Skocz do zawartości
IGNORED

Ślepy test? Propozycja


beyma

Rekomendowane odpowiedzi

Taką ciekawostkę tu widać wyraźnie.

Kilka osób i SŁUSZNIE zauważyło, że różna głośność próbek przeszkadza w rzetelnym porównaniu.

Jednak czytałem na tym forum wielokrotnie zdziwienie, niechęć czy wręcz kwestionowanie przez grono tzw. "słyszących wszystko" konieczności wyrównania głośności porównywanych urządzeń.

Kol. Lech36 już pewnie zliczyć nie potrafi, ile to razy cierpliwie tłumaczył "audiofilskim testerom" konieczność takiego ustawienia, nie "na ucho" oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiofilski tester hehe ;) z góry mówię że nie jestem i za takiego się nie uważam.

Mógłbym raz jeszcze wykonać nagranie ale to już się mija z celem bo już wiadomo o jakie urządzenia chodzi.

Zapraszam ponownie ale już po tuningu wtedy to na 100% będzie jednakową głośność :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiofilski tester hehe ;) z góry mówię że nie jestem i za takiego się nie uważam.

Mógłbym raz jeszcze wykonać nagranie ale to już się mija z celem bo już wiadomo o jakie urządzenia chodzi.

Zapraszam ponownie ale już po tuningu wtedy to na 100% będzie jednakową głośność :)

Hmm, w testach ABX zna się testowane sprzęty - ba, nawet podaje się próbkę "tak gra sprzęt A", "tak gra sprzęt B". Potem testerzy określają która losowa próbka to sprzęt A, a która B. Nie ma to niestety zastosowania przy przekazywaniu plików online, bo można sobie to sprawdzić bez słuchania. Ale wiedza, jakie systemy są testowane nie przeszkadza w ocenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podałem w obawie że zaczną się komentarze że to daremne urządzenia/mam se lepiej kupić zwykłe stereo....bla bla bla ;) no i fakt że jeden jest modowany żeby potem nagle złotousi nie zaczli się wypowiadać jakie ogromne różnice słyszą między zwykłą wersją a tuningowaną ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.