Skocz do zawartości
Trwa aktualizacja silnika forum! Czytaj więcej.. ×
Apek Apeczyslaw

Problem 2 razy spalony wzmak

Rekomendowane odpowiedzi

Po miesiącu od montażu spalił się wzmak. Wzmak został naprawiony i spalił się znowu po 3 dniach. Znowu go naprawiłem i teraz chciałbym prosić o pomoc co może być nie tak zanim znowu go podłącze??

Konfiguracja jest następująca:

Wzmacniacz: Impulse SLA-4500 600W (4x45 W RMS)
Kanał 1 i kanał 2: Morel Maxiomo 6.2 (90 W RMS)
Kanał 3 i kanał 4 został zmostkowany i podpięty sub Caliber Evolution CB25 (150 W RMS).

Podczas drugiej naprawy został spalony kanał 3 (nie spytałem co było w pierwszym przypadku).

Do wzmacniacza jest doprowadzony sygnał przez konwerter zamieniający sygnał głośnikowy na sygnał liniowy RCA.

Mógłbym oddać do serwisu gdzie było to montowane ale mi nie po drodze.

W poprzednich autach sam montowałem audio i zawsze było ok nie mówię że serwis jest zły ale mogło się może coś poluzować lub coś być źle dobrane. Ponadto sub i wzmak ma już kilka lat... Nie mam doświadczenia co posprawdzać żeby sytuacja się nie powtórzyła. Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam
Kuba

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W takim wzmacniaczu masz przetwornicę więc raczej z zasilaniem to nie ma za wiele wspólnego. Może z tym mostkowaniem coś z połączeniem nie tak. Nie znam tego wzmacniacza ale wydaje mi się że powinien mieć zabezpieczenie przeciwprzeciążeniowe więc problemów raczej szukałbym w samym wzmacniaczu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi