Skocz do zawartości
IGNORED

Podłączenie amplitunera 7.1 do wzmacniacza stereo


KosmatyLis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. 

Na wstępie, chciałbym powiedzieć,  że moja przygoda z "audio" dopiero się rozpoczyna więc proszę o wyrozumiałość.

Słowem wstępu. Posiadam wzmacniacz stereo nad c356bee i kolumny podstawkowe canton sp206 (może kiedyś wymienię na coś większego, ale na razie muszą wystarczyć). Dlaczego taki sprzęt? Bo kupiony w niezłych promocjach.

Zależy mi przede wszystkim na stereo i szukam źródła/eł dźwięku. Chciałbym zacząć od radia fm i odtwarzacza sieciowego (wifi, bt, usb). Budżet mocno okrojony 1500zł.

Z moich obserwacji wyszło, że jedno urządzenie raczej nie wchodzi w grę, bo jest powyżej moich możliwości (i nie ma tego wiele). Pioneer N-50A, Onkyo NS-6170 - trochę za drogie.

Zacząłem się zastanawiać, czy nie lepiej pod wzmacniacz podłączyć amplituner (np. Denon avr-x 1500h) - ma wszystko czego potrzebuję (radio fm, cyfrowe, wifi, bt, usb) i sporo więcej (może w przyszłości dokupię jakieś lepsze kolumny, a obecne pójdą na tył) i przede wszystkim mieści się w moim budżecie. Wiem, że to trochę inne klasa, ale na razie chciałbym cokolwiek, a wzmacniacz sam nie zagra.

Powiedzcie mi proszę, czy jeśli podepnę ampli (pre-out) do wzmacniacza stereo to będą jakieś straty jakościowe z tytułu, że to amplituner, a nie odtwarzacz? (oczywiście chodzi mi o stereo)

Jeśli macie jakieś inne rozwiązania, to również proszę o porady.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Próbowałem dawno temu kombinacji z amplitunerem marantz i mi osobiście nie podeszło.

Niedawno kupiłem sobie takie gówienko:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Miało być do sypialni, a pogoniło stream  magic  v.2 z głównego systemu.Lepsze dźwiękowo i o dużo większych możliwościach.

Skladanie tego to circa pół godzinki.Zero lutowania tylko kilkanaście śrubek.

Nie ma w zestawie zasilacza, ale to nieduży koszt(5.2V 2A) praktycznie każdy do telefonu z wyjściem usb.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.