Skocz do zawartości
IGNORED

Rotel RA-11 - trzaski w kolumnach


krisldz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od pewnego czasu posiadam Rotel'a RA-11. Początkowo trzaski pojawiały się tylko podczas słuchania z media streamera podłączonego coaxialem (melodika) do

wejścia cyfrowego. Pomyślałem, że może sam streamer ma jakiś problem (występowały trzaski na utworach "bardziej złożonych" i zawsze równo z werblem).

Niestety w miniony weekend usłyszałem je również na CD - podłączone analogiem (melodika) - źródło Azur 550C (na poprzednim amplitunerze wszystko było ok).

 

Opis:

Przy bardziej złożonej muzyce (większa ilość dźwięków) występują trzaski - równo z werblem, niezależnie od kanału (czasem w lewym, czasem w prawym),

w stałej głośności - nawet jak ściszę do 0, to będą trzaskały jeżeli ze źródła podawany jest sygnał. Co to może być? Potencjometr chyba odpada - nie wydaje nigdy żadnych

dźwięków przy ruszaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie są to przestery w nagraniach? Możesz otworzyć plik, przy którym występują trzaski w programie (darmowy) Audacity i wrzucić screena?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 100% przestery nie są w nagraniach, gdyby były, to po ściszeniu również by ich nie było słychać. A u mnie niezależnie od ustawionego poziomu głośności póka / trzeszczy. Dźwięk faktycznie jest podobny do przesterowanego podczas masteringu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie są to przestery w nagraniach? Możesz otworzyć plik, przy którym występują trzaski w programie (darmowy) Audacity i wrzucić screena?

 

Nawet przy glosnosci ustawionej na 0.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przester z nagrania występowałby nawet przy "muted"? zaraz odtworze kilka utworów które "strzelają" na kolumnach i wrzucę screen. Utwory będą pochodziły ze spotify

 

290qvk9.png

 

Ja przesterów tutaj nie widzę (trochę bawiłem się swego czasu muzyką), a na coktórymś werblu "strzela"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nagrałem wczoraj telefonem wspomniane trzaski:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pierwszy trzask jest w ok. 6 sekundzie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postaram się dzisiaj nagrać i jeszcze wrzucić, co mnie natomiast dziwi - mam podłączony TV po optyku i z niego nigdy nic nie trzeszczy (nie odsłuchiwałem jeszcze muzyki, ale na filmach / telewizji jest ok). Z innymi źródłami połączonymi kablami RCA występują trzaski, poprzedni właściciel (kupiłem jakiś miesiąc temu) powiedział mi, że nie występowało u niego nic takiego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprostowanie - przy mute jest cisza (wziąłem ori pilot, w logitech nie mam mute). Strzela przy vol min, może odrobinę ciszej niż przy głośnieszym słuchaniu. Udało mi się nagrać.

Dodatkowo raz przy włączaniu mute wystąpił podobny trzask...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę jeszcze obserwował, ale mam wrażenie że zaraz po włączeniu nie trzeszczy, dopiero jak się trochę rozgrzeje... Czytałem coś o kurzu, co o tym myślicie? Tylko dlaczego po optyku jest cisza?

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawostek - ten sam utwór, spotify... Odtwarzanie z TV po optyku, trzasków brak, odtwarzanie z raspberry pi po coaxialu (cyfrowo) trzaski są...

Będę jeszcze azura testował po optyku... Myślicie że może to mieć jakiś związek z pętlą masy np?

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety CD podłączone zarówno analogowo, jak i optykiem strzela (na poprzednim HK wszystko było ok). Jechać do serwisu, czy zdejmować pokrywę i czyścić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zabieral sprzet do serwisu. Z brudem to raczej malo ma wspolnego a wiecej z poziomem sygnalu wejsciowdgo.

Moze to z CD playerem jest cos nie tak, bo wyglada na to ze tylko podczas odtwarzania muzyki wlasnie z niego wystepuje ten problem.

 

Zabieraj go na warsztat zanim sprawa sie pogorszy i dojdzie do powazniejszej usterki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Sprzęt dzisiaj wrócił z serwisu. I uwaga, w serwisie na żadnej parze kolumn nie zatrzeszczało, na oscyloskopie też cisza. Zrobiony pełny przegląd i czyszczenie. A w domu, wszystko cacy, do momentu puszczenia flaca 24bit, pojawiły się trzaski.

Podpiąłem monitory z sypialni i w tych samych momentach trzaski (w serwisie padło podejrzenie na przetworniki w kolumnach)...

 

Jakieś pomysły? Nie testowałem jeszcze zmiany kabli głośnikowych...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem dzisiaj wszystko, co mogłem... kable... inne sygnałówki, inne głośnikowe, inne zasilania - bez różnicy. Gość w serwisie powiedział, że testował na wszystkie strony, przypomniało mi się, że mówił o bypass i manipulacją tonami, stwierdziłem, że to ostatnia sprawa której nie sprawdziłem i uwaga... Miałem ustawione BASS +2, TREBLE +4 (max 4) i strzelało. Zmieniłem na BYPASS - jak ręką odjął, zacząłem testować różne ustawienia - nie strzela nic przy maksymalnie TREBLE +3. Po przekręceniu na +4 pojawiają się trzaski.

 

Spotkał się ktoś kiedyś z czymś takim? Dodam, że pojawiają się zarówno na jamo s608, jak i Yamahach NSBP182

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.