Skocz do zawartości
IGNORED

Przeróbka wzmaka- pytanie


zubek30

Rekomendowane odpowiedzi

Bo chodzi o to że przerobiłem wzmacniacz Harman Kardon

PM655 na zdalnie sterowany, znaczy elektronik przerobił i z jednej strony jakby dźwięk się poprawił pewnie przez to że dał odpowiedni potencjometr, zamiast 50kom (po poprzednim wlascicielu)- 100kom i wyczyścił też cały wzmacniacz, ale z drugiej, to o co chcę zapytać, bas jest taki rozlany i dosyc często potrafi zamazac większość piosenki a wcześniej był dużo lepiej kontrolowany. I jeszcze kwestia taka że wcześniej przy starym potku była do niego przylutowana taka płytka a ten elektronik, przy tej przeróbce jej tam nie włożył i mi ją oddał. Mówił że zrobił bezpośrednie połączenie. On mówił że to różnicy nie robi, ale może jednak robi? Jak myślisz czego to może być wina? Potencjometru, płytki, czy jeszcze czegoś innego? Zastanawiam się czy nie wrócić do starych ustawień gdy bas nie buczał i zlecić wstawienie starego potencjometru spowrotem ale trochę się boję że mimo to nie będzie poprawy, poza tym wydałem na to prawie 250zl i nie ukrywam że jednak to zdalne sterowanie jest ogromnym udogodnieniem. Z góry dziękuję za pomoc :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie wzmacniacz miał do oryginalnego potencjometru dolutowany układ "loudness" (podbijający dół i górę przy małych głośnościach) - źródło zniekształceń fazowych (choć napisane na obudowie że jest phase-correct) i przebiegu char. częstotliwościowej. Jak będziesz słuchać głośno - na pewno niepotrzebny, a jak nie - trzeba się przyzwyczaić :)

Zmiana potka na 100 k też jakiś efekt może mieć, choć trudno ocenić bez schematu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie wzmacniacz miał do oryginalnego potencjometru dolutowany układ "loudness"

 

Nie miał.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.