Jump to content
IGNORED

Dzielenie wyjściowych sygnałów audio


Stopcham
 Share

Recommended Posts

Witam,

niedawno zakupiłem sobie swój pierwszy nowy zestaw kina domowego razem z nowymi głośnikami (5.1). Więc jak słyszycie jestem raczkujący w tym temacie i proszę o nie wieszanie na mnie psów za jakieś rażące błędy rzeczowe. System ogólnie w filmach sprawuję się dobrze, lecz niestety - odezwały się we mnie drobne audiofilskie zapędy i jakość dźwięku z przesłuchiwanych płyt CD mi już nie wystarcza.  Zacząłem się zastanawiać co możnaby zmienić lub dodać do bazy którą już posiadam. Oczywiście myślę o dokupieniu w przyszłości zintegrowanego wzmacniacza stereo. Muzyki słucham przeważnie cicho. Dosyć wstępu.

Dane: mam KD, stereo, odtwarzacz CD no i głośniki.
Zakładane łączenia audio: TV do kina (przewód optyczny) --- CD do stereo(przewód miedziany) --- głośniki przednie do stereo --- reszta głośników (centrum, satelity i subik) do kina.
Co więcej: chcę by podczas odsłuchu z odtwarzacza CD prócz frontowych głośników (obsługiwane oczywiście tylko i wyłącznie przez przedwzmacniacz stereo) grały również satelity obsługiwane przez KD(centrum - może odłączę - może nie- zobaczę; subika używam rzadko - zależy mi na przyjaznych stosunkach z sąsiadami). ŁĄCZENIE JAK NA ZAŁĄCZONYM RYSUNKU (Pogląd.jpg) MNIE NIE INTERESUJE - wg mnie to sprzeczne z całą ideą - nawet(albo już w ogóle) jeśli sygnał leci przez dwa przedwzmacniacze. Więc bardzo mocno i super uprzejmie proszę o nie zaczynanie tematu wyjścia 'PRE-OUT apli'...

Punkty powyżej były tylko by uzmysłowić skalę i zrodziły następujące pytania.

1. W/g mnie najprościej by było rozdzielić lewy i prawy sygnał z 'odtwarzacza CD' na KD i STEREO najzwyklejszym kablem RCA typu Y. Dlaczego tak się nie robi? Gdzie będą straty? No sygnał może na wejściach STEREO i KD może mieć niższe amplitudy, ale czy będzie w jakikolwiek sposób zniekształcony (to tylko podejrzenia laika)? Czy przedwzmacniacze nie powinny sobie z tym poradzić? Czy ktoś porównywał 'dźwięk' z takimi rozwiązaniami?
2. Podejrzewam też, że sygnał z satelit może być niezsynchronizowany z kolumnami frontowymi. Czy ktoś ma pojęcie jak duża różnica to może być? Czy jest to w ogóle słyszalne biorąc pod uwagę fakt, że głośniki satelity będą grały znacznie ciszej?
3. Apropo sygnału optycznego z TV - to samo pytanie - czy ktoś porównywał 'dźwięk' z i bez 'aktywnego rozdzielacza optycznego' na drodze TV-KD-STEREO? Na forach czytałem, że ludzie są niezadowoleni z pasywnych rozdzielaczy bo najzwyczajniej w świece przestają działać... Ale ogólnie to żadnych strat w dynamice czy zniekształceń mając 'pasywny rozdzielacz' nie powinno być, prawda?

Przed udzieleniem e/w odpowiedzi zwracam się z uprzejmą prośbą o zadaniu sobie pytania "Czy na pewno wiem o czym mówię? Czy moja wiedza jest praktyczna?". Proszę również powstrzymać wypowiedzi nic nie wnoszące do tematu (postawionych trzech pytań)...

 

 

 

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

dataOK:
TopicOK: 0
---
Flaga: 1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.