Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz donkolumn canton chrono 509.2 dc


_przemo_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum. Jestem tu nowy i nie moglem znalezc potrzebnego watku wiec zakladam nowy i mam nadzieje ,ze mi pomozecie. Stalem sie posiadaczem kolumn canton chrono 509.2 dc i subwoofera canton sub 8.2 . Poszukuje wzmacniacza ktory bedzie do nich pasowal i sie zgra. Cena do 3000 zl. Slyszalem je na amplitunerze yamahy rxv 677 graly ladnie ale dolne pasma jakies stlumione byly i ten bas jakis taki kiepski oczywiscie bez suba same kolumny. Czytalem gdzies ze te wlasnie kolumny potrzebuja sporo mocy. Osobiscie wole oddzielny wzmacniacz i jakis cd do tego a z czasem moze dac-a dokupie. Chcialbym rowniez podlaczyc gramofon technics 1200mk2 a taki av odtwarzacz nie posiada wejscia mono co od razu dyskwalifikuje na starcie. Co moglibyscie zaproponowac w tym limicie cenowym, na koniec chcialem jeszcze dodac ze jeden z moich znajomy powiedzial ze yamaha as-701 zagrala by z nimi dobrze co o tym sadzicie.Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha nie będzie dobrym pomysłem, znacznie lepiej zagra NAD C356 BEE lub Advance Acoustic X-i105. Yamaha za bardzo wyeksponuje skraje pasma, szczególnie góra pasma będzie zbyt jasna i szorstka. NAD to dynamika, energia, szybkość i dobre połączenie z Canton. Advance Acoustic to bardziej równe, plastyczne, pełne granie.

Serdecznie zapraszam na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Q21 napisał:

Yamaha nie będzie dobrym pomysłem, znacznie lepiej zagra NAD C356 BEE lub Advance Acoustic X-i105. Yamaha za bardzo wyeksponuje skraje pasma, szczególnie góra pasma będzie zbyt jasna i szorstka. NAD to dynamika, energia, szybkość i dobre połączenie z Canton. Advance Acoustic to bardziej równe, plastyczne, pełne granie.

Serdecznie zapraszam na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny.

Dzieki za porade :). A co sadzisz o polaczeniu z vincent sp-331 badz sv-233 albo jakims magnacie np ma 1000? Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Q21 napisał:

Yamaha nie będzie dobrym pomysłem, znacznie lepiej zagra NAD C356 BEE lub Advance Acoustic X-i105. Yamaha za bardzo wyeksponuje skraje pasma, szczególnie góra pasma będzie zbyt jasna i szorstka. NAD to dynamika, energia, szybkość i dobre połączenie z Canton. Advance Acoustic to bardziej równe, plastyczne, pełne granie.

Serdecznie zapraszam na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny.

A jaki jeszcze ewentualnie odtwarzac cd do tego nada tez cos z seri nad czy cos innego ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno bardzo dobrym rozwiązaniem będzie dedykowany NAD C546 BEE, dźwiękowo w tym przedziale cenowym niczego lepszego nie znajdziemy.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Q21 napisał:

Na pewno bardzo dobrym rozwiązaniem będzie dedykowany NAD C546 BEE, dźwiękowo w tym przedziale cenowym niczego lepszego nie znajdziemy.

Tak wlasnie myslalem . Zastanawia mnie jeszcze pare rzeczy. Jak bym chcial daca do gramofonu dokupic to tego wewnetrznego nad-a pp375 czy cos innego . Nie wiem tez jakie kable kupic ,rozwazalem melodice MDC2250 2x25mm badz van damme black series tour grade 2x2.5mm. A na koniec od nosnie tego cd czy pioneer pd-50 bylby dobrym rozwiazaniem badz marantz cd-6005 .Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście można dokupić przedwzmacniacz gramofonowy MDC do wbudowania we wzmacniacz, ale moim zdaniem znajdziemy w podobnym budżecie coś lepszego zewnętrznego. Tym bardziej że z gramofonu wychodzi bardzo słaby sygnał, który dopiero jest wzmacniany w przedwzmacniaczu gramofonowym. Ten słaby sygnał jest bardzo podatny na zakłócenia. Lepiej żeby to było oddzielny segment, niż karta wbudowana we wzmacniacz, gdzie jest pole magnetyczne od potężnego transformatora i mnóstwo innych źródeł zakłóceń.

Co do kabli w rozsądnych kwota to Melodika MDC2250G jest opcją ciekawą, chyba że możemy trochę zwiększyć budżet, wtedy warto spojrzeć na Chord Clearway.

Zapraszam serdecznie.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Q21 napisał:

Oczywiście można dokupić przedwzmacniacz gramofonowy MDC do wbudowania we wzmacniacz, ale moim zdaniem znajdziemy w podobnym budżecie coś lepszego zewnętrznego. Tym bardziej że z gramofonu wychodzi bardzo słaby sygnał, który dopiero jest wzmacniany w przedwzmacniaczu gramofonowym. Ten słaby sygnał jest bardzo podatny na zakłócenia. Lepiej żeby to było oddzielny segment, niż karta wbudowana we wzmacniacz, gdzie jest pole magnetyczne od potężnego transformatora i mnóstwo innych źródeł zakłóceń.

Co do kabli w rozsądnych kwota to Melodika MDC2250G jest opcją ciekawą, chyba że możemy trochę zwiększyć budżet, wtedy warto spojrzeć na Chord Clearway.

Zapraszam serdecznie.

Rozwaze zwiekszenie budzetu na te kable Clearwaya . A jezeli chodzi o ten przedwzmacniacz gramofonowy to jest jaks godny polecania tak do 800 zl , by wspolpracowal dobrze z NAD 356BEE i kolumnami CANTON

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz na Pro-Ject Phono Box S2, to dobry wybór. Bezkompromisowym rozwiązaniem byłby dzielony Vincent PHO-8, ale to trochę wyższy budżet.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Q21 napisał:

Spójrz na Pro-Ject Phono Box S2, to dobry wybór. Bezkompromisowym rozwiązaniem byłby dzielony Vincent PHO-8, ale to trochę wyższy budżet.

Ciekawe te rozwiazanie z tym vincentem i w moim zasiegu cenowym :) dziekuje za odpowiedz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, _przemo_ napisał:

Ciekawe te rozwiazanie z tym vincentem i w moim zasiegu cenowym :) dziekuje za odpowiedz.

Dzięki i zapraszam serdecznie. Vincenta pokazałem jako ciekawostka, bardzo dobra, ale niestety droższa.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.01.2019 o 11:15, Q21 napisał:

Na pewno bardzo dobrym rozwiązaniem będzie dedykowany NAD C546 BEE, dźwiękowo w tym przedziale cenowym niczego lepszego nie znajdziemy.

Witam mam jeszcze jedno pytanie odnosnie odtwarzacza cd ,czy NAD c565BEE zgra sie dobrze ze wzmacniaczem NAD-a 356 BEE bo mam okazje go kupic w dobrej cenie. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

5 godzin temu, _przemo_ napisał:

Witam mam jeszcze jedno pytanie odnosnie odtwarzacza cd ,czy NAD c565BEE zgra sie dobrze ze wzmacniaczem NAD-a 356 BEE bo mam okazje go kupic w dobrej cenie. Pozdrawiam

Jak najbardziej. Jeśli jest w dobrym stanie i mechanika sprawna, z pewnego źródła, to można śmiało kupować.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.