Skocz do zawartości
IGNORED

Heco victa 700 zmiana na cos do jazzu


Newnec

Rekomendowane odpowiedzi

Jesteś z trójmiasta

 

Również jestem z trójmiasta i podobny temat kiedyś przerabiałem z moim znajomym. Wyboru tu nie mieliśmy, bo to audio pustynia. Padło jednak na Proac Studio 148 i myślę, że powinieneś wybrać się do Top Hi Fi posłuchać tych mniejszych Studio 118. Są droższe niż zakładany budżet, ale chodzi mi o samo porównanie np. z bowersami czy Vienna Acoustic. Dla mnie ten dźwięk jest idealny do jazzu. Sam kiedyś prawie kupiłem Proac D28, jednak nieco bardziej mi pasowały Bowersy. Do dzisiaj bardzo lubię przesiadywać u znajomego i słuchać jego Proac 148 podłączonych do wzmacniacza lampowego MingDa, a słuchamy praktycznie tylko jazz.

Dali to może być też ciekawa opcja, ale jak dla mnie są zbyt wyrazista na górze i np. trąbka potrafi trochę za bardzo momentami błyszczeć - lubię raczej spokojne granie, bez popisów i fajerwerków.

Natomiast Kef nigdy nie polubiłem, a miałem szczęście (nieszczęście), że podłączano mi je, jak szukałem dla siebie lepszego wzmacniacza. Coś tam było w nich jakby wycofane, sam nie wiem jak to określić, jakby całe pasmo było lekko stłumione - naprawdę lekko, ale zawsze mi to przeszkadzało.

dzieki za obszerna rade ;) proac to klasa sama w sobie ale pomijajac cene to moj NAD byl by profanacja...sprawdze sobie nausznie DALI oberon 3, nie sa drogie a zapewne lepiej zagraja od vict. NAD powinien triche zlagodzic tą górę a i kasy by zostalo na wymiane DAC...bo teraz dacmagic 100.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

profanacja

Już pisałem: nie tylko pieniądze grają, a Ty się uparłeś tego NAD-a deprecjonować. Na powierzchni jaką dysponujesz nawet wielokrotnie droższe od niego kolumny nie byłyby żadnym mezaliansem. Kup jak najlepsze - to od nich głównie zależy dźwięk, nie myśl teraz o dac'u.

Oberony to nowiutka seria, nie słuchałem, ale recenzje nie są zachęcające. Już chyba lepiej Zensory, ich trochę starsze odpowiedniki - a będzie jeszcze taniej. Ale różnica między Opticonami nie jest mała, na pewno warta dopłaty. Proaki jak najbardziej do sprawdzenia, Bowersy nie do jazzu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za obszerna rade ;) proac to klasa sama w sobie ale pomijajac cene to moj NAD byl by profanacja...sprawdze sobie nausznie DALI oberon 3, nie sa drogie a zapewne lepiej zagraja od vict. NAD powinien triche zlagodzic tą górę a i kasy by zostalo na wymiane DAC...bo teraz dacmagic 100.

Co do DACa to ostatnio ktoś tu pisał o jego modyfikacji że ponoć daje rade ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem: nie tylko pieniądze grają, a Ty się uparłeś tego NAD-a deprecjonować. Na powierzchni jaką dysponujesz nawet wielokrotnie droższe od niego kolumny nie byłyby żadnym mezaliansem. Kup jak najlepsze - to od nich głównie zależy dźwięk, nie myśl teraz o dac'u.

Oberony to nowiutka seria, nie słuchałem, ale recenzje nie są zachęcające. Już chyba lepiej Zensory, ich trochę starsze odpowiedniki - a będzie jeszcze taniej. Ale różnica między Opticonami nie jest mała, na pewno warta dopłaty. Proaki jak najbardziej do sprawdzenia, Bowersy nie do jazzu.

Ok przekonales mnie...bede zbieral na proac:D

 

Wysłane z mojego LG-M320 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Co do DACa to ostatnio ktoś tu pisał o jego modyfikacji że ponoć daje rade ;-)

wiem ze mozna znajomy dlubal ale ja nie chce tak samo jak w pre w 326. Dzieki Panowie duzo wniesliscie do moich przyszłych poczynan;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Zmiana dokonała się. Marzyłem o klasykach i są:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.