Skocz do zawartości
IGNORED

MARANTZ PM 94 WARTO??!!


noovik

Rekomendowane odpowiedzi

...no i kończą się opinie nt pm 94.może ktoś pokusiłby się o zestawienie tego wzmacniacza z kolumnami.

ciekawą propozycję ma ARGOS. była to niestety tylko jedna opinia nt.kolumn.w innych wontkach jest wiele gorących dyskusji. może ktoś jeszcze z rozeznaniem w temacie pokusi się o takie zestawienie....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.dziękuje za zainteresowanie tematem.trochę jestem zdezorientowany tą wypowiedzią-ale to dobrze.zacznę po kolei:Zamiast Marantza PM-94 (w USA, swego czasu, kosztował $3000), osobiście wolałbym któryś ze straszych modeli wzmacniaczy firmy Dual (topowych, np. model CV-1460),

-czy miałeś na myśli że marantz jest za drogi?czy jest obiektywnie gorszy?czy w tym porównaniu największą wadą jest jego cena?

Dźwiękowo, nie będzie odstawał od drogiego Marantza :-)

z tego wnioskuje że jednak jest lepszy-tylko ta cena...

Robili ciekawe odtwarzacze CD (na bazie modeli Philipsa), -czy decydując o pozostawieniu pm 94 polecasz np.cd84 lub 94

miedziany" model PM-94."miedziany... dzwięk?

Marantz PM-94, to nie jest dźwięk klasy Luxmana L-530.

czy to jest obiektywna ocena-nazwijmy to- składowych dzwięku? czy poprostu wolisz klimat luxmana?

Chociaż brakuje mu dynamiki (mikro i makro), szybkości, dźwięk jest zbyt "przymulony" i stateczny,

>trochę brakuje szczegółówościMarantz PM-94, to przyjemny wzmacniacz (ale drogi).

-to zdanie daje mi nadzieje- masz swoje typy, marantz do nich nie należy...? czy znowu-jest obiektywnie gorszy?

"dyrektorski dzwięk" -bez wyrazu,czy zbyt poprawny?

bogata wypowiedź,ale rodzi pytania,szczególnie dla mnie -laika,który dopiero nabył ten sprzęt.

-czy myślisz że mogę być z niego zadowolony(jeszcze go nie słyszałem, bo nie mam reszty).

lubię mocny dynamiczny dzwięk,dobrze żeby,dało się wyczuć przestrzeń,mocny bas-niekoniecznie niosący po horyzont ale schodzący nisko,no i dzwięk zrównoważony-żeby bas mnie nie przygniatał, a wysokie nie wierciły dziury w głowie. muzyki lubię słuchać cicho i średnio głośno,z rzadka lubię-czadu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noovik

 

Cena - jak za 2000 zł (taniej niż w UK czy w Niemczech), to oakazja jak chcesz Marantza.

 

- Dual CV-1460 - to jest staroć, ale z czasów gdy firma t,a coś znaczyła na rynku audio (przed zalewem "japońszczyzny").

Po odkurzeniu wnętrza. wyrzuceniu zbędnego "balastu", zagra na poziomie Marantza, ale bez jego "ocieżałości".

Dual nie jest tak szanowaną marką, jak Marantz, ale kosztuje dużo mniej.

 

- Luxman L-530

Nie jest ani za "ciepły", ani za "zimny".

Bardziej zogniskowany dźwięk, nie nosi okularów (w przeciwieństwie do "plusowca" Marantza).

Nie jest też takim nadwzrokowcem, jak Accuphase E-302 czy E-205/206.

Dobrze odtwarza muzykę klasyczną i rockową.

Wzmacniacz głównie pod gramofon, rówqnież z CD jest dobrze.

"Pachnący bukiet" - pisano o końcówce M-05, część tego zwrotu pasuje do L-530 :-)

 

- "Dźwięk dyrektorski" (nie mylić z "dźwiękiem prezesowskim" -to juz lata lata wspólczesne)

Komuna lata 80s, Gabinet Pana Dyrektora, coś tam bzyka :-)

Czy to muzyka?

 

- Marantz

instrumenty strunowe oddaje pogrubione, struny gitar są "zwiotczałe", perkusista jakiś taki senny.

brak proporcji, (wcale nie tak rzadko) wokal jest wiekszy od pozostałych instrumentów (perkusji, fortepianu,...)

"wypycha" dźwięk do przodu

mało róznicuje płyt, troche matowy.

"miedziany... dźwięk" - coś w tym stwierdzeniu jest :-)

Miedziane dzwoneczki i talerze (stopy metali; perkusyjne), są bardzo przyjemne :-)

(na Luxmanie bardziej prawdziwe).

 

Marantz wypadnie lepiej przy odrobinę głośniejszym graniu, niż przy cichym.

Jest przestrzeń, dynamika, bas też jest (i nie przygniata).

Nie ma wyraźnych tendencji do podziału pasma muzycznego, nie preferuje "góry-dołu-środka".

 

Ogólnie, dźwięk Marantza przypomina nieco obżartucha, po zjedzeniu dużej porcji ciastek z kremem :-)

 

P.S.

Powinienem użyć czsu przeszłego, ponieważ nie słuchałem tego wzmacniacza ani dzisiaj, ani wczoraj (było to sporo lat temu).

Powyzszych wad, wychodziło mniej na kolumnach JBL.

Nie odpowiadał mi ten dźwięk i typ prezentacji (marka nie ma znaczenia)

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za opis.jek już napisałem marantza już mam.kwestią jest czy odrazu z nim uciekać czy jednak go doświadczyć.na początek spróbuje z kolumnami AE EVO 3.słuchałem ich z nadem.z nadem słuchałem też paradigmów MONITOR 7 v4 i dali 6006. AE podobały mi się najbardziej(nie wizualnie).słyszałem też opinie że AE dobrze grają z wieloma wzmacniaczami,więc jest szansa że i z moim marantzem.jak zauważyłeś poruszam się w jakimś przedziale cenowym i do czasu kiedy nie okrzepnę w tym temacie nie chcę szastać kasą.Tym bardziej cenne są dla mnie twoje uwagi.jeżeli chodzi o JBL to nie miałem okazji słyszęć ich nigdy,ale nadrobię to jak naj szybciej.pozostaje sprawa CD na początek.myślę jednak -żeby nie pomieszać przypadekiem różnych charakterów

-zacznę również od jaliegoś marantza.

to wszystko plus moje płyty spotka się w sobotę i wtedy będę mógł w praktyce odnieść się do twojego spojrzenia na marantza.Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noovik

 

Jeśli możesz, to opisz swoje wrażenia (w tym wątku, w dziale opinie lub na e-maila).

Jestem ciekawy Twoich doświadczeń.

 

P.S.

Kolumny JBL, o których wspomniałem, to były stare modele (250Ti - podłogowe, 4310 - monitory).

 

Pozdrawiam serdecznie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie. Zarówno Denon jak i Pioneer nawypuszczali kaszany, ale mieli też całkiem dobre CD. Do Twojego Marantza kupiłbym np. Denona DCD 910 z rgulacją głośności z pilota (potencjometr obracany silniczkiem!!!) bo nie masz tego we wzmaku. Na Allegro chodzą tanio, a grają przyzwoicie. Można to z powodzeniem modyfikować. Mam takiego na warsztacie własnie. Laser tani jak barszcz, 38zł. ale oryginał z 1991 jeszcze żyje i ma się znakomicie!!! Niebywałe w tak tanim laserku Sony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A konkretnie to te strawne do mojego wymaka modele Denona na jakich DAC-ach i napedach?

 

PCM61, PCM61P, PCM64, PCM56, PCM54, PCM1701, PCM1702 ???

KSS210, KSS240, KSS152, KSS151A, KSS213 ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie.posłuchałem sobie wreszcie swojego wzmacniacza wraz z kolumnami (narazie )AE EVO3.

nie mam dużej skali porównawczej,ale sądzę że za takie pieniądze nie kupiłbym nic lepszego.bardzo dynamiczny,nawet przy niskim poziomie głośności.najlepiej jednak kiedy potencjometr jest na dziesiątej.

słuchałem różnego rodzaju muzyki i na różnych poziomach głośności (sąsiedzi chyba byli zdezorientowani-czego wreszcie tu sie słucha).kolega który słuchał ze mną tych samych płyt stwierdził że słyszy tu dzwięki których nie podejrzewał o istnienie na tych plytach (on ma amplituner i yamahy chyba 690).do tej pory myślałem że to dobry sprzęt-i on też...

napewno duże znaczenie mają kolumny, które grały równie dobrze jak z nadem którym to zestawem zachwycałem się wcześniej.na początku po wyjęciu z kartonu wydawało mi się że grają trochę matowo pomimo.

dostawca kolumn był innego zdania, chociaż otwarcie i zdecydowanie przyznał już we wcześniejszej rozmowie telefonicznej-na informację do jakiego wzmacniacza kupuję kolumny- że nie lubi marantza.

mnie się zdawało że kolumny grają z każdą godziną coraz lepiej i lepiej.

niestety nie mam jeszcze docelowego odtwarzacza cd.Te pierwsze próby były przy pomocy przypadkowego DVD.

mam nadzieję że trafię jakiś fajny cd,pasującym do reszty-niekoniecznie za 5 czy 10 tysięcy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wina, napisałem niejasno. Chodziło mi o ponowne wysłanie kontaktu na maila z informacją w mailu czego dotyczy, bo poprzedniego nie umiem znaleźć, mam 2500 maili w archiwum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam po długiej przerwie.

czy może ktoś z forumowiczów ma opinię nt tego CD. To znaczy jak może sprawować się z PM94

Będę wdzięczny za komentarz.Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Podjąłbyś się tuningu? i co można oczekiwać po tymże.

W tym wątku proponowane były przetworniki 1541 1541A do wspólpracy z tym wzmacniaczem.co sądzisz o pretwornikach które tam są?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś poszukiwał tego maleństwa (PM 94), to jest jeszcze jedno tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz w zasięgu ręki jest pm-84. Piękny ... tylko cena 1100zł ( na razie ;), czy ktoś zechciałby ją skomentować? Kusi mnie niesłychanie;) I przy okazji zobaczyłem też model pm 54 mkII. Z tego co wiem, to w tej słynnej serii wszystko zaczynało się od pm-64 hmm... albo muszę doszukać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 10 miesięcy temu...

witam ponownie po długim czasie.

wątek może jest odgrzewany, ale coraz wraca temat wzmacniaczy marantza.

 

znalazłem coś jeszcze dla zainteresowanych

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.