Skocz do zawartości
IGNORED

Foobar 2000 Wasapi - próbkowanie


dindzi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w Foobarze 2000 ustawione wyście przez WASAPI w trybie push na zewnętrzny DAC. Załóżmy, że słucham zrippowanej płyty CD 44.1 kHz a za chwilę otwieram Foobarem radio internetowe, które nadaje stream FLAC ale 48kHz próbkowania. Czy wtedy dźwięk idzie w oryginale do DAC, czy może jest przebróbkowywany w Foobarze do 44.1 kHz? Czyli, czy WASAPI umie automatycznie podać dla DAC oryginał? Nie mam w DAC żadnego wyświetlacza, więc tak naprawdę nie wiem jakie próbkowanie otrzymuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak korzystasz z ASIO/WASAPI to strumień wychodzi w oryginale, tzn. jeżeli jest 44,1 to będzie 44,1, jeżeli 48 to będzie 48 itd.

 

Chyba, że masz włączony w foobarze resampler. Wtedy wszystko będzie resamplowane do zadanej w resamplerze częstotliwości.

 

Jest drobna różnica między ASIO a WASAPI i polega ona tylko na tym, że w ASIO również głębia bitowa jest ustalana automatycznie z pliku. Natomiast w WASAPI głębię się ustawia ręcznie w foobarze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Czyli, gdy włączam muzykę w Foobarze z aktywnym WASAPI, to dźwiękowe urządzenie wyjściowe Windows przechodzi z trybu udostępniania na tryb wyłączności dla tego jednego programu? Domyślam się, że tak ale chcę się upewnić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo włączenie WASAPI nie zawsze spowoduje przejście urządzenia w stan wyłączności. We właściwościach zaawansowanych dźwięku musi być zaznaczona opcja "Zezwalaj aplikacjom na przejmowanie wyłącznej kontroli nad tym urządzeniem". Na dodatek w niektórych odtwarzaczach może być podobna opcja, którą trzeba włączyć, zaznaczyć. Na przykład w PotPlayer jest opcja "Użyj trybu wyłączności".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.