Skocz do zawartości
IGNORED

Nieszczęsny szablon RCM


jarexx

Rekomendowane odpowiedzi

Pomyslalem sobie, ze sprobuje wyjustowac wkladke wg. szabonu RCM. Dotychczas robilem to metoda prof. Fiuta, czyli "nauszno-optycznie". Przeczytalem uwaznie opis regulacji stycznosci kata prowadzenia na stronie RCM, popatrzylem na szablon i nasunelo mi sie pytanie: na szablonie kreski sa cienkie, jezeli przykleje grafit od olowka, ktory jest duzo grubszy od kreski, to jak wywchwyce odpowiednie ustawienie - przeciez tam jest wymagana duza dokladnosc - chyba, ze grafit ma sie znalezc miedzy cienkimi kreskami. Prosze o wyjasnienie.

I jeszcze dwa pytania. Czy wkladka musi byc ustawiana do tych kresek, ktore sa najblizej osi X talerza? Ktora scianka rowka to kanal lewy - prawa czy lewa?

Dziekuje za wszelkie sugestie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szablon ze strony RCM wykorzystywałem do regulacji mojego gramofonu. Jest dobry.

Rysiki kup cieniutkie (to chyba nazywa się 0,5). Czubek igły ma trafić w punkty na szablonie. Korpus wkładki ma być równoległy do linii, a czy rysik będzie rzutował się na linii, czy pomiędzy liniami, to zależy od wymiarów korpusu.

Ideałem jest takie ustawienie układu, żeby pasował do obu miejsc na szablonie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Lenin, jak testy nowej wkładeczki? Mnie się podobała, ale ostatecznie wygrał Denon DL110, bo jego charakter bardziej pasuje do moich nienajlepszych płyt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>profee

O kanaly pytam z ciekawosci. Chce sprawdzic czy rzeczywiscie ustawienie antyskatingu ma kapitalny wplyw na poziom glosnosci kanalow ;)

 

>McGyver

Wkladke od Ciebie bede dopiero montowal i wlasnie ja chce wyjustowac. O brzmienie sie nie obawiam, gdyz obecnie mam zamontowana Grado Blue, wiec to bedzie podobny charakter brzmienia, a ja bardzo lubie "cieply"dzwiek :)

 

Powiedzcie mi jeszcze jak ulozyc szablon na talerzu. Nadrukiem do gory to wiem ;) Chodzi mi o ulozenie szablonu wzgledem headshella.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.