Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz stereo do 2000 zł do amplitunera.


Wojtek_72311

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry chciałbym zasięgnąć opinii na tym forum, mój sprzęt to Denon AVR-X3300W i kolumny Yamaha NS-F160 + NS-P160 oraz subwoofer Yamaha NS-SW300. Chciałbym do zestawu dokupić wzmacniacz stereo tak żeby móc muzyki słuchać dzięki wzmacniaczowi a wieczorem móc obejrzeć dobre kino, chciałbym również żeby sterowanie odbywało się poprzez amplituner, źródłem muzyki będzie aplikacja spotify z amplitunera. Najpierw miałem na to przeznaczyć do 1000 zł ale po rozeznaniu okazało się że jest to raczej nie wykonalne więc budżet zwiększyłem do 2000 zł. W tej cenie okazało się że mogę zakupić albo ONKYO A9150 albo Pioneer A-40AE, obydwa bardzo mi się podobają ale Pioneer jest trochę tańszy. Czy ten sprzęt będzie działać w taki sposób w jaki bym chciał? Czy może jest jakiś inny sprzęt który możecie zaproponować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na amplitunerach KD, ale jak Denon AVR-X3300W ma tryb stereo, to podłączasz "pre out" front amplitunera do "main in" wzmacniacza stereo to powinno działać. W zasadzie trochę marnotrawstwo, bo wykorzystasz tylko końcówkę mocy wzmacniacza stereo(dopłacałeś do alpsów, a producent musiał zaoszczędzić na trafie i końcówce ;), z drugiej strony nowa końcówka mocy od wzmacniacza dzielonego tania nie jest. Ja szukałbym albo używanej końcówki mocy(mają mało elementów stykowych, które się zużywają, w odróżnieniu do przedwzmacniacza który ma ich sporo), albo używanego wzmacniacza zintegrowanego z wejściem "main in", a jeszcze taniej jakby wyprowadzić "main in" na dziko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście możesz podłączyć np. Pioneer A-40AE jako końcówka mocy, wtedy podczas odsłuchu kina domowego całością sterujesz z poziomu amplitunera, wykorzystując wzmacniacz jako końcówka mocy, natomiast podczas odsłuchów stereo możesz w pełni korzystać ze wzmacniacza.

Natomiast mam pewne wątpliwości co do słuszności takiego rozwiązania. Po pierwsze sugerowałbym jednak trochę lepszy wzmacniacz tak, aby różnica bla ewidentnie słyszalna. Dobrym przykładem może być Audiolab 6000A lub Cyrus One. Po drugie moim zdaniem największym ograniczeniem są kolumny. Sugerowałbym najpierw pomyśleć o lepszych kolumnach.

Zapraszam serdecznie do naszego salon na odsłuchy.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście możesz podłączyć np. Pioneer A-40AE jako końcówka mocy, wtedy podczas odsłuchu kina domowego całością sterujesz z poziomu amplitunera, wykorzystując wzmacniacz jako końcówka mocy, natomiast podczas odsłuchów stereo możesz w pełni korzystać ze wzmacniacza.

Natomiast mam pewne wątpliwości co do słuszności takiego rozwiązania. Po pierwsze sugerowałbym jednak trochę lepszy wzmacniacz tak, aby różnica bla ewidentnie słyszalna. Dobrym przykładem może być Audiolab 6000A lub Cyrus One. Po drugie moim zdaniem największym ograniczeniem są kolumny. Sugerowałbym najpierw pomyśleć o lepszych kolumnach.

Zapraszam serdecznie do naszego salon na odsłuchy.

 

Chyba będę musiał to przemyśleć poważnie chociaż pojawiła się propozycja kupna używanego Denona PMA-1510AE za 2000 zł i zastanawiam się nad tym, chociaż może się wstrzymam i zacznę od kolumn, zapomniałem tylko wspomnieć że zależy mi bardzo na tym żeby w przyszłości i to niezbyt dalekiej bo myślę że druga połowa przyszłego roku chciałbym się wyposażyć w gramofon który podepnę do swojego zestawu.

 

A skoro już jesteśmy przy kolumnach to co byś polecał? wystarczyła by na początek sama zmiana frontów i używanie w kinie z resztą zestawu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.