Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz impulsowy i subwoofer aktywny po wysokopoziomowym wejściu


Artur_z_Konina
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. 

Pioneer a70da + Paradigm 6000f, piękna, soczysta góra i lekki niedosyt najniższych częstotliwości. Z racji "zapchanego" pomieszczenia tylko mały woofer mogę dołożyć, myślę o Rel t5i. Czy ktoś podłączał woofer wysokopoziomowym z obu kanałów w tego typu wzmacniaczu? Bo zdaje się nie lubią tego, w instrukcji t5i jest opisane, że należy w takim wzmacniaczu podłączyć się do + kanału lewego, + kanału prawego i o ile we wzmacniaczach innych niż D należy jeszcze do jednego (dowolnego) kanału podłączyć się do - to tu już nie. Ale może nie działać prawidłowo i wówczas należy skontaktować się ze sprzedawcą. Czyli zadziała albo nie zadziała.

 

Zatem czy ktoś ma doświadczenie w podłączeniu woofera po wysokopoziomowym sygnale we wzmacniaczu klasy D i zechce podzielić się wiedzą?

 

Pozdrawiam,

Artur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie, do wzmacniaczy impulsowych i mostkowych nie wolno podłączać NICZEGO oprócz głośników. To wyjścia bez połączenia z masą, więc subwoofer na wyjściu głośnikowym nie ma prawa działać prawidłowo.

O ile we wzmacniaczu analogowym mostkowym da się takie połączenie od biedy wykonać (ale trzeba by było desymetryzować sygnał), to w jakimkolwiek impulsowym- zapomnij.

Jedyna szansa to wykorzystanie sub-out lub pre-out.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porlick dziękuję za odpowiedź. Ale mam jeszcze jedno pytanie jeśli pozwolisz. Otóż w instrukcji dotyczącej Rel'a stoi ta informacja co na zdjęciu. Mój angielski jest słaby więc za pomocą translatora wyszło mi co następuje:

"W przypadku różnych (tj. w pełni zbalansowanych) wzmacniaczy wykorzystujących jeden REL, wystarczy użyć standardowego schematu połączeń z wyjątkiem NIE podłączania czarnego przewodu do ujemnego zacisku głośnika.

Zamiast tego w pierwszej kolejności można „spienić” lub zawiesić się bez połączenia z JAKIMKOLWIEK terminalem.

Jeśli przy użyciu tej metody wystąpi przydźwięk, spróbuj podłączyć do nieużywanego złącza RCA z tyłu przedwzmacniacza lub wzmacniacza.

Proszę skontaktuj się ze sprzedawcą, jeśli pojawią się pytania dotyczące tej lub innej procedury łączenia.

UWAGA: Modele SerieT / i są wyposażone w wewnętrzne obwody umożliwiające bezproblemowe podłączenie do klasy D (cyfrowej) wzmacniaczy. Jeśli podłączasz się do wzmacniacza klasy D, postępuj zgodnie z powyższą procedurą podłączania dla różnych wzmacniaczy."

Czyli, że niby jak podłączę się do "plusa" lewego i "plusa" prawego kanału a nie podłączę do żadnego "minusa" to niby zadziała?.. 

Bo sub-out nie mam, a pre-out raczej nie reaguje na volume.

T5i.jpg

Edytowane przez Artur_z_Konina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno, na stronie Rela doczytałem, że powinno działać z "plusem" z lewego i z "plusem" prawego kanału a masa powinna być podana przez nieużywany rca. O tak: https://relsupport.zendesk.com/hc/en-us/articles/115004486607-Class-D-Amp-Connection-Methods

No sam nie wiem czy to czegoś nie uszkodzi?..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  Czyli, że niby jak podłączę się do "plusa" lewego i "plusa" prawego kanału a nie podłączę do żadnego "minusa" to niby zadziała?.. 

 

 

 

 Dokladnie tak

 

 

 

  "W przypadku różnych (tj. w pełni zbalansowanych) wzmacniaczy

 

 

 

 Maly blad w tlumaczeniu

Nie roznych tylko roznicowych

 

I zgodnie opisem, przy polaczeniu RCA nie zapomnij przekrecic pokretla .1/LFE na minimum do zera

 

IMG_1983.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masa z nieużywanego cinch i sygnały z plusów terminali głośnikowych- to może zadziałać, ale moim zdaniem, nie jest najlepszym pomysłem. Końcówka mocy cały czas musi mieć podłączony glosnik, bo w przypadku przerwy może wystąpić problem. Niestety, technika impulsowa nie ma samych zalet.

Pre-out, to nie stałe wyjście dla rejestratora. Tu jest zmienny poziom sygnału, zgodny z regulacją volume.

Sprawdziłem- niestety, masz tylko stałe line-out, więc pozostaje Ci zawierzyć instrukcji RELa i kombinować z plusami i oddzielną masą. Mam nadzieję, że gostkowie z RELa, pisząc o takiej możliwości, wiedzą, co robią i sub jest rzeczywiście przystosowany do pracy ze wzmacniaczami impulsowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.03.2020 o 22:26, porlick napisał:

Masa z nieużywanego cinch i sygnały z plusów terminali głośnikowych- to może zadziałać, ale moim zdaniem, nie jest najlepszym pomysłem. Końcówka mocy cały czas musi mieć podłączony glosnik, bo w przypadku przerwy może wystąpić problem. Niestety, technika impulsowa nie ma samych zalet.

Pre-out, to nie stałe wyjście dla rejestratora. Tu jest zmienny poziom sygnału, zgodny z regulacją volume.

Sprawdziłem- niestety, masz tylko stałe line-out, więc pozostaje Ci zawierzyć instrukcji RELa i kombinować z plusami i oddzielną masą. Mam nadzieję, że gostkowie z RELa, pisząc o takiej możliwości, wiedzą, co robią i sub jest rzeczywiście przystosowany do pracy ze wzmacniaczami impulsowymi.

Dziękuję za odpowiedź. Wczoraj miałem przyjemność porozmawiać z jednym serwisantem, który jest przekonany, że w przypadku tego Pioneera line-out działa jak pre-out, ale to raczej Twój komentarz wydaje się zgodny z prawdą. Dziś kolega podrzuci swój subwoofer aktywny i sprawdzimy, ale tylko to wyjście rca, pod terminale głośnikowe boję się podłączyć, zresztą jego sub to 15-letnia konstrukcja i nie jest przewidziana opcja podłączenia do impulsówki. A co do samej impulsówki - nie wybrałem wzmacniacza z tego powodu, prawdę mówiąc miałem obawy na zasadzie "to nie może grać", a jednak... przy odsłuchu w salonie w moim odczuciu pozamiatał konkurencją. Gra tak jak zawsze chciałem słyszeć. Co do Paradigm 6000f - one brzmią bardzo fajnie, zasadniczo do większości repertuaru nie trzeba już nic robić, a to delikatne uzupełnienie dołu to moja fanaberia, bez tego naprawdę można żyć. No ale... chciałbym ostatecznie to rozgryźć, dla spokoju sumienia ;)

Pozdrawiam,
Artur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.