Skocz do zawartości
IGNORED

Instalacja hdmi - rwie się obraz zostaje fonia - oppo - prpjektor


mercandede

Rekomendowane odpowiedzi

cześć

może ktoś mógłby mi pomóc rozwiązać następujący problem.

jest tor :  oppo 203 - kabel hdmi ok 1,5 m - gniazdkow ścianie  hdmi - kabel 15 m - gniazdko w ścianie hdmi - kabel 1,5 m do projektora.

do oppo podłączony mam chromecast video albo tv apple i uruchamiam przez opcję w oppo hdmi input.

Wizja i fonia działają na projektorze ale po ok 30 min wizja gaśnie i zostaje fonia. I po restarcie oppo znosu mogę oglądać ok 10 min i znowu się rwie (w nieregularnych odstępach).

Kabel 15 m - był testowany i działa ale w całym torze są jeszcze 2 kable po 1,5 m i dwa gniazdka hdmi. Kupiłem wczoraj wzmacniacz sygnału taki za 30 zł ale żeby go podłączyć trzeba było dodać kolejny kabel hdmi 1m. dałem go przed pierwszym gniazdkiem - efekt wogóle nie działa.

Jedyne co wydaje mi się sensownego to:

1)przetestować oppo na krótkim kablu z projektorem bezpośrednio i wykluczyć winę tych urządzeń.

2)jeżeli to zbyt długi tor - to skrócić te dwa kable skrajne z 1,5 m na takie po 0,3 - jest to możliwe.

3) przetestować jakiś inny wzmacniacz sygnału, może te chińczyki się różnią między sobą. (sam wzmacniacz przetestowałem na dwóch krótkich kablach hdmi - działa)

 

Czy może ktoś miał podobny problem (może jakiś użytkownik oppo)?

Dzięki

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli 1080p to raczej nie jest wina połaczenie kablowego. Ale jeśli 4K to i owszem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wzmacniacz sygnału miałby sens gdyby był wpięty w środku tego najdłuższego kabla. Dzieliłby go wtedy na dwa krótsze odcinki. Ale to jest pewnie nie do zrobienia, bo domyślam się, że kabel idzie w ścianie lub podłodze. Wstawienie go na początku toru, tak jak zrobiłeś nic nie daje, bo tam sygnał jest "czysty", a znów na końcu wzmacnia Ci wszystkie śmieci które już po drodze do niego dotarły.

Trochę niepotrzebnie dałeś te gniazdka. Tak wiem, tak jest bardziej praktycznie, ale każde gniazdko wprowadza dodatkowe tłumienie. Ja mam pociągnięty jeden długi kabel hdmi z odpowiednim naddatkiem od odtwarzacza do samego projektora, żeby wyeliminować wszystkie łączenia.

Ten kabel 15m testowałeś bezpośrednio z Oppo i projektorem? Wtedy działało bez zarzutu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.