Skocz do zawartości
IGNORED

Dwa Foobary na jednym miniPC


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gosc

(Konto usunięte)

Czy to jest do zrobienia?

Mam na Pipo X9 z dotykowym wyświetlaczem Foobara z ustawionym DSP. Z niego wchodzę po USB do DAC-a Soekris z dwoma parami wyjść XLR.

Jedna do pre a druga do słuchawkowca. I tu jest problem bo nastawy DSP tam mi nie są potrzebne a wręcz przeciwnie są niewskazane.

Oczywiście mogę te nastawy DSP wyłączyć ale to jest trochę klikania. Jak to zrobić, żeby można było zaraz po włączeniu Pipo kliknąć na ikonkę Foobara z DSP ( do systemu głównego) albo na ikonkę Foobara bez nastawów DSP do słuchawkowca? Ma ktoś jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.11.2018 o 16:20, HQ napisał:

To znaczy, że mam pobrać na Pipo wersję Foobar portable?

Nie.

Uruchamiasz "normalną" wersję instalacyjną foobara, ostatnia to 1.4.1, i podczas standardowej "instalacji" (aktualizacji) , w okienku "Choose install type" zaznaczasz nie "Standard installation" (bo ta jest domyślnie) tylko "Portable installation". Wskazujesz gdzie, w jakim folderze ma się "zainstalować" ta druga wersja, to muszą być foldery inne niż standardowe instalacyjne. Po drodze jeszcze wybierasz komponenty, które mają się "zainstalować" (najlepiej wybrać wszystkie dostępne). I to wszystko. Uruchamia się go z foldera, który wskazaliśmy, nie z "Programów". Trzeba tylko go od nowa skonfigurować. Część plików konfiguracyjnych można skopiować z istniejącej zainstalowanej wersji foobara, ale które to już Ci nie podpowiem, bo każdy ma je inne, no i niektóre chyba nie mogą być skopiowane (głowy nie dam). Na pewno można skopiować np. playlisty, czyli zawartość folderu "Playlists-v1.4", komponenty użytkownika czyli zawartość folderu "User components".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja portable nie zapisuje ustawien w systemie ( a przynajmniej nie powinna).

Wiec mozesz tam ustawic co chcesz a bedzie smigac odrebnie od drugiej wersji.

 

Wielu ludzi smiga na browserach portable, jak sadzisz dlaczego ?:):):)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wtedy będę miał na pulpicie dwa foobary do wyboru?

Tak, ale tę drugą ikonkę, tę od foobara portable, to trzeba sobie samemu "wyprowadzić" na pulpit, bo ona sama się tam nie znajdzie tak jak z wersji instalacyjnej ;) :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Nie.

Uruchamiasz "normalną" wersję instalacyjną foobara, ostatnia to 1.4.1, i podczas standardowej "instalacji" (aktualizacji) , w okienku "Choose install type" zaznaczasz nie "Standard installation" (bo ta jest domyślnie) tylko "Portable installation". Wskazujesz gdzie, w jakim folderze ma się "zainstalować" ta druga wersja, to muszą być foldery inne niż standardowe instalacyjne. Po drodze jeszcze wybierasz komponenty, które mają się "zainstalować" (najlepiej wybrać wszystkie dostępne). I to wszystko. Uruchamia się go z foldera, który wskazaliśmy, nie z "Programów". Trzeba tylko go od nowa skonfigurować. Część plików konfiguracyjnych można skopiować z istniejącej zainstalowanej wersji foobara, ale które to już Ci nie podpowiem, bo każdy ma je inne, no i niektóre chyba nie mogą być skopiowane (głowy nie dam). Na pewno można skopiować np. playlisty, czyli zawartość folderu "Playlists-v1.4", komponenty użytkownika czyli zawartość folderu "User components".

 

A jak będzie w takim przypadku ze sterowaniem telefonem dla tych dwóch Foobarów?

Jak to rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.11.2018 o 14:41, HQ napisał:

A jak będzie w takim przypadku ze sterowaniem telefonem dla tych dwóch Foobarów?

Jak to rozwiązać?

Nie mam pojęcia.

Może poradzi ktoś, kto używa sterowanie telefonem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.11.2018 o 17:12, HQ150 napisał:
No ja używam ale jednego. I się zastanawiam jak będzie po tym doinstalowaniu wersji portable.

Raczej będzie słabo. Piloty foobara przy prostszych rzeczach głupieją. Możesz spróbować zainstalować oba piloty(FoobarCon i ten drugi) i spróbować przypisać każdy do innego playera(tzn. w każdym playerze zainstalować sterowniki innego pilota). Ale czy to zadziała? Kiepota sterowania była powodem mojego pożegnania z Foo. Teraz gram na HQPlayer gdzie pilot jest bardzo stabilny ale nawet tu czasem trzeba zrestartować playera bo pilot traci łączność z serwerem - po zmianie ustawień filtrów. Na Foo miałem coś takiego nagminnie - czasem bez powodu.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

U mnie żadnych problemów ze sterowaniem nie mam.

Steruję FoobarControlerem. Nigdy nie będę używał obu foobarów jednocześnie. Ciekawe czy w takim razie można by do obsługi obu używać jednego i tego samego kontrolera który po prostu obsługuje ten który w tym momencie jest uruchomiony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.11.2018 o 17:40, HQ napisał:
U mnie żadnych problemów ze sterowaniem nie mam.

Steruję FoobarControlerem. Nigdy nie będę używał obu foobarów jednocześnie. Ciekawe czy w takim razie można by do obsługi obu używać jednego i tego samego kontrolera który po prostu obsługuje ten który w tym momencie jest uruchomiony?

Teoretycznie Foobar Controler pozwala przełączać między kilkoma serwerami. Próbuj. Może u Ciebie zadziała.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.