z PiS, wiec lewakiem nie jestem. Lewacy powinni popierać rozdawnictwo w postaci 500+, ja to neguje, piętnuje i nie akceptuje.

Po 3 swoich poglądów nie ukryjesz, zbyt mocno swoją aktywnością pokazałeś swoje poglądy.

Co do koszerności jak to określasz, nie każdy Żyd w tym temacie (posiłków) jest konserwatywny. Określenie „jestem koszerny” jest właśnie chamskim antysemityzmem. Nie masz nawet pojęcia co oznacza słowo koszerność, stad durne określenie i chamskie „jestem koszerny”.

Tak, bywam antysemitą w nie mniejszym stopniu jak jestem antypolskiem, rusofobem czy bywam wrogo nastawiony do niemieckich poglądów. Różnica polega na tym, ze nie opowiadam jak to katolicy maja w zwyczaju, ze dobrze Hitler zrobił mordując Żydów by za chwile modlić się do figurki Żyda. To nas różni.

Bywam negatywnie nastawiony do pewnych zachowań, ale nie pozwalam sobie na obłudę. Kościół katolicki jest obłudny, był obłudny i do czasu kiedy nie upadnie ta zakłamana instytucja, zakłamany będzie.

A tematem jest antysemityzm, który w PL jest faktem do tego mocno wspieranym przez kościół katolicki.

• Like 4

Skoro nie ma co generalizować to tak dla uczciwości wycofać katolickie brednie ze szkół i życia publicznego.

Wtedy nikt nie będzie generalizować.

Bo na dziś to generalnie rzecz z biorąc i generalnie widząc co się dzieje w PL to katolicy w sposób perfidny i obłudny zawłaszczają sobie prawo do ustanawiania swojego światopoglądu jako jedynego właściwego w 38 mln. państwie.

Co jest obłudą bez dyskusyjną.

Tak, są porządni ludzie, którzy maja poglądy katolickie. Ale skoro tak, to hitlerowcy tez nie byli źli, w końcu wszędzie trafiają się „ci dobrzy”.

A jednak... negatywnie oceniamy cały system i nikt tego nie neguje.

Negatywnie wiec oceniamy katolicyzm jako perfidny i podły oraz zakłamany.

Wprowadzasz chaos do dyskusji i chyba nie za bardzo sam nadążasz za własnymi myślami. Udajesz czy naprawdę tak bardzo nienawidzisz katolicyzmu. Zaczynasz od katolików, a kończysz na hitlerowcach. Mogę zgodzić się, co do tego, że w państwie każdy obywatel powinien mieć prawo do własnego światopoglądu. Państwo nie jest od tego, aby go narzucać. Jednak obiektywnie patrząc jest to wina polityków, a nikogo innego i to nie tylko z PiS-owskiego rozdania. To oni stworzyli tę obłudę. Inna sprawa, że hierarchowie KK chętnie na tym żerują. W żadnym wypadku nie można jednak za to obarczać ogółu katolików. I nie każdy na Bocznicy ocenia katolicyzm negatywnie. Katolicyzm nie rządzi, co najwyżej rządzą ludzie pod jego płaszczykiem.

I nie hitlerowcy byli źli, tylko Niemcy jako naród byli źli w swojej masie w pewnym okresie swoich dziejów. To oni wybrali Hitlera i popierali go niemal do samego końca. Hitlerowcy nie wzięli się z powietrza.

• Like 3

Wprowadzasz chaos do dyskusji i chyba nie za bardzo sam nadążasz za własnymi myślami. Udajesz czy naprawdę tak bardzo nienawidzisz katolicyzmu. Zaczynasz od katolików, a kończysz na hitlerowcach. Mogę zgodzić się, co do tego, że w państwie każdy obywatel powinien mieć prawo do własnego światopoglądu. Państwo nie jest od tego, aby go narzucać. Jednak obiektywnie patrząc jest to wina polityków, a nikogo innego i to nie tylko z PiS-owskiego rozdania. To oni stworzyli tę obłudę. Inna sprawa, że hierarchowie KK chętnie na tym żerują. W żadnym wypadku nie można jednak za to obarczać ogółu katolików. I nie każdy na Bocznicy ocenia katolicyzm negatywnie. Katolicyzm nie rządzi, co najwyżej rządzą ludzie pod jego płaszczykiem.

I nie hitlerowcy byli źli, tylko Niemcy jako naród byli źli w swojej masie w pewnym okresie swoich dziejów. To oni wybrali Hitlera i popierali go niemal do samego końca. Hitlerowcy nie wzięli się z powietrza.

Pełna zgoda. Wszystko co napisałeś tez ze swojej strony podobnie odbieram.

Dodam tylko jedno...w takim razie w swojej masie w pewnych okresach dziejów katolicyzm był zbrodniczy, obłudny, pełen wypaczeń. W sumie to zawsze taki był. I nie jest to mój pogląd, a dowodem jest historia ludzkości.

Skoro nazizm jest zakazany...

I by było jasne, pytanie padło czy w PL istnieje antysemityzm.

Odpowiedz moja: tak, istnieje. Bardzo mocno usadowiony w ultrakatolicko-narodowych nurtach oraz w kościele powszechnym, rzymskokatolickim. Niestety zaskakuje jeden fakt, ci sami ludzie atakujący Żydów, w perfidny sposób wypowiadają y się przeciwko Żydom...tak mocno kochają żydowskie bożki. Czyli obłuda na maksa.

Tyle z mojej strony dla tych, co zgubili się w moich przekazach.

w katolickich domach, w głowach katolików Żyd zawsze był i jest tym złem niszczącym Polskę.

Brednia i to bardzo pospolita.

• Like 2

Brednia i to bardzo pospolita.

Radio Maryja, katolicki głos w katolickich domach.

Czy to nie jest slogan katolickiej rozgłośni?

Wiec ASzanowny Panie nie pier. Pan głupot i nie zakrzywiaj rzeczywistości.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

• Like 2

dziejów katolicyzm był zbrodniczy,

zawsze taki był

dowodem jest historia ludzkośc

To nie katolicyzm, nazizm, czy inny czort tylko natura człowieka jest zbrodnicza.

Człowiek był i jest zbrodniarzem, a dowodem na to jest historia ludzkości.

Jak daleko jeszcze jesteś od nienawiści wobec innych mających inne poglądy niż Ty?

Jesteś przecież jakąś tam częścią historii ludzkości.

Radio Maryja, katolicki głos w katolickich domach.

Czy to nie jest slogan katolickiej rozgłośni?

Jest to tylko Slogan.

Uważasz, że powinien brzmieć "RM, lewacki głos w katolickich domach"?

Poza tym nie mam pojęcia bo moje radio nie odbiera RM, a telewizor nie przyjmuje i trwa zawsze przy swoim.

Tak w ogóle katolicy chodżą do kościoła lub do nie go nie chodzą.

Nic z tym nie zrobisz choćbyś kilo sera zeżarł.

Człowiek ma to do siebie, że sam wybiera bez pomocy Arkadowskich z jednej strony czy Rydzyków z drugiej.

OK.

Idę przed spaniem poczytać Biblię, Talmud, Main Kampf, Koran i coś z Mao.

Albo przedtem do sąsiada, pełnego żyda, na koszerną setkę przed snem.

Pozdrawiam hipokrytów.

Edited by xniwax
  • Like 3

To nie katolicyzm, nazizm, czy inny czort tylko natura człowieka jest zbrodnicza.

Co za brednie.

Skoro tak, to dlaczego potępiono i zabroniono nazim, a nie ludzka naturę?

Skończ Wasc ośmieszać się.

Ludzie odpowiadali za nazizm i jego skutki, nie za naturę człowieka.

Tak jak. Zbrodniczy był nazizm, tak zbrodniczy był i jest katolicyzm, niestety nie został za swoje przestępstwa ukarany i zabroniony.

Nie wybielaj katolickiej odpowiedzialności za zbrodnie jakie były i są.

Tyle z mojej strony

• Like 4

Skoro tak, to dlaczego potępiono i zabroniono nazim, a nie ludzka naturę?

Dziecko jesteś.

Prześpij się z tym, może do Ciebie dotrze dlaczego.

Nie wybielaj

Tyle z mojej strony

Niczego i nikogo nie wybielam.

Katolików, Muzułmanów, Komunistów, Nazistów, Lewaków, Głupców, Ateistów, Żydów etc. ludzi po prostu.

Jak zrozumiesz to może będziesz miał więcej ze swojej strony do powiedzenia niż tylko tyle.

Edited by xniwax
  • Like 3

Wyjątkowa obłuda gdy siewcy nienawiści są wyjątkowo wyczuleni na jakiekolwiek przejawy przejawy braku sympatii do nich samych.

• Like 2

Jesteś antysemitą i antykatolikiem?

Bój się Boga czy też tego co tam wyznajesz.

Przerażasz mnie jako Żydokatolika.

Edited by xniwax
  • Like 1

Skoro uważasz i zresztą słusznie , że Niemcy(oczywiście nie wszyscy ) odpowiadają za hitleryzm , to czemu twierdzisz , iż katolicki laikat nie ponosi odpowiedzialności za duchowieństwo ?

Skąd u Ciebie ten brak konsekwencji w ocenie odpowiedzialności za zło , które stało się udziałem , tak pierwszych (Niemców) , jak i drugich (laikat).

P.S.

Na usta ciśnie się jeszcze jedno pytanie , to w końcu jesteście wspólnotą wiernych , czy nie ?

• Like 2

Piotr

Kiedy narody zmierzają ku rozwojowi, dobrobytowi, wzajemnemu poszanowaniu

Niestety nie do końca to tak wygląda. Zaczyna się powolny odwrót od kultury, cywilizacji i nauki w stronę nacjonalizmów, zacofania, zabobonów i religii. Popatrzmy na Rosję, na Stany Zjednoczone. Zjawiska podobne jak w Polsce tylko w innej skali i z innymi celami dzieją się w Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Partie narodowe zdobywają głosy w parlamentach nawet w krajach skandynawskich. W najlepsze kwitną stowarzyszenia antyszczepionkowe, teorie, że wirusy i bakterie nie istnieją, płaskoziemcy mają już nie tysiące, ale setki tysięcy zwolenników, a może i miliony.

Polska tym razem nie jest za innymi, a zmierza w awangardzie krajów dążących do nowego średniowiecza. Po raz pierwszy w dziejach jesteśmy na samym przedzie.

• Like 3

Jak daleko jeszcze jesteś od nienawiści wobec innych mających inne poglądy niż Ty?

Jest to tylko Slogan.

Poza tym nie mam pojęcia bo moje radio nie odbiera RM, a telewizor nie przyjmuje i trwa zawsze przy swoim.

Człowiek ma to do siebie, że sam wybiera bez pomocy Arkadowskich z jednej strony czy Rydzyków z drugiej.

OK.

Pozdrawiam hipokrytów.

Jacku , jeżeli to nie katolicyzm był/jest zbrodniczy , lecz ludzka natura , to co do cholery w jego (czytaj kosciola katolickiego) szeregach/wspólnocie robili zbrodniarze ?

P.S.

"Jakiż dział ma sprawiedliwość z niesprawiedliwoścą , ciemność z jasnością , nienawiść z miłością ...."?

"Nie daj się zwyciężyć złu , ale zło dobrem zwyciężaj"

Jest to tylko Slogan.

OK.

Pozdrawiam hipokrytów.

I jeszcze jedno , że zacytuję klasyka: " moc złego ducha (ludzkiej natury) jest ogromna , ale okazuje on światu swoje wpływy jedynie za pośrednictwem posłusznych mu sprawców"- nigdy o tym nie zapominajmy , zwłaszcza wtedy , gdy za całe zło na świecie obwiniamy ludzką naturę , bądź diabła .

Piotr

Ja już dawno o takiej naturze człowieka tu pisałem i nawet podawałem przykładny na to, że to się dzieje "od małego"....a po kilku "małych" to szkoda gadać.

Ile razy jeszcze trzeba wklejać ten film, aby niektórzy zrozumieli jak zakłamywana była (i jest w dalszym ciągu) historia ?

I by było jasne, pytanie padło czy w PL istnieje antysemityzm.

Odpowiedz moja: tak, istnieje. Bardzo mocno usadowiony w ultrakatolicko-narodowych nurtach oraz w kościele powszechnym, rzymskokatolickim. Niestety zaskakuje jeden fakt, ci sami ludzie atakujący Żydów, w perfidny sposób wypowiadają y się przeciwko Żydom...tak mocno kochają żydowskie bożki. Czyli obłuda na maksa.

Tyle z mojej strony dla tych, co zgubili się w moich przekazach.

Moim zdaniem w Polsce nie ma antysemityzmu, bez wątpienia są nastroje antyżydowskie, tak samo, jak nastroje antyrosyjskie czy inne. Na ich natężenie ma wiele czynników wewnętrznych i zewnętrznych. Tu akurat bez wątpienia polityka PiS, ale również bez wątpienia niebezpieczna polityka USA i Izraela wobec Polski. Nastroje antyżydowskie i antyamerykańskie wzrosną, kiedy do świadomości polskiego społeczeństwa dotrze znaczenie Ustawy 447 Senatu USA. Nie ma się co oszukiwać, Holocaust, antysemityzm i światowa diaspora żydowska, to są narzędzia bezwzględnej polityki Izraela wobec Polski. W obecnym układzie polskich niby sojuszy Polska jest na straconej pozycji, a PiS-rządzący stoją na skraju przepaści. Obłuda w stosunkach międzyludzkich jest wartością stałą, a w polityce wręcz wszechobecną. Przykładowo nastroje antyżydowskie są w Polsce napiętnowane, a nastroje antyrosyjskie stały się niemal narodową ideologią. Co widać także po dyskusjach na Bocznicy, na której obłuda jest też obecna.

Religia katolicka ma zasięg ogólnoświatowy. Jezus (bo jego nazywasz lekceważąco żydowskim bożkiem) jest przez wierzących traktowany jako byt duchowy, a nie postać historyczna. Dlatego rożne nacje myślą o nim jak o swoim. Polacy, ze był Polakiem, a Murzyni wyobrażają sobie go jako Murzyna. I to jest wartość uniwersalna, podobnie jak Dekalog. W przypadku wiary nie jest obłudą, ze ktoś kocha "żydowskie bożki", ale to, że ktoś nie stosuje się do wartości Dekalogu deklarując swoja wiarę. Mogę się jednak mylić, teologiem albo religioznawcą nie jestem.

Skoro uważasz i zresztą słusznie , że Niemcy(oczywiście nie wszyscy ) odpowiadają za hitleryzm , to czemu twierdzisz , iż katolicki laikat nie ponosi odpowiedzialności za duchowieństwo ?

Skąd u Ciebie ten brak konsekwencji w ocenie odpowiedzialności za zło , które stało się udziałem , tak pierwszych (Niemców) , jak i drugich (laikat).

P.S.

Na usta ciśnie się jeszcze jedno pytanie , to w końcu jesteście wspólnotą wiernych , czy nie ?

Katolicy w swojej masie wierzą, że po śmierci czeka ich nagroda. Jako drogowskaz służyć ma im Dekalog. Niemcy w swej masie poczuli się bezkarnymi panami świata, kierowała nimi ideologia zawarta w "Main Kampf". To oczywiście duży skrót myślowy.

To "jesteście" wiele tłumaczy i to nie tylko w Twoim przypadku.

Tak, bywam antysemitą w nie mniejszym stopniu jak jestem antypolskiem, rusofobem czy bywam wrogo nastawiony do niemieckich poglądów. Różnica polega na tym, ze nie opowiadam jak to katolicy maja w zwyczaju, ze dobrze Hitler zrobił mordując Żydów by za chwile modlić się do figurki Żyda. To nas różni.

Może zanim podjęto tu dyskusję o antysemityzmie należałoby ustalić co przez to określenie należy rozumieć....bo jak czytam że @arkadowski bywa antysemitą a czytam jego posty to nic już z tego nie rozumiem.

Widzę za to że ten sam @arkadowski "jasno" wyraża się o katolikach....typowo dla antykatolików, jednak tej łatki sobie dziwnym trafem nie przypiął. :(

Jeszcze o RM, bo to podobno dowód na to że katolicyzm i antysemityzm idzie ręka w rękę.

Słuchałem dużo tego radia w czasie gdy było najwięcej skarg na to że podaje treści antysemickie.....nigdy takiej nie słyszałem. Wiem że od dłuższego czasu unika się zapraszania osób które głoszą kontrowersyjne poglądy i opinie o Żydach.

Ciekawe.....można każdemu coś zarzucić, niemal z każdej osoby zrobić publicznie szmatę....nie daj Boże by to dotyczyło zdeklarowanego Żyda. Zaraz do głosu dochodzi podejrzenie o antysemityzm.....

Nie dotykamy tu jakiejś paranoi??

Pozdrawiam hipokrytów.

No i stało się....Żyd z małej, "koszerna".....dwa błędy i to już wystarczy by hipokryci do funkcjonującej już "łatki" nacjonalisty czy faszysty dołożyli kolejną. :(

• Like 1

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."