Skocz do zawartości
IGNORED

Onkyo HT R558 problem


rexpl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Mam pewien kłopot z w/w amplitunerem. Całość działa w układzie 5.1, gdzie głośniki oparte są o system Pylon Pearl:

- fronty Pearl 25

- center Pearl

- surround to Pearl Sat

- sub to onkyo SKW 558, ten pochodzi z tego zestawu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Całość pospinana kablami Melodika 2,5mm, sub spięty kablem samoróbką z kabla gitarowego i końcówki Proel. Kable HDMI to już ze 4 wymieniłem różnej maści, podobnie jak optyki.

Użytkuje w 90% do treści z dekodera Canal+ i Xboxa. Od czasu do czasu zadam jakąś muzykę z youtube obsługiwanego z TV, czasem coś po miracast z telefonu. Wszystko (nc+,TV,Xbox) jest w sieci spięte kablami, bo mam taką możliwość.

Teraz do rzeczy.

Problem mi się zgrał wraz z wymianą dekodera od Canal+ na 4K ultrabox+. Wcześniej użytkowałem Mediasata i nie było problemów. Przy czym zaraz po wymianie dekodera też wszystko było ok.

Przeleciałem fora satelitarne i tam owszem ludzie mieli podobne problemy do moich, ale mnie coś innego zaniepokoiło.

Po uruchomieniu wszystko się włącza, obraz jest ok, ale przez ok 5 minut!!! nie ma dżwięku. Początkowo myślałem, że to tylko z Ultraboxa, ale wczoraj odkryłem, że z Xboxa jest podobnie. Co więcej youtube uruchomiony z TV również nie wzbudza ampka. Nawet jak uruchomię bezpośrednio z Ampka cokolwiek z USB na front panelu to też nic. Zresztą USB strasznie zaczęło mi mulić.

Kolejna rzecz, którą zauważyłem do strasznie nierównomierne opóźnienia fonii względem obrazu. Co ciekawe po każdorazowym włączeniu jest inaczej. Bawię się LipSynciem i co uruchomię, to muszę zmieniać.

Wszystkie te przypadłości dzieją się, jak wyłączę całość na ok. 1h i ponownie uruchomię. Kiedyś gdzieś czytałem, że Onkyo co 30 min mają swoje "pstrykanie". Mój egzemplarz też to miał, a teraz zauważyłem, że nie pstryka.

Zresetowałem go trzymając VCR i ON switch do fabrycznych, pokazało się CLEAR, ale dalej to samo.

Teraz pytania:

Czy jest sens to jeszcze naprawiać?

Czy nie lepiej pomyśleć o nowej elektronice do zestawu?

Jeśli coś nowego to co?

Jeśli naprawiać to czy serwis Onkyo w Wa-wie jest odpowiednim miejscem? Już raz korzystałem z ich usług, bo mi ten Ampek stanął (końcówki mocy na 1 ścieżce padły, spory koszt jak na wartość sprzętu), dodatkowo nie miał kiedy się zepsuć, historyczne zwycięstwo Polskiej Reprezentacji nad Niemcami 2:0;-) Za samo to ma u mnie dużego minusa i chętnie go wymienię:P

Nie śledzę na bieżąco nowości w sprzęcie, ale jeśli już zmieniać to na coś, co mi pozwoli uzyskać więcej możliwości, głównie sieciowych. Od czasi do czasu chętnie uruchomiłbym Spotify bez konieczności włączenia TV. Teraz nie mam takiej opcji bez wyłączenia HDMI Through. Ogólnie funkcje HDMI tego Onkyo są kiepskie i od początku miałem z nim pewne uniedogodnienia. Potrafił po kilku minutach od wyłączenia sam "wstawać" i przez całą noc działał. Pomimo odpowiedniego ustawienia Auto Standby. Zresztą nieważne.

Myślałem o Onkyo TX NT 696, ale nie zamykam się w Onkyo. Rozważę każdą opcję. Co do brzmienia to jestem zwolennikiem fajnej średnicy, głębokiego basu i wyraźnej, choć niezbyt dominującej góry. Perły są dość melodyjne i łatwo się je steruje, stąd tak słaby ampek jak ten RT 558 sobie całkiem z tym radził, ale jak już zmieniać to na coś "ciekawszego".

W przyszłości możliwy zakup gramofonu, więc fajnie jakby była możliwość podłączenia. Zastanawia się też, czy tych frontów (Pearl 25) nie spiąć w Bi Amping. Mam możliwość puszczenia dodatkowych kabli. Pytanie czy to zmieni coś w jakości brzmienia, które teraz samo w sobie nie jest złe, ale wiem, że to potrafi lepiej zagrać.

Salon ma 25m2 i kanapa jest w centralnym miejscu położona. Miejsce odsłuchowe jest zgodne z załącznikiem salon.jpg

Jak macie jakieś pomysły to będę bardzo wdzięczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba HDMI po prostu padły u Ciebie. Jeśli nawet "hard reset" nic nie pomógł.
Oddać do serwisu na sprawdzenie jaka przyczyna to chyba koszt 50zl wtedy wiadomo co robić. Kolumny masz fajne sam ich słuchałem i za tą cenę super grają. Onkyo bym na Denona zamienił wtedy byś miał pożądany efekt w audio. Celował bym w model od avr-x3xxx w górę. Modele x1xxx i x2xxx są po prostu słabe a wiadomo w kd mocy nigdy nie jest mało oraz one nie posiadają wyjść "pre-out" i nie baw się w jakieś samoróbki kable. Do suba masz dedykowane i bardzo dobrze zarobione kable.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Co do samorobki kabla do suba to mam sprawdzony temat. Efektywność tego kabla jest bardzo dobra i w tym temacie nic nie będę zmieniał. Sub wstaje idealnie i jak sprawdzałem dedykowane drogie kable to nie było żadnej różnicy. Jest bardzo dynamicznie, a przy subie o to chodzi. Odcięcie mam na 70hz ustawione i wyraźnie to słychać. Resztą zajmuje się front.

Co do Denona to jak go słuchałem pamiętam, że dość ciemny dźwięk miał. Do efektów chyba nie jest idealny. Do muzyki owszem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mnie zastanawia kwestia eARC. W Onkyo chyba nie ma tej funkcji, a chciałbym ją mieć. Będę w przyszłym roku wymieniał tv i chcę mieć możliwość puszczania treści bez straty sygnału. Co prawda mam 5.1 i raczej nie planuję rozbudowy. Pytanie czy warto na to zwracać uwagę. 

Chyba już dojrzala we mnie myśl o zakupie nowego ampka. Tego jakby ktoś chciał to tanio sprzedam. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% jak nowe modele będą wchodzić na rynek czy to z niskiej czy wysokiej półki to każdy amplituner będzie mieć już eARC. Teraz to tak 50/50 jest. Nie każdy niski model posiada z różnych firm ale te wyższe modele to już mają na pokładzie eARC jak i Dolby Vision. Teraz to już nawet mają nawet 8k

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Sugerujesz by poczekać chwilę? Mój budżet to okolice 2000-2500pln.
Szczerze bym poczekał bo nic sensownego w tej cenie nie ma, tylko to Denon avt-s960h

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ale to żaden szał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Cześć,

Rozkminiam dalej temat bo wkurza mnie "czekanie" na dźwięk po uruchomieniu i pewnie lada chwila całkiem to moje truchło padnie. Jak patrzę na ofertę amplitunerów różnych producentów to po prawdzie sprzętu jest dużo, ale dobrać coś do swoich preferencji jest ciężko. Owszem, można podnieść budżet, ale to Pani Żona zaczyna wkraczać do akcji i pozostaje potulnie podkurczyć ogon:D Niemniej jestem w stanie dołożyć kilka stówek jak to będzie konieczne, wrzucę sobie w koszty:P

Przyznam, nie słuchałem żadnego sprzętu ze względu na covid, ale zastanawia mnie kwestia brzmienia poszczególnych producentów. Coraz śmielej spoglądam w kierunku Yamahy, której wcześniej nie brałem w ogóle pod uwagę. Zakodowało mi się we łbie, że Yamaha to "efekciarstwo" i tego nie chciałem. Jak poczytałem kilka różnych testów, to się okazało, że to stereotyp i warto się zastanowić nad tym sprzętem. Tym bardziej, że w moim przedziale cenowym są dużo lepiej "wyposażone" aniżeli modele Denona np.

Wpadł mi w oko tegoroczny model RX-V6A i się nad nim poważnie zastanawiam. Pewnie najlepiej byłoby go wypożyczyć do domu i odsłuchać. Jak sobie uzmysłowiłem ostatnio, to najwięcej oglądam tv (80%), potem konsola (15%) i na koniec słuchanie muzyki (5%). Zatem najbardziej zależy mi jednak na porządnych efektach w KD i grach, a dopiero potem na końcu muzyka. Co sądzicie o tym ampku? Pewnie jest też opcja wypożyczenia.

Zaraz się też pewnie okaże, że potrzebował będę nowego suba, bo to co mam strasznie mi dudni i niesie po klatce na górę. Co rusz słyszę tylko: ścisz to diabelstwo!!! Nie idzie tego w żaden sposób ustawić. Pewnie dociążenie go by pomogło bo waży raptem ze 3-4kg, ale to już zabawa i rzeźba. Najpierw ampek, potem ewentualnie sub.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subwofer jest bardzo ważny w kd i on odpowiada za efekty. Jeśli buczy to źle ustawiony. Subwofer powinno się czuć efekt a nie słyszeć chodzi o dudnienie. Podziel się od ścianę na 5. 1/5 lub 4/5 lub centralnie środek, tak sub powinien być ustawiony. Odcięcie na subie lfe na max ustawiasz a volume na połowę. W ustawie ku Amp AV ustawiasz samo lfe na 120kz, resztę kolumn jako małe na 80hz i wtedy robisz korekcję. Niestety prawda jest taka iż te tanie amplitunery nie będą grać dobrze, za dźwięk trzeba dopłacić, taka prawda jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co o tym ampku Yamahy sądzicie? Ktoś go słuchał/ma? Zastanawiam się też nad Yamahą RX-V685, ale ten V6A bardziej mi się podoba wizualnie. Z tego co czytałem to kwestia wzmacniaczy je różni.

Co do suba i ustawień to jedyne czym mogę się bawić w subie to master volume, a w ampku to ustawienie odcięcia. Właśnie mam na small bez double bass i na 80hz zwrotnica ustawiona. Dalej dudni:(

Sub jest ustawiony pomiędzy frontami, a więc centralnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rexpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V6A to raczej taką nowość i od niedawna w sklepach. Co do suba to raczej dziwne że nie masz więcej opcji w nim, jak zgodność fazy nawet czy odcięcie. Wynika na to je jednak nie jest aż tak do ty sub. A kiedy o dudni na filmach czy w stereo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia. Oczywiście bardziej w stereo to słychać. W KD słychać że czasem nie nadąża. Ogólnie lipny jest i to kolejny zakup będzie. Najpierw jednak ampek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Dziś byłem posłuchać jak co gra. Nie mieliśmy okazji w pomieszczeniu odsłuchowym, a jedynie na sklepie w ustawionym stanowisku. Podpięliśmy Pearl 25 takimi samymi kablami jak moje (melodika Purple 2,5) i słuchaliśmy ze Spotify utworów. Chodziło mi u uchwycenie brzmienia, zarówno w Pure Direct jak i w trybie stereo. Ampki nie były kalibrowane - płasko wszystko.

Testowałem wygrzane egzemplarze:

AVR S950h - tryb direct - dźwięk bardzo spójny, spokojny, z wyraźnie wyeksponowaną średnicą, ciekawym, mało dudniącym basem. Owszem, trochę brakowało dynamiki, ale nic nie wybrzmiewało aż nadto, czego bym nie zaakceptował. Fajnie zaakcentowana góra pasma, aczkolwiek nie natarczywa.

tryb stereo - bardzo podobnie, choć już bardziej góra pasma dawała o sobie znać i miałem wrażenie mniejszej spójności grania, za to lepiej odwzorowana scena. Brzmienie dalej akceptowalne.

Yamaha V4A - tryb pure direct - chcąc uzyskać podobny efekt brzmieniowy musiałem znacznie podgłośnić, co już zmieniło charakterystykę grania, a mnie zależy na niewielkich poziomach głośności, gdzie chcę słyszeć możliwie najwięcej szczegółów. Bas był bardzo dziwny, taki rzekłbym nijaki, niby nisko schodził, ale czegoś tam brakowało, nie potrafię określić. Średnicy praktycznie w tym odsłuchu nie było. Niby był wokal, ale jakiś taki nijaki i ciężko było zrozumieć słowa wokalistki, a śpiewa zacnie:) Jak odsłuchiwaliśmy utwór z bardzo dynamiczną stopą perkusyjną, i gitarą, to miałem wrażenie, jakbym to puszczał na głośniku telefonu. Ogólnie wypadła bardzo słabo w odniesieniu do Denona.

Po uruchomieniu trybu stereo było trochę lepiej, ale niewiele lepiej. Ogólnie brzmienie wyraźnie nie w moim stylu. Słuchałem z 15 minut różnych utworów z różnych gatunków muzycznych i nic mnie nie zachwyciło.

Ja rozumiem, że porównywałem zupełnie różne produkty, ale chodziło mi o uchwycenie brzmienia i na tym polu Yamaha zupełnie poległa w starciu z Denonem. Ciekawostką jest to, że seria Aventage ma podobne brzmienie, lecz bardziej spójne. Dla mnie wybór mógł być w tej sytuacji tylko jeden.

W związku z powyższym zamówiłem Denona AVR X2700H. Jak go odbiorę to podłączę i dam znać jak mi to wsio działa i jakie wrażenia. Dzięki Bali79 za doradztwo:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Odebrałem wczoraj AVR X2700h

Wrażenia:

Podłączyłem, ustawiłem, złożyłem rakietę, polatałem z nią po miejscu odsłuchowym i się cieszę dźwiękiem.

Moje spostrzezenia są takie, że Onkyo to zdecydowanie kiler do kina domowego. Nawet budżetówka Ja HT r558 potrafiła "rąbnąć" ni z gruchy nie z pietruchy i jak ktoś lubi dudnienie i granie skrajami pasma i efektami to faktycznie nie powinien kupować Denona.

Co do x2700 to na samym początku wyróżnia się bardzo spójne brzmienie. Nic nie świszczy, nic nie piszczy, nic się nie przesterowuje, a to mnie wraz z mega dudniącym basem najbardziej mnie irytowało. Wcześnie na większych poziomach głośności dźwięk był męczący. Teraz jest przyjemnie i tak smooth;-)

Co ciekawe, subwoofer, z któ©ym na Onkyo nie mogłem dojść końca okazał się bardzo przyjemny obecnie i nie wiem czy aż tak bardzo mam potrzebę wymiany. Pewnie jakbym podpiął u siebie inny, to by się okazała wymiana słuszna, ale póki co muszę chwilę odpocząć finansowo;-)

Ustawiłem audyssey:

front - small 40hz

center - small 80hz

surround - small 80hz

subwoofer lfe 120hz, samo lfe

 

Teraz szukam póki co najlepszych możliwych nastawów. Odległości i poziomy zostawiłem po kalibracji niczego nie ruszając. Fronty "odcięło" na -5,5db, center -4,5db suba -1,5db, surroundy +1,5db.

Multeq - reference jest chyba najlepiej ze wszystkich nastawów jakie są, na off jest ogólnie cicho i słabo. Dałem Dynamic EQ na on, a dynamic volume na off. Jak wyłączyłem EQ to było tak sobie. Oczywiście to kwestia źródła (Canal+ i oryginalne ścieżki z HBO). Jak dałem streama z DLNA i pierwszy lepszy film w mkv. to od razu dużo lepiej zagrało.

Słuchając muzyki czy to ze spotify czy radia internetowego bardzo fajnie grają fronty.

W ustawieniu 5.1 w końcu mam zejście suba, może nie jakieś super, ale fajne. Co ważne, brak wybrzmień, szczególnie niższych tonów. Teraz wszystko jest bardziej w punkt i jak ktoś trzaśnie dzrwiami od auta, to słychać to bez dodatkowych wrażen imitujących echo. Dynamika na zupełnie innym poziomie. CO ciekawe, zupełnie inne doznania towarzyszą grom uruchomionym z Xbox One X. W multichannel słychać jak fajnie to gra.

Nawet Pani Żona nie patrzy na mnie spode łba, a to najważniejsze:D Przestało dudnić i o to mi chodziło. Wyższe poziomy głośności nie dają po uszach tak jak wcześniej.

Jednak trochę się borykam z bardzo zróżnicowanymi poziomami głośności na poszczególnych kanałach głównego źróðła, a więc Canal+.

Jako ciekawostkę dodam, że poprawił się ciutkę obraz, szczególnie z kanałów nadawanych w 1080p. 4k póki co nie testowałem bo mój tv tego nie obsługuje.

Z zakupu jestem zadowolony, zobaczymy co dalej. Jakby ktoś miał pomysł jak w miarę bez straty ujednolicić poziom dźwięku to będę wdzięczny. Oszczędzi mi to kilkunastu godzin spędzonych na próbach poszczególnych ustawień.

Nie znam też dokładnie co dany kodek tworzy. Niby są opisy, któ©e czytałem, ale dalej nie słyszę większej różnicy pomiędzy DD+SUR, a DD+NeuralX

Nie widzę też różnicy pomiędzy Direct i Pure Direct, poza tym, że w trybie pure direct wyłącza się wyświetlacz.

Dodam, że konfig głośników mam dobrze zrobiony, tzn. 5.1 bez ustawień atmosów/bi-amp, tylnych sur itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.