Jump to content
IGNORED

Wzmacniacz słuchawkowy pod Hegel HD11 i najlepszy sposób podłączenia.

daro777

Recommended Posts

Witam, potrzebuję pomocy w doborze wzmacniacza słuchawkowego i najlepszej opcji podłączenia go pod DAC hegel hd11. Wzmacniacz powinien mieć wejście xlr, gdyż pod jedyne wyjście rca w hd11, podłączonego mam nad-a c356bee, który napędza kolumny canton gle 490. No, chyba że można by zastosować przejściówki xlr na rca, lecz nie wiem nie, znam się, czy takie rozwiązanie w tym wypadku można zastosować i czy nie wpłynie to negatywnie na jakość dźwięku bądź uszkodzenie sprzętu?

Ogólnie to podłączałem słuchawki bezpośrednio pod wyjście rca, w hd11 używając przejściówki i dźwięk, jaki się wydobywał, dużo odbiegał jakością od tego z głośników. Oczywiście podłączałem słuchawki też pod wyjście słuchawkowe w c356bee i dźwięk był jeszcze gorszy niż po rca w hd11. Miałem też do niedawna kartę dźwiękową z wyjściem słuchawkowym Aim SC8000 i dźwięk z niej był najlepszy. Słuchawki to superlux hd681 evo, wiem, że, nie jest to nic specjalnego i będę je wymieniał w niedalekiej przyszłości. Jeszcze jest jeden mankament mianowicie, odległość od słuchacza do hd11 wynosi aż 4 metry kabla i nie wiem, czy lepiej zastosować długie kable xrl lub rca i wzmacniacz słuchawkowy mieć jak najbliżej siebie? Czy też, żeby wzmacniacz był blisko hd11 i zastosować długi przedłużacz jack? Chcę podkreślić, że już mam odpowiedniej długości przedłużacz jack i najlepiej by mi pasowało drugie rozwiązanie, lecz jeżeli pierwsze rozwiązanie będzie dużo lepsze pod względem jakościowym, to oczywiście skłonny jestem kupić tak długie kable. Z góry dziękuje za pomoc.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.