Skocz do zawartości
IGNORED

Mini Denon CX3, a może Peachtree do podłogówek MA


witoldn

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Poszukuję pomysłu na niewielki rozmiarowo system (mini lub midi), do napędzenia niewielkich podłogówek Monitor Audio GX200.

Pierwsze 2 pomysły wpisałem w tytule, ale tylko dwa, bo nie mam rozeznania w tym segmencie. Z racji ograniczonego budżetu ok 3000 - 3500 zł rozważam tylko używki. Gdyby budżet nie był problemem, pewnie nie zawracałbym głowy, tylko postawił NAD-a M10 :-). Niestety zakup używki znacząco ogranicza możliwości odsłuchu, a kolumn targać po kraju nie planuję ? 

W sieci można znaleźć pochlebne opinie o CD CX3 Denona, ale bardzo mało o wzmacniaczu z tego kompletu. Gdzieś przeczytałem że pracuje na końcówkach Bang and Olufsen, ale jakie są efekty? Kiedyś ten mały Denon był wyceniony kosmicznie, ale dzisiejsze ceny używek dają mu większe szanse - pytanie, czy jest rzeczywiście warty nawet tych dzisiejszych 800-900 USD?

Peachtree wpisałem, bo to bardzo ładny i niewielki klocek (takie dość niecodzienne kryterium dla audio ?),  choć w cenie używki można już znaleźć CD+AMP Denona CX3, za to peachtree ma wbudowanego dobrego DAC-a.

Nie mam nic przeciwko lekkiemu ociepleniu sopranów, bo MA mają z czego schodzić, choć klocki nie powinny być kilerem przejrzystości dźwięku. Basu kolumn mi starcza, ale jest on raczej miękki, więc przydałaby się dobra kontrola, by już dalej nie rozmiękczać. A i jeszcze jedno kryterium, bardzo ważne! - czym większa scena tym lepiej ?

System ma grać w 20 metrach, muzyka - większość gatunków - z wyjątkiem metalu, ciężkiego rocka. 

Pechtree Audio miałem możliwość słuchać i żaden model mnie nie zawiódł. Łagodnie, analogowo grające wzmacniacze, z bardzo dobrymi DACami i wzmacniaczami słuchawkowymi na pokładzie. Warto się nad nimi pochylić. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

W tym budżecie, to raczej starczy tylko na jakiś starszy model Peachtree Nova, albo na Peachtree Decco,. Czy tańszy Decco byłby zauważalnie gorszy brzmieniowo niż Nova?

Czytałem, że Peachtree pracuje właśnie na końcówkach mocy Bang and Olufsen, dlatego jak doczytałem, że podobne są w Denonie CX3, to zacząłem się nim interesować, z nadzieją, że może zagrać z podobnym ciepłym charakterem.

Niestety póki co nikt się nie ujawnia ze znajomością małego Denona, więc jego brzmienie wciąż jest zagadką ? 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Biuletyn

    Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
    Zapisz się
  • KONTO PREMIUM


  • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

    Ostatnio dodane opinie o albumach

  • Najnowsze wpisy na blogu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.