Skocz do zawartości
IGNORED

Czym najlepiej czyścić płyty CD?


gutten

Rekomendowane odpowiedzi

na szczescie plyty sa tanie, wiec proponuje zaopatrzyc sie w cala paczke hawkow z tesco po 59groszy za sztuke i jak ktos bedzie chcial pozyczyc - nagrywac. wszycy powinni byc zadowoleni ;-)

paulinka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozsądnym i chyba dość częstym sposobem uniknięcia destrukcyjnego wpływu warunków samochodowych czy nieostrożnych znajomych pożyczających krążki wydaje się zrobienie kopii co cenniejszych płyt. W ten sposób można swobodnie zmieniać w samochodzie na światłach płyty jedną ręką, a drugą na przykład poprawiać makijaż. ;-)

 

A skoro o makijażu mowa. Płatki kosmetyczne są rzeczywiście dobrym rozwiązaniem, ale nie wszystkie się do tego nadają. Poza tym lepiej, jeśli są nawilżone, bo niektóre pozostawiają pył. Na skórze niedostrzegalny, na płycie widoczny. Jakkolwiek jest to chyba dość dobry sposób czyszczenia CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Jak kiedyś poprawiałem makijaż podczas jazdy (mówiąc ściśle, jadłem loda, jest to chyba ścisły odpowiednik funkcjonalny kraszenia ust, no nie?) to wpadłem na drzewo. Z płytami może być podobnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypackanie lodem jest faktycznie scislym odpowiednikiem funkcjonalnym *krzywego* kraszenia ust - nie ma nic gorszego, niz jak szminka pojdzie krzywo i wyjdzie poza obreb uste-korali - o co latwo w aucie, szczegolnie jak jeszcze w tym samym czasie komorka gleboko w torebce zadzwoni. swiat nas, kobiet jest taki ciezki... ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Dziewczyny, że wy jeszcze żyjecie! Mężczyźni to co innego - a to się podczas jazdy w głowę podrapie, a to piwko wychyli, a to nagle telefon odbierze. Wszyscy to rozumieją, nawet jak ręka z tym telefonem jest jedynym elementem wystającym w kupy zmiażdżonego złomu. Musiał sobie pogadać, panisko, widać miał potrzebę. Ale makijaże jakieś, coś podobnego. Feminizm jakiś, albo jeszzce gorzej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w samochodzie zanim mi ukradli odtwarzacz Cd a potem caly samochod zawsze mialem kopie plyt. W koncu zaplacilem za prawa autorskie do muzyki ktora sie tam znajduje a nikt mi nie przysle potem plyty w cenie nosnika jak sie porysuje czy zniszczy. Bill Gates wysyla ale ja mam dosc windowsa w domu:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polaroid PolaClear - jest uniwersalny (szyba skanera, powłoka antyrefleksyjna monitora, winyle, CD, praktycznie wszystkie DVD z wypożyczalni) + coś miękkiego niepylącego, nawet kawałek "wstęgi marszczonej" w dobrym gatunku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopie płyt można robić na użytek własny, no chyba, że ma jakieś zabezpieczenia, ale czego ludzie nie zabezpieczą, to i tak inni złamią ;-)

Ciekawe jaki ma "termin ważności" oryginalna płyta odpowiednio przechowywana? Czy za 50 lat zachowa nienaruszone informacje, a może prędzej czeka ją wypalenie, albo wymycie, ale najprędzej pewnie to będą jakieś nowe nośniki, bo technologia cyfrowa cały czas idzie do przodu, tylko winyl ku uciesze coraz mniej licznej grupy stoi w miejscu i do którego nadal trzeba będzie podchodzić delikatnie zachowując rytuał. Fani audio lubią takie :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiad naciąga mnie na pokaz jakiś rewelacyjnych ekologicznych ściereczek . Do tej pory migałem się ale po wpisie guttena zajrzałem na stronę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Może więc warto wypróbowac tego sunbeama do naszych zastosowań ??? Zna ktoś ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 lat później...

A ja polecam (piszę to w każdym ciekawym wątku audiostereo.pl) naprawę płyt przez

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) naprawdę wychodzi tanio, płytki odsyłają mi już kolejnego dnia i co najważniejsze znowu działają

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jakiś ranking rozmaitych hi-endowych płynów do czyszczenia: czego tam nie było i za ile... Wygrał płyn do czyszczenia soczewek kontaktowych jakiejś włoskiej firmy (niestety link jest martwy)

Wniosek jeden: czego to ludzie nie próbowali

 

 

A czy koledzy używają płynów antystatycznych do płyt CD?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.