Jump to content
blinkin

Budżetowe stereo do cyfrowej muzyki, TV i konsoli

Recommended Posts

Witam swoim pierwszym postem i proszę o radę.

Od czego wychodzę

Moim centrum rozrywki był dotąd Xbox One + staruteńki TV łączony przez RCA do leciwego wzmacniacza Rotel RA-930 AX, który napędza niemłode Altusy 75 na oryginalnych głośnikach. Zestaw nienajlepszy, ale przez lata pozwolił się cieszyć muzyką i innymi mediami. Po latach odsłuchu na głośnikach komputerowych i wieży Aiwa z marketu, to połączenie to był nieprawdopodobny skok jakościowy. Mankamenty to nieco nieprzyjemne tweetery Tonsila i niedający się skorygować niedobór basu, mimo sporego głośnika.

Od jakiegoś czasu zastanawiałem się nad zmianą stereo, w decyzji pomogła mi wymiana TV, nowy nie ma wyjść analogowych, czego nie sprawdziłem przed zakupem. Ale to podobno teraz standard na rynku...

Czego słucham

Priorytetem jest muzyka wszelaka - od jazzu przez poezję śpiewaną,  pop, rock aż do metalu. Używam Spotify, niekiedy YT. Rzadziej CD, pliki audio. Co chyba ważne - rzadko słucham bardzo głośno.

Na drugim miejscu stawiam filmy - głośniki współczesnych TV to dramat, fajnie byłoby napędzić oglądanie dobrym dźwiękiem, bez kina domowego lub substytutów przeżyję.

I po trzecie gry - ale to najmniej istotne.

Czego szukam

Pierwsza myśl - soundbar - kusiły wszystkie te bajeranckie efekty 3D - nowy TV zachęca do oglądania wszystkich filmów świata. Ale na zimno przewartościowałem sobie co nieco i wyszło mi, że priorytet ma muzyka, a nie niedziałający pseudosurround z plastikowej belki.

Stanęło na stereo. Budżet - 1000 - 1500 zł. Sprzętu będę używał w pokoju dziennym 20 m kw. Oczekuję:

• poprawnego brzmienia muzyki - fajnie byłoby, aby grało nie gorzej, niż mój obecny zestaw, nie szukam wodotrysków, jestem świadomy ograniczeń wynikających z budżetu,
  • raczej kompaktowych wymiarów - na kolumny podłogowe nie mam miejsca,
  • cyfrowych wejść sygnału - optyczny Toslink lub HDMI ARC - źródłem dźwięku jest TV,
  • mile widziana obsługa Bluetooth i/lub streamingu - fajnie byłoby czasem podłączyć komputer lub telefon bez odpalania TV.

Moje propozycje

Obecnie widzę 2 opcje:

- Aktywne kolumny z DAC. Mam 2 typy, co o nich sądzicie? Są alternatywy w moim budżecie?

1. Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
    Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
  2. Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

- Mały, tani wzmacniacz z DAC, np 

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  lub podobny + kolumny podstawkowe. Jak taki zestaw się sprawdzi? Jakie kolumny i wzmacniacz dadzą radę?

Czy jakiś jeszcze wariant mogę rozważyć?

Rozpisałem się, ale chciałem nakreślić pełen obraz moich potrzeb i bezsilnej walki z bogatą ofertą sprzętu audio...

Cześć,
Idealnym rozwiązaniem w Twoim przypadku byłby Topping MX3 w połączeniu z dynamicznie i przestrzennie brzmiącymi Pylon Audio Pearl Monitor lub muzykalniejszymi kolumnami Heco Aurora 300, które zapewnią dodatkowo mocniejszy bas względem Pylona. Topping pomimo filigranowych rozmiarów brzmi potężnie i posiada niezłej klasy przetwornik cyfrowo analogowy wraz z modułem bluetooth. 
Kolumny aktywne w tym przedziale cenowym nie mają sensu i będą zdecydowanie gorszym rozwiązaniem względem klasycznego zestawu pasywnych kolumn + wzmacniacza. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

• Like 1

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.