Skocz do zawartości
IGNORED

Jaka kolumna centralna Klipsch?


Mieciu

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, 

od niedawna jestem w posiadaniu Klipsch RP-260F i jestem bardzo zadowolony z połączenia z Onkyo 656. 

Przyszedł czas na myślenie o centralnym. Jako, że wizualnie chciałbym zachować estetykę (fronty są w kolorze cherry) to mam do wyboru:

- RP-440C

- RP-450C

- RP-250C

Pokój to 25m2 (5x5m). Odległość odsłuchu 4-4.5m. 

Obstawiam 440C. 250C wydaje mi się jakiś taki mały (ale może to mały, ale wariat?), a z kolei 450C jak widziałem w sklepie jest kolosalny i nie wiem czy nie "przekrzyczy" frontów.

Co myślicie? 

 

Pozdrawiam, Mietek. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszedłbym w 450C. Nie jest dużo większy od 440C, bez przesady, oba, to duże klocki - nie ma miękkiej gry ;) 

I o przekrzyczenie frontów nie masz się co martwić, kalibracja przecież zrobi swoje. Ale na który się nie zdecydujesz (440/450) to zrekompensują CI na pewno zajęte miejsce, wrażeniami odsłuchowymi. 250C pominąłbym całkowicie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówisz o rozstrzale cenowym między 440, a 450?

Jak ja kupowałem swój, to chyba aż tak duży nie był.Uruchom telefon, pomęcz branżowców, wybadaj rynek, ponegocjuj cenę. Tym bardziej, że te modele zostały już zastąpione odświeżonymi następcami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jeden kosztuje 1600-1800, drugi około 2500. To spora różnica, zwłaszcza, że w planie jest zmiana suba na 110sw lub 112sw. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez jaj. Jak ja kupowałem ponad rok temu, to 450C był do wzięcia bez większych negocjacji za jakieś 2-2,1k, więc z tymi 2,5k wydaje mi się, że trochę przesadzasz. Podzwoń, popytaj, będziesz miał większy pogląd na sytuację.

Gdybym ja stał w tym momencie przed Twoim problemem i miał do wyboru 450C bez zmiany suba, albo 440C i zmianę sub'a na większy, to zdecydowanie poszedłbym w tą drugą opcję. Z 440C też będziesz bardziej, jak zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzwoniłem do sklepu gdzie kupiłem Klipsche. 450 za 2 tyś mogą sprzedać. 440 brak. Suba mam STX póki co, centralnego brak. Więc chyba się skuszę na tego 450 ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RP450 to kawał głośnika, jak za dwa koła to bardzo dobry zakup, szczególnie że będziesz miał komplet na przodzie. Kinowy wypas :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Anthem MRX1140 KlipschRP280F RP450 RP500M SVS PB3000 Canton865  Atmos7.4.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Panowie powoli . Po pierwsze żeby nie było różowo,  jak emocje opadną i posłuchasz trochę to dojdziesz do wniosku że to źle dobrany zestaw . Kino jeszcze ujdzie ale muzy będzie ciężko słuchać na onkyo +klipsch przez długie godziny. Jest kwestia serii nowej i starej od klipscha . Piszesz że kupiłeś 260rp więc śpiesz się z kupnem centrala ( oczywiście też ze starej serii ) do puki możesz je dostać.  I ostatnie i najważniejsze...... nowa seria brzmi o niebo lepiej jak dla mnie . Kolega chciał zaoszczędzić więc bokiem mu to wyjdzie niestety. Miałem 280rp z onkyo a mam set z nowej serii plus denon więc wiem o czym pisze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham muzyki na RP260 od miesiąca. Nie mam zastrzeżeń. Przed zakupem testowałem RP6000 i RP 260 (byłem na odsłuchu) i brzmienie mają niemal identyczne. Konstrukcja przecież jest prawie taka sama. Poza tym, u mnie zestaw ma być przede wszystkim do kina domowego. Muzyki słucham, ale głównie po cichu i na pewno nie przez długie godziny, bardziej jako tło, w przeciwieństwie do filmów. Choć kolumny są bardzo "donośne" i krzykliwe nie przeszkadza mi to, jest piękny dół i bardzo klarowna góra ze świetnym efektem stereo. Ja nie mam się do czego przyczepić. Wiem co kupiłem i wiem czego chciałem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylne mam Heco. Jestem z nich bardzo zadowolony i jeśli bym zmieniał to tylko dla wyglądu. Ale tym tematem się jeszcze nie interesowałem. Póki co centralny. Potem Sub. Potem TV :) W międzyczasie muszę jeszcze mieszkanie zmienić. Ale co tam. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.