Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Karan Acoustics


Gość messier57
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Użytkownicy KARANA KA I 180MK2 jakimi kablami spinacie go z kolumnami a jakimi do źródła. Stosujecie raczej sety jednego producenta czy wypracowujecie inną ścieżkę optymalnego połączenia.

Druga kwestia. Ktoś próbował podmienić wsadzone na wejściu opampy OPA2604APna inne np. Bursony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, krzysztof.filipak napisał:

Użytkownicy KARANA KA I 180MK2 jakimi kablami spinacie go z kolumnami a jakimi do źródła. Stosujecie raczej sety jednego producenta czy wypracowujecie inną ścieżkę optymalnego połączenia.

Druga kwestia. Ktoś próbował podmienić wsadzone na wejściu opampy OPA2604APna inne np. Bursony?

To zależy jakie kolumny, jakie źródło i co chcesz uzyskać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości dystrybutora, niezobowiązująco miałem na testach przez dwa tygodnie interconet Hijiri HCI -R10 (rca) i przewody głośnikowe Hijiri HCS-25.

W torze m.in. integra Karan KA I 180 mk II, Sonus Faber Auditor m, Accuphase dp400.

Podobno „kable nie grają”, ale na przewodach Hijiri mógłbym zakończyć poszukiwania. Na razie  są jednak poza moim zasięgiem. Zdecydowanie polecam te przewody.

krzysztof.filipak możesz rozwinąć myśl dot. podmiany opampów na inne?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Dzięki uprzejmości dystrybutora, niezobowiązująco miałem na testach przez dwa tygodnie interconet Hijiri HCI -R10 (rca) i przewody głośnikowe Hijiri HCS-25.
W torze m.in. integra Karan KA I 180 mk II, Sonus Faber Auditor m, Accuphase dp400.
Podobno „kable nie grają”, ale na przewodach Hijiri mógłbym zakończyć poszukiwania. Na razie  są jednak poza moim zasięgiem. Zdecydowanie polecam te przewody.
krzysztof.filipak możesz rozwinąć myśl dot. podmiany opampów na inne?
 
 

Pytam o opampy, bo w Karanie są na podstawkach podwójne, które można by spróbować zastąpić np. Nowymi Bursonami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.04.2024 o 13:28, krzysztof.filipak napisał:

Użytkownicy KARANA KA I 180MK2 jakimi kablami spinacie go z kolumnami a jakimi do źródła. Stosujecie raczej sety jednego producenta czy wypracowujecie inną ścieżkę optymalnego połączenia.

Druga kwestia. Ktoś próbował podmienić wsadzone na wejściu opampy OPA2604APna inne np. Bursony?

U mnie jest set transparent, głośnikowe ref xl , xlr ultra gen5 i spisują się bdd. Nie mam dużego doświadczenia w kablach ale te zagrały na tyle dobrze, że odpuściłem dalsze poszukiwania. Mam te kable kilka ładnych lat i nic mnie nie korci😄

Aha, zasilający też transparent powerlink mm2x ....

 

Za to zaciekawiła mnie Twoja propozycja zmiany oamp... Czy one mają realny wpływ na brzmienie? Czy te oem sa słabe?

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
U mnie jest set transparent, głośnikowe ref xl , xlr ultra gen5 i spisują się bdd. Nie mam dużego doświadczenia w kablach ale te zagrały na tyle dobrze, że odpuściłem dalsze poszukiwania. Mam te kable kilka ładnych lat i nic mnie nie korci
Aha, zasilający też transparent powerlink mm2x ....
 
Za to zaciekawiła mnie Twoja propozycja zmiany oamp... Czy one mają realny wpływ na brzmienie? Czy te oem sa słabe?

Zainstalowane pampy nie są złe. Na karcie producenta są świetne, dużo lepsze on NE5532. Miałem kiedyś preamp MF 6s i w nim instalacja burdonów V6 Vivid było spora zmiana w kierunku szybkości i rozdzielczości, co MFy boli najbardziej.
W naszych Karanach takiego problemu nie ma, ale wiecie, ciekawość jest…
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem dla Was ale takie „grzebki” zawsze jesteście? Tak drogi sprzęt i jeszcze trzeba się powygłupiać z wymianą części? Przecież to już nie będzie Karan! Ludzie co Wy z nudów robicie?

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi ten temat co nie znaczy że będę "grzebać" . Absolutnie nic mi nie brakuje w karanie. Tylko wiadomo jak jest , nic nie brakuje dopóki nie usłyszymy lepszego grania...

A jezeli te oampy są na "mostku" to wymiana jest banalnie prosta, pewnie 3 minutki. Zawsze można wrócić do oryginału...

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.