Skocz do zawartości
IGNORED

Subwoofer do 2000-2500zl


Maniek1988
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Śledzę to forum od dłuższego czasu, ale jakoś do tej pory udało mi się wybierać sprzęt samemu. Czy to przez odsłuch czy polecenie przez znajomych. 

Obecnie szukam nowego suba do moje systemu. Tematów mogło by się wydawać wiele podobnych ale ten temat może uda się przytrzymać też dla innych na pewien czas.

Pomieszczenie ok 35m z czego do suba będę miał ok 2m. Część kinowa zamyka się w obszarze prostokatu 2.5x4.5m z czego reszta jest otwarta. 

Subwoofer jedynie do kina. Raczej nie podepne go do systemu stereo nigdy. Aczkolwiek oglądam dużo koncertów. Niestety nie ma mowy o dwóch. I tak ten jeden będzie stał przed kolumna frontowa. 

Przeglądając neta wytypowałem kilka modeli:

1. Rel 1205 - kolega ma na sprzedaż używany w UK. Więc dochodzi mi transport. Tu dobra cena

2. Klipsch 112sw. 115 była by za duża. 

3. Tannoy ts 2.12 - do czynienia miałem ze starymi subami tannoya i były super. Czy nadal tak jest?

4. Elac s12eq lub 3030, tu nie wiem jaka jest różnica w tych subach. Znalazłem wiele pozytywnych informacji o tym sunie. Podoba mi się jego kalibracja, chodź z drugiej strony czy nie wyłącza mu wsparcia jak z innymi współczesnymi sprzętami?

5. Magnat 731 - niestety nie stać mnie na magnata thx a pewnie w ciemnie szedł bym w tego. Z obecnego magnata byłem w miarę zadowolony. Oprócz zbyt częstego włączania , wyłączania. Ten 731 wydaje się mieć poprawiona konstrukcję i jest dość ładny. 

6. Svs pb i SB 1000? No właśnie. Znalazłem na kilku stronach informacje że elac był porównywany do pb2000 albo i 3000, więc z tej listy chyba nie byłby niczym wyjątkowym? 

 

Dziękuję za pomoc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak wszyscy na raz ?

a tak poważnie, to rozumiem potrzeba więcej czasu na namysł. Też tak mam.

mam zatem inne pytanie. Czy są jeszcze suby które wymagają podłączenia kablem typu Y? Przeczytałem że podłączone Y szybciej się wzbudzają, ale grają dokładnie tak samo. Sub usher z tego co mi wiadomo ma dwie cewki i takowy musi być podłączony YKiem. Po co jednak większość obecnych konstrukcji ma takowe wejście skoro pre z stereo wyjściem na suba nie widziałem już długo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wymienionych subów postawiłbym na pewno na SVS z serii SB lecz na takim metrażu kupowałbym model SB2000 to naprawdę świetne subwoofery, również do stereo. Z pozostałych w kinie świetnie sprawdzi się i Rel i Klipsch w tym wypadku model 112 już nieprodukowany i zastąpiony SPL-120.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie ale czy do kina to czasem nie  PB? Ten wydaje mi sie bardziej odpowiedni patrzac tez na sama wage czy paski przenoszenia. Jego cena jest jednak zbyt wysoka na ten moment. Chyba ze robicie tak dobre rabaty? 
Czy wspomnianego rela mieliscie moze na stanie? To takze konstrukcja zamknieta

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Rela mieliśmy wyższe serie, ale z informacji dystrybutora to typowe kinowe konstrukcje.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnych różnic w konstrukcji pomiędzy s12eq a 3030. To dokładnie te same suby. Zmieniono natomiast aplikacje i nowszy obsługuje ta z wersją 2.0

Tutaj istnieje pewne ryzyko czy nadal będzie to działać za kilka lat. Sub jest super. Faktycznie porównywany do pb-2000. Gdyby miał klasyczne pokrętła z tyłu a nie był obsługiwany tylko z aplikacji to czad. A tak to jest dobrym subem na teraz, nikt nie powie co będzie za chwilę. 

Najciekawszy wydaje się być rel. Aczkolwiek nie jest to jakaś wybitnie znana konstrukcja na naszym rynku. No i svs z tym modelem pb-2000 który jest jednak droższy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.