Skocz do zawartości
Trwa aktualizacja silnika forum! Czytaj więcej.. ×
4321

Uszkodzony zasilacz silnika Technics SL 1710 MKII

Rekomendowane odpowiedzi

Pali się tranzystor Q1 2SD389 + bezpiecznik 800mA
Czy ktoś może mi pomóc ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
trzeba odłączyć zasilacz od reszty i sprawdzić czy działa poprawnie, jeśli działa dobrze trzeba odlutować zasilanie scalaków a póżniej dołączać to zasilanie po kolei do każdego zaczynając od an6675 póżniej an6680

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Okazało się, że trafo dostało strzała na odczepie 32V brak jest napięcia i co teraz z tym zrobić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jeśli rdzeń trafa nie jest spawany to rozebrać i nawinąć od nowa albo odwinąć do miejsca uszkodzenia, połączyć drut itd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Witek muszę podziękować Ci za zainteresowanie i wskazówki których mi udzieliłeś.
Z mojej strony problem zasilania został rozwiązany kilka dni wcześniej i temat wątku był prowokacją do wykonania testu i przy okazji stworzenia tematu. Celem testu było sprawdzenie ilu użytkowników podejmie próbę pomocy w naprawie usterki gramofonu.
Wynik marny, słabo, katastrofa tylko jeden użytkownik.
A teraz do rzeczy, zmiana zasilania silnika Technics SL12xx - SL 18xx MkII opartego na AN6675 napięcie zasilające 20V
Wspomniany zasilacz posypał się już drugi raz.
Za drugim razem poleciało jeszcze zabezpieczenie trafa i się zaczęło.
Był pomysł wyrzucenia trafa poza gramofon jeśli okazałoby się że sztot, ale skończyło się tylko na wymianie zabezpieczenia termicznego w trafie.
Ogólnie oryginalny zasilacz jest dość słabieńki więc został wykastrowany, wszystkie jego elementy zostały wylutowane z płyty, jego miejsce zajął zasilacz 3A/20 V na zewnętrznej płytce.Nowy zasilacz przeszedł testy pozytywnie i jest ok.
Mam nadzieje że przyda się to użytkownikom Technicsa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A tu pokazane jak naprawić trafo.
[url="http://www.berlin-repariert.de/technics-sl-1600mk2-keine-funktion-netztrafo-sltf5899-reparieren/"]http://www.berlin-repariert.de/technics-sl-1600mk2-keine-funktion-netztrafo-sltf5899-reparieren/[/url] Edytowane przez 4321

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ale co było powodem że ten oryginalny zasilacz nie dawał prądowo rady?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Rade to on dawał tyle że jakiś bardzo zawodny był, może ze starości, a może jakieś przepięcia sieciowe.
Dwa razy w ciągu sześciu miesięcy ten sam defekt. Kupiłem wszystkie nowe elementy tego zasilacza, celem jego naprawy ale jakoś czasu było mało i do dziś leżą w szufladzie.
Przez przypadek trafiłem na gotowy produkt do samodzielnego montażu, osobna płytka w razie czego łatwy demontaż bez potrzeby wykręcania całego silnika, przy okazji zasilacz mocniejszy z lepszą filtracją i zabezpieczeniem przed zwarciem.
Najważniejsze,działa i można słuchać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi