Skocz do zawartości
IGNORED

Trójwymiarowe stereo


Piotr_71988

Rekomendowane odpowiedzi

... a Ty usłyszałeś to z paździerzowego amplitunera.

Co za różnica z czego to usłyszałem ? Czy nie liczy się finalny efekt ? Uważam że jeśli dzisiejsza technologia daje takie możliwości to trzeba z niej korzystać i się cieszyć ,że stosunkowo małym nakładem finansowym jesteś w stanie uzyskać efekt o którym zawsze marzyłeś lub słyszałeś z opowieści...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o tym mówiłem. Nieważne czy producent upakuje dźwięk przestrzenny w płytę stereo CD i gdzieś tam umieści mały znaczek Qsound, czy też ktoś w domu naciśnie jakiś matrix- efekt ten sam.

Natomiast nie widzę związku miedzy tym czy płyta zapisana w Qsound będzie odtwarzana bezpośrednio, czy z mp3- tu dekoder nie jest wymagany jak to ma miejsce w przypadku płyt HDCD..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tryb Wasapi jest chyba tylko po USB?

 

Kolego nie, możesz wybrać np Wasapi... Realtek ..Digital ..Output.. a medium transmisyjne USB/PCI nie ma znaczenia .chodzi mi o to czy DAC/procesor w ampli przyjmie ten sygnał quadro i zdekoduje go na 4 końcówki mocy : przód, tył, lewo, prawo. (2x stereo)..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"sygnał quadro" - ja nie łapię, sygnał zależy od tego jaki mamy plik.. czy to stereo czy 5.1 czy 7.1 czy innych efektow włączonych na pc.

 

Denon ma tryb stereo 5.1 i z sygnału 2.0 robi emulacje pozostałych kanałów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"sygnał quadro" - ja nie łapię, sygnał zależy od tego jaki mamy plik..

Kolego , nie. Puszczając muzykę z komputera z kartą dżwiękową 7.1 Poprzez program Aimp możesz wybrać jak ma przekształcić ten sygnał stereo - na 2.0 ,Quadro ,5,1, 7,1. .Ja tam mam aktualnie ustawione Quadro tylko po analogu wie wychodzę jackami bezpośrednio na wzmaki. (2x stereo)...

 

Nie wiem jak tu wstawiać grafikę na tym forum.. można tylko z adresu URL ? ktoś wie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie kombinujesz.. jeżeli na wyjściu bedzie odpowiedni format to Denon sobie z nim poradzi..

Odpowiedni czyli Wav AC3. Do jakiego kontenera AIMP robi konwersję?

 

Możesz wysłać do Denona zwykły Wav 2.0 a po włączeniu Stereo 5.1 to już Denon rozbije to stereo na .. tyle głośników ile jest podpiętych 4 5 czy 5.1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. po analizie wypowiedzi stwierdziłem, że kupie tego AVR-X2300W lub wyższy. Obczaję dokładnie temat już w domu...i osobiście się przekonam, czy ampli za 3 klafla "nigdy nie zagra dobrze w stereo"... może w quadro zagra, albo...chociaż poprawnie zagra ;)

Serdecznie chciałem podziękować forumowiczom i ich konstruktywnym wypowiedziom. Pozdrawiam!

 

Do jakiego kontenera AIMP robi konwersję?

 

Tego nie wiem jestem teraz po analogu.. nie mam gdzie światełka tu podłączyć.. więc nie pokazuje...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyt Quadro czyli z zapisem 4-kanałowym masz pełno, gdyż w oryginale tak były nagrywane w studiach nagraniowych płyty od końca lat 60-tych np. Dark Side of The Moon Pink Floyd czy wiele innych The Whoo itd. Sam mam w domu płytę winylową DSOTM Pink Floyd w wersji Quadro, kapela nawet na koncertach nie grała stereo tylko kolumny rozstawione były ze wszystkich stron jak teraz w kinach. W tamtych latach na początku lat 70-tych Polacy produkowali wzmacniacze Quadro czyli 4 kanałowe, do dzisiaj dostępne na Allegro.

W ustawieniaqch amplitunera ustawiasz odpowiednio głośniki i masz autentyczny dźwsięk wprost ze studia z płyty BluRay 4.0

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.