Skocz do zawartości
IGNORED

Jak podlaczyc Focal dimension i Cub3


Supahfly
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zamowilem Soundbar Focal Dimension i Focal Cub 3. Oczekujac na dostawe chcialbym kupic juz potrzebne okablowanie. Jaki/jakie kable potrzebuje zeby je polaczyc? 

Na obrazkach znalazlem wejscia "dimension sub out" oraz "Sub Line Out" i jako laik nie wiem ktore uzyc?

Tak wyglada tył soundbara

 

spacer.png

 

A tak tył subwoofera...

 

https://i.ebayimg.com/00/s/MTAyNFg3Njg=/z/Z3YAAOSwZ6VdRUbq/$_86.JPG

 

Dzieki :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soundbar z TV przy pomocy drugiego od góry HDMI z ARC i CEC ale to chyba wiesz więc jeden kabel HDMI, ej a po co Ci subwofer do Focala Dimension bo wybacz ale widziałem ten soundbar który był połączony z subwoferem takiej samej wysokości i szerokości a całość miała dość sporą głębokość i to był cały Dimension z subwoferem  czyli takie cuś

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

a Ty wygląda na to, że masz samą tzw listwę dźwiękową, BAR to po lewej czy tak?

Focal BAR.jpg

Focal Soundbar.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zwyczajne wyjście glosnikowe dla subwoofera pasywnego, do podłączenia takiego użyć należy standardowego przewodu głośnikowego. Podejrzewam, że do takich mizernych zacisków zmieści się przewód o przekroju max 1,5 mm2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W dniu 14.05.2020 o 13:46, Supahfly napisał:

Zamowilem Soundbar Focal Dimension i Focal Cub 3.

To prawdopodobnie niepotrzebnie kupiłeś tego Cub'a, bo w komplecie z barem powinien być sub pasywny podłączany do wyjscia pokazanego powyżej. 

Jesli jednak by go nie było, należałoby użyć przewodu cinch-cinch podłączonego do sub line out w barze i LFE in na panelu suba.

Jesli oczywiscie bar obcina odpowiednio sygnał, bo jak nie, to w subwooferze nie masz regulowanej częstotliwości odcięcia i się do tego celu nie nadaje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Adek45 napisał:

Soundbar z TV przy pomocy drugiego od góry HDMI z ARC i CEC ale to chyba wiesz więc jeden kabel HDMI, ej a po co Ci subwofer do Focala Dimension bo wybacz ale widziałem ten soundbar który był połączony z subwoferem takiej samej wysokości i szerokości a całość miała dość sporą głębokość i to był cały Dimension z subwoferem  czyli takie cuś

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

a Ty wygląda na to, że masz samą tzw listwę dźwiękową, BAR to po lewej czy tak?

Focal BAR.jpg

Focal Soundbar.jpg

Hej,

 

Tak miala byc sama listwa i do tego Sub cub3.

4 godziny temu, porlick napisał:

To jest zwyczajne wyjście glosnikowe dla subwoofera pasywnego, do podłączenia takiego użyć należy standardowego przewodu głośnikowego. Podejrzewam, że do takich mizernych zacisków zmieści się przewód o przekroju max 1,5 mm2

IMG_20200515_153152.png

To prawdopodobnie niepotrzebnie kupiłeś tego Cub'a, bo w komplecie z barem powinien być sub pasywny podłączany do wyjscia pokazanego powyżej. 

Jesli jednak by go nie było, należałoby użyć przewodu cinch-cinch podłączonego do sub line out w barze i LFE in na panelu suba.

Jesli oczywiscie bar obcina odpowiednio sygnał, bo jak nie, to w subwooferze nie masz regulowanej częstotliwości odcięcia i się do tego celu nie nadaje.

Czesc,

 

W komplecie nie ma tego suba. Sam soundbar i chcailem go zestawic z Sub cub3. Dzis dostalem informacje ze w zwiazku z wirusem, dostawy maja opoznione i moze to potrwac bo Focal nie wysyla, bla bla bla wiec podziekowalem i anulowalem.

Teraz szukam czegos innego. Moze jakies sugestie do 4k zlotych? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze wkleje szkic salonu (zaden ze mnie Picasso). Moze jednak nie soundbar tylko jakis zestaw? Zalezy mi na dobrej jakosci dzwieku zarowno do filmow jak i muzyki. Zeby to zagralo glosno jak najdzie mnie ochota nie tracac przy tym na jakosci i bas był rowniez ok.

Budzet do 4 tys zlotych.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz szczęście, jeden problem z głowy. Teraz zamiast bezsensownego soundbaru możesz kupić sprzęt stereo i parę kolumn. Celowo nie kino domowe, bo nie widzę sensownej możliwości rozmieszczenia kolumn. Więc wzmacniacz lub amplituner z wejściami cyfrowymi (np dla tv), funkcjami sieciowymi, itp. Są w ofercie Yamahy, Pioneera, Onkyo, tylko wybierać. Do tego jakieś sensowne podlogówki (odpada potrzeba dokupienia podstaw) i pozamiatane. Zwróć się do "nadwornej" branży, pewnie zaproponują jakiś zestawik.

35 minut temu, Supahfly napisał:

W komplecie nie ma tego suba. Sam soundbar i chcailem go zestawic z Sub cub3.

No to sam sobie minę podłożyłeś- ten sub jest do współpracy z urządzeniem, w którym sygnał dla suba już jest obrabiany i wychodzi gotowy, odcięty, tylko trzeba poziom dopasować. W zestawieniu z tym barem, musiałbyś dokupić sub wyposażony w regulowany filtr ograniczający pasmo, czego tu nie ma i ten by grał pelnym swoim pasmem, nakładając się na dźwięk z baru i nie dałoby się tego słuchać.

Może dałoby się obniżyć poziom wyjścia na sub pasywny dzielnikiem napięcia i podać na LFE in, ale to tylko "proteza", nie porządne rozwiązanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, porlick napisał:

Masz szczęście, jeden problem z głowy. Teraz zamiast bezsensownego soundbaru możesz kupić sprzęt stereo i parę kolumn. Celowo nie kino domowe, bo nie widzę sensownej możliwości rozmieszczenia kolumn. Więc wzmacniacz lub amplituner z wejściami cyfrowymi (np dla tv), funkcjami sieciowymi, itp. Są w ofercie Yamahy, Pioneera, Onkyo, tylko wybierać. Do tego jakieś sensowne podlogówki (odpada potrzeba dokupienia podstaw) i pozamiatane. Zwróć się do "nadwornej" branży, pewnie zaproponują jakiś zestawik.

No to sam sobie minę podłożyłeś- ten sub jest do współpracy z urządzeniem, w którym sygnał dla suba już jest obrabiany i wychodzi gotowy, odcięty, tylko trzeba poziom dopasować. W zestawieniu z tym barem, musiałbyś dokupić sub wyposażony w regulowany filtr ograniczający pasmo, czego tu nie ma i ten by grał pelnym swoim pasmem, nakładając się na dźwięk z baru i nie dałoby się tego słuchać.

Może dałoby się obniżyć poziom wyjścia na sub pasywny dzielnikiem napięcia i podać na LFE in, ale to tylko "proteza", nie porządne rozwiązanie.

A mogłbys cos wiecej, jakies konkretne przyklady tych wzmacniaczy lub amplitunerow oraz kolumn podlogowych, zebym mial punkt zaczepienia? 

 

Jesli chodzi o Focala i ten sub to takie zestawy sa w sprzedazy chocby tutaj 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W instrukcji soundbara przy wyjsciach jest podany jako przykladowy sub wlasnie cub3, wiec nie wiem o co chodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ten Soundbar nie nagłośni takiego pomieszczenia!!!! Nadaje się idealnie do 18-max 20m2 miałem w 15m2 i było Bardzo dobrze przestrzennie, do bocznych ścian miał po 90cm wiec efekt przestrzeni był super... dałem go ojcu i już przestrzeni nie ma, powieszony na ścianie, lewa ściana z oknami znajduje się 30 cm a druga 3 metry i jest dupa!!! Do tv i YT(siostra) nadaje się idealnie ale żeby dobry film obejrzeć to dupa, dupa i jeszcze raz dupa brak przestrzeni... przy 3z5 kresek volume tz ponad 3-Cią są już zniekształcenia, basu coraz mniej za to średnie i wysokie coraz głośniejsze... 

Nie polecam do twojego pokoju!!!! Kup kino w tej cenie jeżeli chcesz mieć przy filmach efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Martin Rejek napisał:

Ten Soundbar nie nagłośni takiego pomieszczenia!!!! Nadaje się idealnie do 18-max 20m2 miałem w 15m2 i było Bardzo dobrze przestrzennie, do bocznych ścian miał po 90cm wiec efekt przestrzeni był super... dałem go ojcu i już przestrzeni nie ma, powieszony na ścianie, lewa ściana z oknami znajduje się 30 cm a druga 3 metry i jest dupa!!! Do tv i YT(siostra) nadaje się idealnie ale żeby dobry film obejrzeć to dupa, dupa i jeszcze raz dupa brak przestrzeni... przy 3z5 kresek volume tz ponad 3-Cią są już zniekształcenia, basu coraz mniej za to średnie i wysokie coraz głośniejsze... 

Nie polecam do twojego pokoju!!!! Kup kino w tej cenie jeżeli chcesz mieć przy filmach efekt

A reklamuja go jako wystarczajacy do nawet 50m2 ?

Na kino nie mam miejsca, jak to wszystko sensownie rozlokowac. W gre wchodzi jakis inny soundbar z subem lub chyba zestaw stereo 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Kup se 4x Heco Victa 302 plus Centralny 102, jakiś ampli 5.1 i subwoofer aha i uchwyty Vogel’s 200 do mocowania na ścianie... będziesz bardziej zadowolony jako laik z tego zestawu niż z tego soundbara i suba

 

aha i dodam iż ciężko jest zszyć tego suba z tym soundbarem... pasywny ok ale grzmot wielki 

Jak nie ma miejsca?? Ja tam widzę sporo miejsca, głośniki frontowe po bokach TV, centralny pod, sub tam gdzie planowałeś i tylnie nad kanapa/narożnikiem... i będziesz zadowolony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Martin Rejek napisał:

Kup se 4x Heco Victa 302 plus Centralny 102, jakiś ampli 5.1 i subwoofer aha i uchwyty Vogel’s 200 do mocowania na ścianie... będziesz bardziej zadowolony jako laik z tego zestawu niż z tego soundbara i suba

 

aha i dodam iż ciężko jest zszyć tego suba z tym soundbarem... pasywny ok ale grzmot wielki 

Mieszkam w UK, sciany mam zrobione z suchego tynku, na tym boje sie cokolwiek wieszac. Najchetniej jakis sensowny soundbar z subem (myslalem ze Focal taki bedzie) ewentualnie jakies stereo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
4 minuty temu, Supahfly napisał:

A reklamuja go jako wystarczajacy do nawet 50m2 ?

Pokaz mi gdzie ? W Audio.com? Wierzysz im??? Ja go miałem a teraz maja go rodzice i wiem jak gra... 

Mialem innego suba, płaskiego... sprzedałem bo nie dało się go zszyć z soundbarem jak za dużo basu to za mało, jak zbyt nisko odcięty to za wysoko... ciężko było??? został sam Soundbar... 

Był jeden dobry Soundbar Monitor Audio ale krowa z niego była bo miał 13cm basy i był głośnikiem stereo ale miał moc a i wyjście na subwoofer i inne 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Martin Rejek napisał:

Jak nie ma miejsca?? Ja tam widzę sporo miejsca, głośniki frontowe po bokach TV, centralny pod, sub tam gdzie planowałeś i tylnie nad kanapa/narożnikiem... i będziesz zadowolony...

Moze obrazek nie do konca oddaje realia... Kolumna prawa stalaby doslownie 70 cm od suba gdybym go mail postawic po prawej stronie. Poza tym tylne kolumny na scianach, a okablowanie? Sciany suchy tynk, masakra. Chyba ze sa jakies sensowne bezprzewodowe, ale trzymajmy sie budzetu max 4k zlotych za wszystko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

A w czym to przeszkadza że prawa kolumna stała by 70cm od suba ??? A ten suchy tynk to ma 0.5 cm ze nie utrzyma kolumn? Przecież jest to ściana a to ze jest ozdobiona suchym tynkiem w niczym nie przeszkadza!!! Sam sobie wymyślasz problemy!!! Zmieściłbyś się w mniejszym budżecie... ale to jest twoja sprawa, szkoda poświęcać Ci mój czas... masz podejście leniwca do tematu i tyle... nara 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Martin Rejek napisał:

A w czym to przeszkadza że prawa kolumna stała by 70cm od suba ??? A ten suchy tynk to ma 0.5 cm ze nie utrzyma kolumn? Przecież jest to ściana a to ze jest ozdobiona suchym tynkiem w niczym nie przeszkadza!!! Sam sobie wymyślasz problemy!!! Zmieściłbyś się w mniejszym budżecie... ale to jest twoja sprawa, szkoda poświęcać Ci mój czas... masz podejście leniwca do tematu i tyle... nara 

Nie podejscie leniwca tylko nie mam jak tego zrobic po prostu. Salonu nie uzytkuje sam, mam 2 dzieci. Musialbym jakos te kable ciagnac , zona na glowie ze salon jej "kabluje"...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem ten soundbar włacznie z subwoferem tym co w pierwszym poście podałem zdjecie (obrazek na dole) i grało to zacnie jak na taką halę media expertu i jak na taki sprzęt, tak, że nie chce mi się wierzyć, że nie dałby rady nagłośnić 50 m2. Kwestia tylko tego co kto rozumie pod słowem nagłośnić. Mieszkanie, salon, pokój to nie sala dyskoteki i jeśli komuś chodziło właśnie o to no to nie nagłośni  :)  . Focal miał jak na soundbar bardzo dobry dźwięk, nic nie zapiaszczało, nie syczało, nie piszczało, nic nie dudniło a bas był zróżnicowany no i ta moc więc nadal nie chce mi się wierzyć, ze to nie grało nawet w większym pomieszczeniu, chyba, że był źle ustawiony, miał za mało miejsca wokół siebie, blisko siebie.

Zastanawia mnie tylko dlaczego nie chciałeś kupić całego zestawu z oryginalnym przeznaczonym do bara subwoferem skoro przeznaczasz na to 4 tysie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Za same dwie kolumienki znaczy monitory bezprzewodowe zapłacisz tyle co budżet więc o bezprzewodówkach zapomnij. W budzecie jeśli ma to zagrać jak chcesz to chyba najlepszym rozwiązaniem jest opcja Kolegi porlick: amplituner stereo i para kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Adek45 napisał:

Słyszałem ten soundbar włacznie z subwoferem tym co w pierwszym poście podałem zdjecie (obrazek na dole) i grało to zacnie jak na taką halę media expertu i jak na taki sprzęt, tak, że nie chce mi się wierzyć, że nie dałby rady nagłośnić 50 m2. Kwestia tylko tego co kto rozumie pod słowem nagłośnić. Mieszkanie, salon, pokój to nie sala dyskoteki i jeśli komuś chodziło właśnie o to no to nie nagłośni  ? . Focal miał jak na soundbar bardzo dobry dźwięk, nic nie zapiaszczało, nie syczało, nie piszczało, nic nie dudniło a bas był zróżnicowany no i ta moc więc nadal nie chce mi się wierzyć, ze to nie grało nawet w większym pomieszczeniu, chyba, że był źle ustawiony, miał za mało miejsca wokół siebie, blisko siebie.

Zastanawia mnie tylko dlaczego nie chciałeś kupić całego zestawu z oryginalnym przeznaczonym do bara subwoferem skoro przeznaczasz na to 4 tysie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Za same dwie kolumienki znaczy monitory bezprzewodowe zapłacisz tyle co budżet więc o bezprzewodówkach zapomnij. W budzecie jeśli ma to zagrać jak chcesz to chyba najlepszym rozwiązaniem jest opcja Kolegi porlick: amplituner stereo i para kolumn.

Hej ,

 

Dzieki za post.

Soundbar nieaktualny ?

Zamowilem za to Klipsch The Sixes. Mysle ze to dobry wybor w mojej sytuacji.

Poszukuje tylko standow, a z tego co czytam nie takie proste to zadanie. Podstawa kolumny ma 220 x 279 a wiekszosc standow ma mniejsze plyty. Nawet jesli uda mi sie cos znalesc, jak kolce maja sie do panela na podlodze? 

Ktos moze sie wypowiedziec w kwestii basu w "Sixach"? Daje rade czy potrzebuje subwoofera? Jezeli potrzebuje to prosze o porade jakis sub do 1500zl. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.