Skocz do zawartości
IGNORED

Czym zasysać z sieci Torrent?


pogiel

Rekomendowane odpowiedzi

himera>

Lepiej wypalać w EAC'u bo możesz ustawić write offset, a w Nero nie widziałem takiej opcji. Jak jesteś perfekcjonistą to EAC jednak dla przeciętnego użytkownika będzie bez znaczenia utrata kilku(set) próbek więc wtedy obojętnie jaki program.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do czego słóży writte offset?

co do cue to właśnie się zastanawiałem co to takiego:/Wiec co to jest to cue? i jeszcze jest plik log,do czego on potrzebny?,jesli w ogole potrzebny...

jeszcze nigdy nie nagrywalem w eacu więc nie wiem co potrafi...

ale nagralem juz 1 plytke w nero tylko z duza predkością i na gorszej płytce,a teraz nagram ją w eacu z najmniejszą prędkością i na dużo leprzej płycie,zobaczymy czy będzie jakaś różnica :]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cue zawiera informacje o cd (przydatne podczas wypalania), tzn. liste plikow, ustawienie trackow i czasu indeksow (cue uzywam tez podczas odtwarzania obrazow plyt za pomoca foobara).

Niestety, zdarzaja sie tez zle napisane cue. Sciagnalem sobie Within Templation - Mother Earth. I tam z pomoca cue nie idzie wypalic, poza tym utwory sa jakos dziwnie zgrane (tzn. na koncu jest zawsze 2s ciszy, jakby index 0). A ze na tym albumie utwory powinny sie laczyc bez przerw, nie obylo sie bez pomocy SoundForge'a. Stworzylem sobie w ten sposob jednego dlugiego wav'a z cala plyta, do tego napisalem cue i po spaleniu gra jak nalezy.

A log to plik zawierajacy przewaznie informacje o przeprowadzonej operacji, jakby podsumowanie po zgrywaniu, czy sa bledy, jaka jest jakosc itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Write offset to przesunięcie nagrania (wyrażone w próbkach) podczas wypalania. Każda nagrywarka komputerowa ma jakiś write offset (od kilku do kilku tys.). Ja mam Lite-on'a i wynosi on -6 czyli że paląc bez korekcji każdy kawałek zacznie się i skończy 6 próbek za wcześnie. Efekt: 1 utwór będzie obcięty na początku, a na końcu będzie 6 próbek z następnego kawałka itd. Jak już pisałem jest to raczej nie do usłyszenia tym bardziej, że większość utworów zaczyna się i kończy ciszą. Ale jak chcesz mieć możliwie najwierniejszą kopię to musisz użyć EAC'a i tam ustawić wartość write offset'u dla twojej nagrywarki. BTW żeby było śmieszniej jest jeszcze read offset...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.